Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

DOKUPIENIE TOWARZYSZA: lepszy samiec / samiczka / samotność?

dokupienie towarzysza lepszy samiec czy samiczka lepsza samiczka czy samiec samiec czy samiczka samiczka czy samiec lepiej żeby był sam lepiej żeby była sama

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
535 odpowiedzi w tym temacie

#51 koniu

koniu

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 106 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 12 listopad 2009 - 22:09

wszystko obija się o regulamin.

nasze trafiają czasem do sklepu zoologicznego, z fermy wiadomo że nie znajduje się czasu na dopieszczanie wszystkich codziennie, ale kontakt z człowiekiem jako taki mają, sam teraz mam 9letnią samice z fermy i już znajdujemy wspólny język, a po 9ciu latach to dopiero musi być szok. bo jak by nie patrzeć to spędziła tam z połowę życia.

a maluchy się przyzwyczaja, jeśli się nie mylę to ta starsza trójka ma ok 7-8 miesięcy więc są w wieku zbliżonym do tych w zoologicznych, tam czasem są tez starsze.
  • 0
Konrad - koniu:)

#52 diner0

diner0

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Lokalizacjaokolice Warszawy

Napisano 12 listopad 2009 - 22:21

nie przeczytałam twojego pytania wcześniej. tak czytałam już o nich cały tydzień i chyba duzo juz wiem;) dobra to zobacz jakie tam jeszcze są i odezwę się jutro
  • 0

#53 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 13 listopad 2009 - 00:19

Wyjaśnienie:

Może i regulamin jest uciążliwy, ale było tak - osoba "A" pisze oddam szynszyla i podaje adres e-mail google dobrze indeksuje ten dział i wyświetla ludziom oni przychodzą na NASZE FORUM i pytają czy jest to aktualne, a osoba "A" ma wszystkich w nosie i nie raczy napisać, że nie jest już aktualne. A tak to przynajmniej jest jakiś ślad, że było zainteresowanie i że ogłoszenie może być nieaktualne.

Dodatkowo to jest forum więc jeżeli ktoś się ogłasza to robi to publicznie i nie powinien traktować forum jak tablicy ogłoszeń.

Dziękuję za wyrozumiałość

P.S. W regulaminie napisałem, że takie ogłoszenia będą usuwane, a nie skasowałem jeszcze ani jednego. Próbuje was zachęcić do pisania na forum, a nie poza nim.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#54 diner0

diner0

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Lokalizacjaokolice Warszawy

Napisano 13 listopad 2009 - 18:23

I co z tymi szylkami?
  • 0

#55 koniu

koniu

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 106 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 18 listopad 2009 - 22:21

wybacz opóźnienie, ale miałem trochę na głowie ostatnim czasem;/

wszystkie samiczki mozaiki zostają stety/niestety u nas, mamy na celu zagłębienie się w zestawienia barwne szynszyli...zostaje tez jedna z tych trzech samiczek (trojaczków).

jednakże mam zgodę na znalezienie domków dla chłopaków tu raczej bez jakiś większych ograniczeń i dla samiczek standardów - to tyle jeśli chodzi o młodziaki.

no i cały czas szukamy domów dla starszych chłopców i dziewczynek;)

[ Dodano: 18 Listopad 2009, 22:23 ]

a i w najbliższym czasie mogę trochę nie ogarniać tu na bieżąco, ale będę się starał;)
  • 0
Konrad - koniu:)

#56 szyszka1996

szyszka1996

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 styczeń 2010 - 16:57

Hej, mam jednego szynszyla (samca) ma ok 1roku, niedługo dostanę drugiego szynszyla (również samca), który ma 3lata, nie wiem czy taka różnica wieku może wzbudzić w nich jakąś większą agresję, bo wiem, że z początku szynszyle mogą się strasznie gryźć i walczyć o terytorium (jak wyżej jest napisane) i ile około może trwać u nich taka agresja? Pozdrawiam i z góry Dziękuję!
  • 0
(\_/) / /

(o.o) // <-------szynszylek ^__^

(><)/

#57 Aneta

Aneta

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:24

szyszka1996, nie chcę Cię martwić, ale obawiam się, że dwa samce bez sterylizacji będą walczyć między sobą cały czas. Najczęściej ten bardziej agresywny będzie gnębił słabszego. Może możesz zmienić decyzję i dobrać do swojego samczyka samiczkę zamiast samca. Sterylizacja u szynszyli nie jest bezpiecznym zabiegiem i mogą pojawiać się komplikacje (więcej było pisane na ten temat w innym dziale), więc lepiej unikać sytuacji kiedy trzeba będzie skrzywdzić w ten sposób zwierzątko. Przemyśl jeszcze decyzję o posiadaniu drugiego samczyka.
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#58 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 21 styczeń 2010 - 23:14

Witam! Aneta pisze że dwa samce będą walczyć ze sobą, ale z tego co wiem to tak jest tylko wtedy gdy w pobliżu jest samica o która się biją, ewentualnie może się zdażyć że trafimy akurat na dwa takie charakterki które mimo najszczerszych chęci właściela nigdy się nie dogadają ale to niezależnie od płci, jednak zgadzam się ze ogólnie łatwiej łączyć pary mieszane, wiadomo pociąg płciowy :lol:
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#59 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2010 - 09:52

Podtrzymuję nadal swoje zdanie, że dwa samce walczą między sobą. U mojej koleżanki są dwa samczyki i dopóki nie poddała ich sterylizacji walczyły między sobą. W mojej hodowli dochodziło do walk między ojcem i synem i to syn był tym agresywnym łobuziakiem chociaż jeszcze nie dojrzał płciowo. Choć zgadzam się z ANASZTA, że charakterek szynszyla ma ogromne znaczenie ;-)
  • 0

#60 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 22 styczeń 2010 - 15:40

No cóż skoro Aneta ma takie doświadczenia z samczykami to nie zamierzam się sprzeczać, tym bardziej że dziś mój niespełna trzy-miesięczny maluch dość ostro pokłócił się z ojcem o kolejność kąpieli w piasku, już wcześniej zdarzały im się scysje ale nie takie groźne. Chociaż szczerze mówiąc myślałam dotąd że jest to wina charakterku, który nasz maluszek niewątpliwie odziedziczył po matce (z nią też miałam niemały problem żeby połączyć w parę, bardzo silna osobowość). Za to drugi malec jest ugodowy i milusiński jak tatuś, z którym to świetnie się dogaduje i nawet częściej przytula niż z matką. Mam też znajomą która pisała mi iż niedawno łączyła w parę dwa samce i to jeden już kilkuletni, podobno tylko pierwsze dni ustalały hierarchię między sobą i już są przyjaciółmi. Ogólnie często spotykałam się dotąd z poglądem iż to właśnie dwa samce szynszyli prędzej się dogadają bo samice we krwi mają rywalizację o przywództwo w stadzie.
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#61 myszka

myszka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Województwo:Śląskie

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:33

Ja mam samicę i trzy samce. samica jest przywódcą i ustala reguły, jak coś nie tak to gryzie, a zazwyczaj ignoruje .Czasami ojciec rodziny próbuje przejąc władzę i ustawia pozostałEe, ale że jest z natury flegmatykiem to mu szybko przechodzi. Ja uważam,że samce są spokojniejsze i mniej agresywne, ale proponuję najpierw kupić samca i zobaczyć, czy ma nature spokojną bo jeżeli nie to samiczkę szybciej zaakceptuje. Ale posiadając parkę trzeba sie liczyć z potomstwem, a później z rozłąką z młodymi.
  • 0

#62 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 30 styczeń 2010 - 14:09

Mam pytanko. Edward ma 1,5 roku...zastanawiam się czy nie kupić mu koleżanki..ale nie wiem czy to dobry pomysł będzie....w końcu jest panem w całym domu....
  • 0
Asia

#63 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 30 styczeń 2010 - 15:03

Pewnie się chłopak ucieszy z towarzystwa ładnej Pani :)
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#64 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 30 styczeń 2010 - 19:42

Ale ja sie własnie bardziej obawiam ze jej nie pokocha:)) i pogryzie itp.....
  • 0
Asia

#65 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2010 - 15:35

Asia, jak dziewczyna będzie ładna to na pewno pokocha ;)
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

#66 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 02 luty 2010 - 08:45

Kurcze..mam nadzieje...bo Edzio ma taki charakterek.... wszystko musi byc po jego mysli, nie ma innej opcji.....więc muszę naprawde fajnej szylki poszukać:))

pzdr..
  • 0
Asia

#67 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2010 - 09:37

Asia, myślę, że miłość robi swoje, więc całkiem możliwe że nowa szylka weźmie Edzia pod pantofel tzn. pod łapkę :mrgreen:
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

#68 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 02 luty 2010 - 19:40

Haha..mam nadzieję że go ustawi:))

ale...Aneta, myślisz że nie jest za późno na takie zmiany dla niego?? w końcu tak długo jest sam...kurcze cały czas sie zastanawiam..... w zoologicznym mi babeczka mówiła że może ją gryźć...
  • 0
Asia

#69 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2010 - 22:29

Asia, bardziej bym się martwiła o Edzia bo jak go panna weźmie w obroty to ho ho ho! Zobaczysz jak ona nauczy go porządku, gdzie ma się kłaść i kiedy jeść :) Szynszylki są zwierzątkami stadnymi i na pewno Edziowi towarzystwo dziewczyny nie będzie przeszkadzać, może będzie tylko fukał że nie jest tak jak on chce tylko kobieta rządzi się w jego klatce :lol: Asia, gwarantuję Ci, usłyszysz od Edzia takie dźwięki jakich nigdy nie słyszałaś, no i jego zachowanie też Cię zaskoczy. Ja najbardziej u mojego samczyka lubię gdy macha ogonem (tak jak kot) gdy widzi dziewczynę-szynszylkę, która mu się podoba :mrgreen:
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

#70 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 03 luty 2010 - 09:00

Hehe on i tak macha tą swoją kitą:)) Chciałabym mu dokupić towarzystwo tylko teraz pytanie w jakim wieku??? On ma 1,5 roku, to dziewczynka w jakim wieku musi być?? Ale przyznam szczerze że troche mnie przeraża fakt, iż będą mi biegały po domu dwa takie bąki:)) Bo Edzio rzadko mieszka w klatce,,a właściwie tylko jak jest głodny albo bardzo niegrzeczny. A w dzień spi w łózku w pościeli...bardzo lubi..
  • 0
Asia

#71 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2010 - 12:15

Asia, no to troszkę zajęcia będziesz miała jak dwa szylki się po pokoju rozejdą :) U mnie szylki jak wędrują po pokoju to co jakiś czas spotykają się na środku pokoju na małego całusa i z powrotem każde w swoją stronę biegnie ;-)
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

#72 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 03 luty 2010 - 20:27

Aneta, ja Cie prosze...nie załamuj mnie:)) juz teraz mam czasem wrazenie że Edward nie jest jeden...On jest wszedzie :)))
  • 0
Asia

#73 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2010 - 08:19

Asia, no cóż delikatnie mówiąc: poprostu szynszyle tak mają he he he :mrgreen:
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

#74 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 06 luty 2010 - 19:20

I dlatego są takie urocze:))) Dziękuje Ci bardzo za inf... pozdrawiam serdecznie:))
  • 0
Asia

#75 adi00000

adi00000

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 marzec 2010 - 13:43

Witam

3 dni temu stałem się właścicielem szynszyla jest beżowy ma 5 miesięcy i ma na imię Kubuś.

Wypuszczam go co wieczór około 23:00 troszkę się mnie boi,gdy jest na wybiegu i do mnie podejdzie chcę go pogłaskać to ucieka,no trudno trzeba cierpliwie czekać przecież nie będę go zmuszał do lubienia mnie... z czasem sam się do mnie przyzwyczai.Ale jest jeden problem na razie Kubuś jest sam nie ma żadnej partnerki :( ile taki samiec może być sam,bo mi się on wydaję trochę osowiały.Pewna znajoma mojej mamy opowiadała jej że miała szynszyla samca był sam,kiedy kupiła mu samiczkę wystrzelił jak armata zaczął biegać cieszyć się i uśmiechać.<-- Podejrzewam że tak samo będzie ze mną ;)

jeżeli temat był już poruszany to przepraszam.
  • 0
Przyroda,Zwierzęta:To co uwielbiam najbardziej :)

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dokupienie towarzysza, lepszy samiec czy samiczka, lepsza samiczka czy samiec, samiec czy samiczka, samiczka czy samiec, lepiej żeby był sam, lepiej żeby była sama

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych