Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

DOKUPIENIE TOWARZYSZA: lepszy samiec / samiczka / samotność?

dokupienie towarzysza lepszy samiec czy samiczka lepsza samiczka czy samiec samiec czy samiczka samiczka czy samiec lepiej żeby był sam lepiej żeby była sama

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#526 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 12 styczeń 2016 - 14:29

Mój smerf ma 5 miesięcy. Czy ma to jakieś znaczenie, że nowa będzie starsza?
to może przemawiać na korzyść łączenia, bo starsza może odkryć w sobie instynkt macierzyński, a malutka jeszcze nie jest tak terytorialna jak dorosła samica. 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#527 Emitosa

Emitosa

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 64 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 13 styczeń 2016 - 10:07

Niestety, zabyt długo się zastanawiałam i ktoś już przygarnął samiczkę. Na oku mam małą 4mies czarna aksamitną lub light ebony(podobno spokojniejsza) z hodowlii Velvet i nie mogę się zdecydować ;P

[Dodano: 13 styczeń 2016 - 11:07]
Hm, jestem w kropce ;/ myślę już drugi tydzień.
Chciałbym drugiego puchełka. Tofiśka wariatka, ale może ogarnęłaby się troszeczkę.
Rodzina każe mi się poważnie zastanowić, bo studia, bo wiecej jedzenia trzeba kupować, droższy weterynarz, bo problem później zabrać dwa zwierzaki w pociąg czy samochód. Wspolokatorka tez kreci nosem, ale przecież i tak są one w moim tylko pokoju.
Moje pytanie: czy faktycznie majac dwie szysze jest to wszystko trudniejsze, bardziej pracochłonne i dużo więcej wydatków? Czy dwie robią dużo wiecej hałasu niż jedna(chociaż nie sądzę, bo moje zatyczki już ledwo dają radę)?

Użytkownik Emitosa edytował ten post 13 styczeń 2016 - 10:09

• 0

#528 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:07

Moim zdaniem dwie szynszyle są spokojniejsze niz jedna. jedna się nudzi sama i bardzo często domaga sie uwagi. Jedzenie dla dwóch nie oznacza wydatki x 2. I tak zawsze kupujemy za dużo. Tym co ja mam dla mojej dwójki samców można by wykarmić min 4 przez cały miesiąc z okładem. Podróże: jeden czy dwa bez różnicy. Transporterek jak dla kota i nawet kilku godzinna podróż jest bezproblemowa.

Samiczki trudniej się łączy niż samce, ale jak sie je połączy to w przeciwieństwie do samców BARDZO RZADKO się zdarza że się pokłócą do tego stopnia, że trzeba je rozdzielić do dwóch klatek. Bo tylko to może być problemem gdy sie posiada dwie sztuki. Ale zdecydowanie takie zagrożenie dotyczy 2 samców wielokrotnie częściej niż 2 samic.

Zanim się zdecydujesz na przygarniecie malucha z hodowli domowej - zapoznaj się z opiniami na ich temat. http://forum-szynszy...-i-niepolecane/

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#529 Emitosa

Emitosa

• Użytkownik
  • 64 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:35

Moim zdaniem dwie szynszyle są spokojniejsze niz jedna. jedna się nudzi sama i bardzo często domaga sie uwagi. Jedzenie dla dwóch nie oznacza wydatki x 2. I tak zawsze kupujemy za dużo. Tym co ja mam dla mojej dwójki samców można by wykarmić min 4 przez cały miesiąc z okładem. Podróże: jeden czy dwa bez różnicy. Transporterek jak dla kota i nawet kilku godzinna podróż jest bezproblemowa.
Samiczki trudniej się łączy niż samce, ale jak sie je połączy to w przeciwieństwie do samców BARDZO RZADKO się zdarza że się pokłócą do tego stopnia, że trzeba je rozdzielić do dwóch klatek. Bo tylko to może być problemem gdy sie posiada dwie sztuki. Ale zdecydowanie takie zagrożenie dotyczy 2 samców wielokrotnie częściej niż 2 samic.
Zanim się zdecydujesz na przygarniecie malucha z hodowli domowej - zapoznaj się z opiniami na ich temat. http://forum-szynszy...-i-niepolecane/

Ze wszystkim się już zapoznałam, temat łączenia poznany. Hodowla ma dobrą opinię.
Dzięki;) mam nadzieję, że większość tak myśli ;)
Czyli to oznacza również, że będę odstawiona na bok;P
  • 0

#530 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:42

Hodowla ma dobrą opinię.
obawiam się, że hodowla Velvet straciła ostatnio swoja dobrą opinię. Nawet u nas na forum pojawiła się już negatywna opinia.

Czyli to oznacza również, że będę odstawiona na bok;P
niestety :) staniesz się placem zabaw, posiadającym schowane przysmaki i utrapieniem niepozwalającym gryźć wszystkiego co w ząbki wpadnie. Twoja ranga jako koleżanki spadnie ponieważ zostanie podzielona na pół - no i przytulić do Ciebie sie nie da tak jak do koleżanki z klatki :D 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#531 Emitosa

Emitosa

• Użytkownik
  • 64 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:02

@Aniutka podcinasz mi skrzydła ;D
Spotkałam się z tą opinią... Ale chyba na ten moment, żadna inna "normalna " hodowla nie ma samic, dopiero za pół roku.
Z tą Panią wydaje się dobry kontakt, odpowiada na każde pytanie. Co do maluchów, ciężko stwierdzić, ale wyglądają dobrze.
Mam do wyboru czarna aksamit lub light ebonke. Z tym, że podobno ebonka spokojniejsza. Ma to jakies znacznie przy łączeniu?
A może lepiej wziąć Jakąś już dorosłą od kogoś.... Sama już nie wiem. Nie chcę źle ;(
  • 0

#532 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:32

Najlepiej dopasować charakterem na tyle na ile to możliwe do samiczki którą już masz. Przy czym raczej lepiej nie łączyć dwóch "wulkanów". Jeśli masz w domu szynszylę, która się zachowuje jakby jej kto "pieprzu na ogon nasypał" to lepiej dodać jej koleżankę o spokojniejszym usposobieniu

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#533 merkoX09

merkoX09

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaChojnice

Napisano 05 maj 2016 - 12:09

Młode szynszylki są niezwykle ciekawskie, ale też płochliwe. Jeśli w jego otoczeniu nagle pojawiło się coś nowego, bardzo możliwe, że mógł się wystraszyć. Staraj się nie zachowywać przy nim zbyt gwałtownie, nie hałasuj, nie kręć koło klatki w czasie jego pory spania ( a naszej aktywności ), zapewnij mu od wczesnych godzin rannych spokój. Każda szynszyla jest inna, zdarza się, że jednej nie przeszkadzają hałasy czy nowości a inna będzie się bała czy poczuje niepokój. Obserwuj malucha podczas dzisiejszego wybiegu. Zachowuj się spokojnie, niech sam do Ciebie podchodzi, nie zmuszaj go do niczego na siłę, niech się powoli oswaja z Tobą i otoczeniem. Jest u Ciebie od kilku dni, więc to bardzo krótki czas. Bywa, że szynszyle oswajają się długo, więc miej cierpliwość i nie zniechęcaj się. Małymi kroczkami i ze spokojem uda się Wam "dogadać".  2-miesięczna szynszyla powinna ogólnie być jeszcze przy mamie. Wiek, w którym mogą być wydawane do nowego domu to ok. 3 miesięcy. 

Dziekuje za szybka odp,

Dostosuje sie do Pani slow i najwyzej jakby cos bylo nie tak to napisze!

Pozdrawiam

[Dodano: 05 maj 2016 - 13:09]

Młode szynszylki są niezwykle ciekawskie, ale też płochliwe. Jeśli w jego otoczeniu nagle pojawiło się coś nowego, bardzo możliwe, że mógł się wystraszyć. Staraj się nie zachowywać przy nim zbyt gwałtownie, nie hałasuj, nie kręć koło klatki w czasie jego pory spania ( a naszej aktywności ), zapewnij mu od wczesnych godzin rannych spokój. Każda szynszyla jest inna, zdarza się, że jednej nie przeszkadzają hałasy czy nowości a inna będzie się bała czy poczuje niepokój. Obserwuj malucha podczas dzisiejszego wybiegu. Zachowuj się spokojnie, niech sam do Ciebie podchodzi, nie zmuszaj go do niczego na siłę, niech się powoli oswaja z Tobą i otoczeniem. Jest u Ciebie od kilku dni, więc to bardzo krótki czas. Bywa, że szynszyle oswajają się długo, więc miej cierpliwość i nie zniechęcaj się. Małymi kroczkami i ze spokojem uda się Wam "dogadać".  2-miesięczna szynszyla powinna ogólnie być jeszcze przy mamie. Wiek, w którym mogą być wydawane do nowego domu to ok. 3 miesięcy. 

Najprawdopodobniej jutro dostanie mala samiczke czy to moze zmienic jego stan na lepszy?

• 0

#534 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 05 maj 2016 - 12:35

Nie powinieneś "dobierać" samczykowi samiczki. Jeśli to Twoje pierwsze szynszyle i nie masz doświadczenia, jest złym pomysłem posiadać parkę, bo zwierzęta będą się rozmnażać czego kategorycznie nie można robić. Rozmnażanie to poważna sprawa nawet dla doświadczonego posiadacza tych zwierząt, dla osoby początkującej będzie zbyt trudne i niebezpieczne dla szynszyli. Jeśli chcesz opiekować się szynszylami, najlepiej mieć parkę tej samej płci, jest to bezpieczne i nie niesie ryzyka niechcianej ciąży i problemów z tym związanych. Poza tym samo łączenie szynszyli również jest tematem dość obszernym i trzeba dwa razy się zastanowić czy jesteśmy na siłach dobrze to poprowadzić. 

Zapoznaj się z tym tematem, bo to bardzo ważne:

http://forum-szynszy...żania-zwierząt/

a tutaj masz nowsze wpisy w temacie o łączeniu szynszyli:

http://forum-szynszy...motność/page-21

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#535 merkoX09

merkoX09

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaChojnice

Napisano 05 maj 2016 - 12:46

Nie powinieneś "dobierać" samczykowi samiczki. Jeśli to Twoje pierwsze szynszyle i nie masz doświadczenia, jest złym pomysłem posiadać parkę, bo zwierzęta będą się rozmnażać czego kategorycznie nie można robić. Rozmnażanie to poważna sprawa nawet dla doświadczonego posiadacza tych zwierząt, dla osoby początkującej będzie zbyt trudne i niebezpieczne dla szynszyli. Jeśli chcesz opiekować się szynszylami, najlepiej mieć parkę tej samej płci, jest to bezpieczne i nie niesie ryzyka niechcianej ciąży i problemów z tym związanych. Poza tym samo łączenie szynszyli również jest tematem dość obszernym i trzeba dwa razy się zastanowić czy jesteśmy na siłach dobrze to poprowadzić. 

Zapoznaj się z tym tematem, bo to bardzo ważne:

http://forum-szynszy...żania-zwierząt/

a tutaj masz nowsze wpisy w temacie o łączeniu szynszyli:

http://forum-szynszy...motność/page-21

To wezme samczyka, bo faktem jest ze to moj pierwszy szynszylek, a doszlyby male to moglbybyc duzy problem z nimi.

Aha jeszcze jedno bo Leoś to odmiana "Biała Wilsona" a jutro dojdzie jemu szara .Czy bedzie jakis konflikt miedzy nimi?

Dziekuje i Pozdrawiam goraco

[Dodano: 05 maj 2016 - 13:46]

Zapoznaj się z tym tematem, bo to bardzo ważne: http://forum-szynszy...żania-zwierząt/
a tutaj masz nowsze wpisy w temacie o łączeniu szynszyli: http://forum-szynszy...motność/page-21

dobrze przeczytam lepiej dmuchac na zimne i unikac problemow 

Użytkownik merkoX09 edytował ten post 05 maj 2016 - 12:50

• 0

#536 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 05 maj 2016 - 12:58

Może zastanów się jeszcze trochę czasu nad kolejnym członkiem rodziny. Daj sobie trochę czasu na naukę "obchodzenia się" z tym zwierzątkiem, zobaczysz jaki tryb życia prowadzi, co lubi, jak odpowiednio żywić, itd. Samo łączenie może przebiegać różnie, mogą się dogadać lub nie. Będzie potrzebna dodatkowa klatka na czas zapoznania się chłopców i wiedza co zrobić, żeby się dogadały. Nie można wziąć nowej szynszyli i od razu włożyć jej do klatki tej, którą już masz, bo na 90% będą ustalać hierarchię i walczyć ze sobą o miejsce w swoim małym stadku. Jeśli nie masz wiedzy, jak przeprowadzić takie łączenie, nie jest dobrym pomysłem tak szybkie kupno następnej szynszyli. 

Jeśli chodzi o odmianę barwą: nie ma ona znaczenia przy łączeniu osobników tej samej płci, ale jest bardzo istotna w momencie łączenia parki ( nie wszystkie odmiany można ze sobą łączyć, trzeba mieć wiedzę w tym zakresie ).

Część postów z naszej rozmowy przeniosę do tematu o łączeniu szynszyli :-)

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dokupienie towarzysza, lepszy samiec czy samiczka, lepsza samiczka czy samiec, samiec czy samiczka, samiczka czy samiec, lepiej żeby był sam, lepiej żeby była sama

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych