Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

ZMIANA KARMY: problemy / wybredność / inne

zmiana karmy wybredność jak zmienić karmę wybrzydza nie chce jeść karmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1 alka

alka

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 79 postów
  • LokalizacjaOkolice Opola

Napisano 28 luty 2009 - 11:42

czy wasze szyszki są wybredne? bo mój jest straszny, dostaje najlepszą karmę, a i tak trochę z niej wyrzuca.. zawsze łąpie w łapki ugryzie, stwierdzi, że mu nie smakuje wywala po za klatkę i chcąc nie chcąc jest pełno syfu naokoło klatki:/

• 0

#2 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 01 marzec 2009 - 09:45

Z tego co mi wiadomo to większość. Widziałem gdzieś, że używasz mieszanki spróbuj może granulat, albo mieszankę innego producenta.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#3 Aneta

Aneta

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2009 - 10:24

Szynszyle jak każde zwierzątko ma swoje upodobania. Każde zwierzątko musi się przyzwyczaić do nowego pokarmu. Powinnaś dowiedzieć się czym był karmiony twój pupilek i mieszać tamten pokarm z nowym. Pewnie był karmiony granulatem, gdyż zaleca się młode szynszyle karmić wyłącznie granulatem, więc wybieraj takie mieszanki które są z dodatkiem granulatu. A może powinnaś troszkę go przegłodzić?
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#4 alka

alka

• Użytkownik
  • 79 postów
  • LokalizacjaOkolice Opola

Napisano 01 marzec 2009 - 11:19

moj szyszek jest ze mna 3 lata:) probowalam granulatu i byl w stanie nie jesc 2 dni az w koncu wymieklam i dalam mu karme z Versele Laga i jadł:)
  • 0

#5 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2009 - 18:04

Moja szęszyla jest też wybredna kupiłem jej patyczk nie jadła ich czasami jadła je dla
  • 0

#6 AAdrian

AAdrian

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 24 listopad 2009 - 21:00

Moja szynszyla zawsze z miski wywala, kukurydzę i taki pomarańczowe coś, ale nie wiem co to jest...
  • 0

#7 koniu

koniu

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 106 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 25 listopad 2009 - 23:24

u mnie Czarna w końcu się przekonała do kolb :-D tak to ona trochę pogryzła i potem szczurak dostawał na wykończenie, ostatnio zrobiła w nocy sajgon - wszystko z miski wyrzuciła, miska choc ma mocowanie do kraty to leżała na środku klatki do góry dnem - taka to juz moja zlośnica jak ja czasem humor najdzie - prawdziwa kobieta hehehe :mrgreen:
  • 0
Konrad - koniu:)

#8 Aneta

Aneta

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2009 - 08:52

Moja biała szynszylka uwielbia kopać w misce z pokarmem. Kiedy wsypię świeży pokarm do miski to musze szybko zamykać drzwiczki od klatki (wykonane na szczęscie z pleksi), bo szynszylka podbiega i zaczyna się wybieranie smakołyków przez rozrzucanie po całej klatce zawartości miseczki. Siła rażenia pocisków z miseczki jest metrowa :)
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#9 EgyptianCotton

EgyptianCotton

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 20 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 kwiecień 2011 - 12:23

Dla wybrednych szynszyli najlepszy jest granulat. Tam po prostu nie mają w czym wybierać i muszą to zjeść. Wtedy jedzenie się nie marnuje, ty nie masz syfu dookoła a szynszyla przestawia się na mniej wyrafinowane specjały i po jakimś czasie cieszy są wszystko. Moja te droższe karmy je ale z przysmaków tylko jabłka suszone i pomidory ( kupione w zoologicznym ). Szysza koleżanki żyłaby tylko na pestkach z dyni, nie chce nić jeść i straszne wybrzydza, ale zmienienie karmy na granulat i stopniowe podawanie czegoś innego zaskutkowało i szysza zaczyna sięgać po suszone smakołyki i tańsze karmy.

[ Dodano: 6 Kwiecień 2011, 13:26 ]

a i u mnie miseczka prawie codziennie ląduje na dole klatki, zaczęła barykadować ją takim wielkim klockiem, nie wiem czego, który dostałam z hodowli jako gryzak ale mimo to i tak zawsze w nocy jest budzenie mnie. Wybieranie oczywiście też, ale bierze łapką i odsuwa dalej na półkę i jak przychodzi popołudnie kiedy zaczyna być głodna to je.
  • 0
Suzanna "Suza" Fiona <3

#10 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 06 kwiecień 2011 - 19:32

To chyba każdy szylek ma swoje "widzimisie";))) my mamy 3 bąki i każde wyrzuca z miski coś innego, a potem jest szukanie w koło..".gdzie było to dobre???" ;-)
  • 0
Asia

#11 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 kwiecień 2011 - 20:12

Moje kulki tak samo, jak im wymieszam granulat VL z re-balance to grzebią i wybierają co lepsze, dużo karmy się marnuje w trocinach, zazwyczaj granulat idzie na drugi plan. Wczoraj wieczorem dałam im sam granulat, dziś rano miseczka była pusta :mrgreen: musiały zjeść to co było :lol:
  • 0

#12 olcia288

olcia288

• Użytkownik
  • 565 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 07 kwiecień 2011 - 14:54

To ja to samo ostatnio zrobiłam wypałam sam granulat. W nocy nie mogłam spać bo wgryzła pręty. Wywaliła miske, miska się wysypała i na trociny :-/
  • 0

Tofa 4 lata

#13 Pawel123

Pawel123

• Użytkownik
  • 53 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 22 kwiecień 2011 - 14:10

ja daje Edkowi rodzynki i jest spox
  • 0

#14 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 23 kwiecień 2011 - 10:26

Ok tylko pamiętaj, co za dużo to niezdrowo;)
  • 0
Asia

#15 Illonkaa

Illonkaa

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 224 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 15:56

Ja mam ten sam problem. Moje pyśki są ogromnie wybredne. Do tej pory nie miałam serca zmuszać ich do jedzenia, ale za dużo się marnowało a one zbyt wybrzydzały. Obecnie mają wymieszane 4 karmy: VL, Vitapol Premium (do tej pory jadły to i wybierały to co im smakowało czyli pestki, słoneczniki itd), Vitakraft (takie jednolite kuleczki dla dorosłych szyszek) i bodajże jakieś PH Farm czy coś takiego, co kupiłam wieki temu. Powybieraly to co im smakowało i tyle. Tak więc już 2 dzień miseczki stoją pełne. Serce mi się kraje, ale poczekam, aż zgłodnieją na tyle, że to zjedzą.. Muszę odchudzić Chami, tym bardziej, że poza karmą dostaje od mamy dużą ilośc pestek dyni, orzeszków ziemnych, słoneczników i migdałków. Praktykowaliście kiedyś takie zmuszanie do karmy?
  • 0
Chami (3 lata)
Martini (2,5 roku)
Najmłodsza Nela [*]

#16 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 kwiecień 2011 - 10:48

Tak :mrgreen: Przecież to nic złego, nie głodzisz swoich kulek. Moje kulki na początku strasznie marnowały jedzonko, wygrzebywały to co najlepsze a reszta marnowała się w trocinach. Zaczęłam im podawać granulat VLCC i miseczki były puste ,wszyściutko zjadały, nie miały wyjścia. Ale przecież to nic złego, a nawet lepiej dla nich. Teraz przy granulacie trochę bardziej są łakome na smakołyki które dostają z ręki na wybiegu. Ostatnio skończył się granulat i kupiłam VL- nature, ponieważ nie było granulatu i znowu jest to samo. Miseczka rano jest do połowy zjedzona, czekają na dosypkę wieczorną, jedzonko znowu przegrzebane i marnuję się w trotach.
  • 0

#17 doris19_2006

doris19_2006

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Lokalizacjagolub-dobrzyn

Napisano 18 czerwiec 2011 - 14:04

Witam. Szyszunie mam od wczoraj wiec jestem jeszcze zagubiona w temacie... Mala od wczoraj prawie nie ruszyla jedzenia ... jak do mnie przyjechala to widzialam ze w kartoniku miala wysypany granulat i chyba przez droge go sobie jadla ... Czy to mozliwe zeby na wieczor nie byla glodna ? Albo zeby jej nowy pokarm nie smakowal ? przyjechala do mnie okolo 18 a o 20 dalam jej tego granulatu co dal sprzedawca z paroma ziarkami vitakraft best for kids i odrobina mieszanki versele laga chinchilla nature. Popatrzyla i nie zjadla.... do rana pelna miska poskubala jedynie troche kolby.... TO PONAD 2 MIESIECZNY zwierzaczek moze powinnam go jakos inaczej karmic ???
  • 0
doris

#18 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 18 czerwiec 2011 - 21:23

Poprostu jest w szoku...zmiana miejsca itp... zacznie jeść jak się zaaklimatyzuje u Ciebie. I koniecznie dawaj jej jedzonko jakie jadła do tej pory;)
  • 0
Asia

#19 Szynszyl

Szynszyl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 230 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 19 czerwiec 2011 - 20:06

Na pewno jest w stresie.Została od dzielona od matki.
  • 0
Pomogłem ? Daj punkt ( Pomógł ). To nic nie kosztuje, a mi pomaga.

#20 Kamilo73

Kamilo73

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 lipiec 2011 - 16:45

Witam :-D

Co mam zrobić kiedy mój szynszyl nie chce jeść?

Dostał karmę Versele Laga ale nie chce jej jeść :oops:

Całą noc "skrzeczał" żeby dać mu coś do jedzenia.

Kiedy o piątej się nad nim zlitowałem i wsypałem mu trochę starej karmy to rzucił się na nią jak oszalały ;-)

Co mam robić?
  • 0

#21 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 20 lipiec 2011 - 17:06

Którą karmę Versele Laga mu podałeś i jaka była poprzednia?
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#22 Kamilo73

Kamilo73

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 lipiec 2011 - 17:23

Mam teraz Versele-Laga Chinchila Nature a wcześniej Megan mieszanka pełnoporcjowa dla Szynszyli ;)
  • 0

#23 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 20 lipiec 2011 - 17:42

To że przerzuciłeś się z Megana na Versele LAga to wielki plus dla Ciebie. Skoro Twój szylek jest taki wybredny, bo przyzwyczaił się do poprzedniej karmy polecam Ci spróbować Veresele Laga Chinchilla Complete. Karma jest wydajna, a co najważniejsze jest w postaci eksdrudowanego, delikatnego granulatu. Pól kilograma kosztuje około 13 zł, ale jest ona dość wydajna. Szynszyl nie będzie miał w czym wybierać.

Ja dostałam próbkę tej karmy w małej paczuszce przy zakupach w sklepie internetowym. Moje szynszyle jedzą ją jak najlpeszy smakołyk z JR Farm. Nie chcą nawet jeść fermowego granulatu, który zastępuję właśnie tą karmą.

Poczytałam recenzje tego produktu w różnych sklepach internetowych i cieszy się ona niezbitą popularnością. Od razu zamówiłam większą pakę 2,5 kg dla moich łobuzów.

Polecam ją wypróbować, u mnie jak i u większości miłośników szynszyli sprawdziła się na medal.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#24 Kamilo73

Kamilo73

• Użytkownik
  • 32 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 lipiec 2011 - 17:45

Dziękuję Bardzo za poradę;) Postaram się wprowadzać ją w życie;P

A co mogę zrobić z tą karmą(Versele) którą mam teraz?

Bo zostało jej jakieś 740 g. bo paczka miała 750 a nie zjadła prawi nic:(
  • 0

#25 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 20 lipiec 2011 - 18:01

A może zacznij mieszać;) starą z nową;))
  • 0
Asia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych