Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

GDZIE KUPIĆ SZYNSZYLA-Sklep zoologiczny? ferma? hodowla?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2011 - 18:40

W pełni popieram wypowiedź Basiorek:

pod Łodzią jest ferma szynszyli- prowadzi ją Pan Janusz Duraj zwierzątka hoduje on z przeznaczeniem na sprzedaż dla hobbystów, przeznaczenie zwierzęcia na futro jest dla niego ostatecznością, i robi to tylko gdy zwierzak jest już zbyt stary by mógł zostać sprzedany. oba moje dranie pochodzą z tamtej fermy i jestem z nich bardzo zadowolona :P Zawsze w niedzielę spotykam Pana Janusza na giełdzie zwierząt, pamięta mnie i szylki które mi sprzedał, zawsze pyta jak się chowają i daje mi jakiś prezent dla potworków :P Jeżeli kiedyś zdecyduję się kupić jeszcze jednego szynszyla to będzie on pochodził z fermy Pana Janusza, ewentualnie przygarnę jakiegoś bidulka w potrzebie...

mój Szariczek też jest kupiony u Pana Janusza i od razu był bardzo śmiały i ciekawski, jak go tylko do klatki wpuściłam to bynajmniej nie chował się w kącie tylko intensywnie zwiedzał :-> Także również z czystym sercem mogę polecić :-)

Druga opcja w Łodzi to najstarsza hodowla szynszyli w Polsce (tak się przynajmniej reklamują), która znajduje się na ul. Biwakowej 56, jeszcze tam nie byłam, ale wiem, że sprzedają tylko hobbystom, a pierwsze pytanie jakie pada przez telefon brzmi: "a w jakim celu?", gdy moja odpowiedź brzmiała: "szukam towarzysza dla mojego szylka" otrzymałam wszelkie informacje, gdy jednak zadzwonił mój kolega (gdyż chcieliśmy tego pana sprawdzić) i powiedział, że na futro, ów pan się od razu rozłączył :-D
  • 0

#27 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 26 październik 2011 - 18:05

Już lubię tego pana;))0
  • 0
Asia

#28 ania85

ania85

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Lokalizacjałódź

Napisano 31 październik 2011 - 19:48

Może ktoś z Łodzi lub okolic ma do oddania samczyka około roku? Potrzebuje towarzysza dla mojej Szyszki (13 m-cy):) :-D
  • 0

#29 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 31 październik 2011 - 20:47

ania85, napisz taką informację w ogłoszeniach;)) tam napewno szybciej ktoś to zobaczy :-> ;)))
  • 0
Asia

#30 Maksilable

Maksilable

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:32

Hey.

No bo ja bym chciał z sklepu zoologicznego ocalić szynszyla z tej dziczy..

I przede wszystkim ze nie ma w pobliżu fermy.

Ocalić szynszyla z zoologicznego??
  • 0
Kocham te szyszki!

Marszczuchy moje!

#31 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:08

No pewnie :-D
  • 0
Asia

#32 wikixd

wikixd

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 89 postów
  • Lokalizacjaptb

Napisano 31 grudzień 2011 - 22:52

Ja też mam szynszyle z zologicznego bo u mnie w pobliżu też nie ma żadnej fermy ale w tym zologu w którym kupiłam moje szyszunie panują bardzo dobre warunki szyszki mają ogromną klatke dużo póleczek i nikt nie może ich dotykać oprócz właścicieli oczywiście.Ogólnie nie w każdym zologu szynszyle są trzymane w akwarium i w jeszcze gorszych warunkach ;-)
  • 0
Lusia-1,4 roku

Stefa-4miesiące[*]

#33 patuu97

patuu97

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:19

Ja jestem za tym, żeby kupować szynszyle z fermy. W ten sposób im się życie ratuje przecież... Mój pierwszy szyl, Scraf jest z fermy, a Ruda z zoologicznego
  • 0
"Nigdy nie działaj na przekór naturze. Odniesiesz sukces, jeśli będziesz z nią współdziałał"

#34 herbatka

herbatka

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 98 postów
  • LokalizacjaWrocław/Żagań

Napisano 19 styczeń 2012 - 11:30

Jestem z Wrocławia i bardzo chce kupić szynszyla - i tutaj pojawia się problem: szukałam w necie i nie znalazłam żadnego ogłoszenia, żadnej fermy czy hodowli hobbystycznej.. może ktoś z Was wie, gdzie na terenie Wrocławia lub gdzieś w pobliżu można nabyć szynszyla - interesuje mnie każde niestandardowe umaszczenie.. Może ktoś planuje jakiś miot? Ma znajomych, którzy zajmują się sprzedażą itd..? Zamieszczałam ogłoszenia kupna szynszyla na różnych stronach ale odzewu zero..
  • 0

#35 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 19 styczeń 2012 - 19:33

herbatka, a czytałaś ogłoszenia na tym forum??? Tutaj dużo ludzi chce sprzedaz/oddać futrzaczki.
  • 0
Asia

#36 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 20 styczeń 2012 - 01:02

Jestem z Wrocławia i bardzo chce kupić szynszyla - i tutaj pojawia się problem: szukałam w necie i nie znalazłam żadnego ogłoszenia, żadnej fermy czy hodowli hobbystycznej.. może ktoś z Was wie, gdzie na terenie Wrocławia lub gdzieś w pobliżu można nabyć szynszyla - interesuje mnie każde niestandardowe umaszczenie.. Może ktoś planuje jakiś miot? Ma znajomych, którzy zajmują się sprzedażą itd..? Zamieszczałam ogłoszenia kupna szynszyla na różnych stronach ale odzewu zero..

Podesłałam na PW link z mapką hodowli.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#37 Rułka

Rułka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 luty 2012 - 13:25

Jak w temacie wątku. Miał ktoś styczność z tą fermą? Albo coś o niej dobrego/złego słyszał?

Chce wziąć z niej starszego zwierzaczka, poprzedniego mam z zoologa i nic nie wiem o fermowych szynszylach. oję się żeby ktoś mnie nie oszukał, bo nie poznam chorego czy w złym wieku szynszyla..
  • 0

#38 Mariusz28

Mariusz28

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 437 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 06 luty 2012 - 14:15

Podaj coś więcej ;-) W jakim mieście? A i proponował bym w dziale "o wszystkim" :-P
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#39 Rułka

Rułka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 luty 2012 - 17:48

W sumie może racja, ale nie chciałabym zakładać drugiego takiego samego tematu więc może mod mógłby przenieść? Ferma jest w Rożnowie :) To jakoś niedaleko Nowego Sącza (ja jestem z Krakowa więc kawałek będę musiała podjechać;) ) tu jest ich strona http://www.ferma_szy...ka.pl/index.htm

Martwi mnie tylko to, że chce wziąć dorosłe kilkuletnie zwierzątko, boję się czy uda mi się go oswoić ze mną i moim drugim kulkiem i boję się, że ktoś mógłby chcieć mnie oszukać i dac mi np chore zwierzę. Dlatego chciałam poznać czyjąś opinię o ich fermie :)
  • 0

#40 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 06 luty 2012 - 17:48

jeżeli kupujesz zwierzaka z fermy to zaznacz że chcesz osobnika "na chów" nie "na hobby"

zapłacisz ok 200zł za standarda w wieku ok 6miesięcy, ale na większości ferm dostaniesz porządne zwierzę, samiec może być starszy nawet ale kupując samicę nie bierz starszej niż 8-9 miesięcy jeżeli chcesz ją rozmnażać, po samicy poznasz czy już nie rodziła jeżeli nie wyczujesz jej sutków, bo rosną one w pierwszej ciąży i potem pozostają już lekko wydłużone, wiek szynszyla można okreslić po okrywie włosowej ale nie wiem jak Ci to wytłumaczyć nie pokazując na przykładach, najlepiej patrz na pięty i spody tylnich łapek, gdy szyl ma mniej niż rok to nie powinien posiadać zgrubień ani odcisków naskórka tylnych łap nawet jesli dotychczasowe życie spędził w klatce, jeżeli chcesz poczekać do wiosny to mogę dać Ci kontakt do fermowego chodowcy który na pewno Cię nie oszuka i sprzeda dobre zwierzę za lepszą cenę ale musiałby szyla wysłać specjalną bezpieczną przesyłką bo jest z wielkopolski a to mozliwe jest tylko w odpowiednich temperaturach
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#41 Rułka

Rułka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 luty 2012 - 18:18

200 zł to sporo za standarda chyba?

Tyle że własnie ja nie chcę brać malucha :) Sama mam 6 letniego samca i szukam mu towarzysza, a wolałabym żeby były w podobnym wieku. Nie chcę rozmnażać bo się na tym kompletnie nie znam a wiem że to ryzykowne, dlatego szukam samca. Przypadkiem natknęłam się na nich na allegro i spytałam czy sprzedają też starsze zwierzaki. Boję się tylko dostać jakiegoś chorego np takiego którego by sę chcieli pozbyć i jeszcze zarobić..

Na co zwracać uwagę??
  • 0

#42 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 06 luty 2012 - 19:00

dorosłego samca na fermie dostaniesz tylko albo bardzo dobrego na chów właśnie takiego do roku czasu i w cenie jak mówiłam (normalna cena za zwierzę tej jakości a nie 'odpad' na hobby), albo dostaniesz starego samca który z różnych względów nie koniecznie zdrowotnych bardziej harakteriologicznych w rodzinę się nie nadaje, może być agresywny albo nie kryć samic, tak czy inaczej kontakt z samicami już miała więc z drugim samcem w klatce się nie zgodzi, bedzie go tłukł, musisz wziąć młodego samca takiego pół rocznego , przed wiekiem dojrzewania, taki najszybciej się zgodzi z twoim, tylko pytanie czy Twój 6letni chłopak wogóle chce towarzystwa, bo to on może być agresorem jeżeli przywykł do samotności przez tyle lat to może nie przyjąć współlokatora
  • 0
Zwierzęta uważamy za inteligentne dopiero wówczas gdy sami je zrozumiemy, tymczasem każde zwierzę, nawet najmniejsze, posiada inteligencję nawet gdy my jej nie chcemy zauważyć!

#43 Rułka

Rułka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 luty 2012 - 19:30

Wow... z moim raczej nie powinno być problemów, strasznie łaknie towarzystwa.Łasi się do kotów, psów, jak nie nocuję w domu roznosi klatkę. Często na weekendy zostaje sam więc nie chcę żeby czuł sie samotny. Ale wystraszyłaś mnie z tym że dorosły z fermy będzie niereformowalny... nie chcę brać młodego. Mój będzie już stary zdechnie zostanę z następnym dorosłym któremu trzeba będzie zapewnić towarzystwa i tak w kółko... dlatego chce żeby były w przybliżonym wieku, więcej szynszyli nie planuję nigdy mieć.. Nie ma szans żeby się zgodziły?
  • 0

#44 Szysza

Szysza

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 06 luty 2012 - 22:44

Jesli moge powiedziec cos ogolnie o fermach to Ja mam moja Tosie ale nie wiem czy to Tosia czy Tosiek xD Nie moge zobaczyc czy to samiec czy samica ale wracajac do tego.Moje szynszyle nigdy sie nieprzyzwyczaily do mnie nigdy nie przyjda sie poglaskac nigdy tylko przyjdzie to jak np na kompie gram to przyjdzie i posiedzi obok na biurku i popatrzy jak gram ale zeby przyjsc i dac sie poglaskac to za chiny nie da........... :evil: :evil: :evil:
  • 0
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#45 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 06 luty 2012 - 23:17

Szysza domyślam się, że przez tego posta chciałeś powiedzieć o tym, że szynszyle z ferm są nieoswojone i "dzikie", nie tak jak od dobrego hodowcy domowego. Z tym się zgadzam, ale..

do mnie nigdy nie przyjda sie poglaskac nigdy tylko przyjdzie to jak np na kompie gram to przyjdzie i posiedzi obok na biurku i popatrzy jak gram ale zeby przyjsc i dac sie poglaskac to za chiny nie da........... :evil: :evil: :evil:

To nie powód, żeby się tak denerwować na zwierzaki, bo to nie ich wina, że mają płochliwą naturę i nie są misiami-przytulankami. Może za mało czasu i uwagi im poświęcasz, bo grasz za długo. ;) Trzeba duzo cierpliwości, systematyki i wytrwałości, żeby oswoić taką szynszylę.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#46 Szysza

Szysza

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 08 luty 2012 - 16:52

No fakt.Ale teraz beda duuże zmiany .Miejsce gdzie beda stały, Nowa klatka no i jeszcze wiecej Uwagi:) :oops:
  • 0
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#47 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 luty 2012 - 22:28

moje są nie tulaśne samczyk jeszcze posiedzi mi w dekolcie-lol i da się głasknąć-za smakołyk ale Amcia- wskoczy na kolana na bark ale nie lubi być głaskana i przytulana
  • 0

#48 ANASZTA

ANASZTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 396 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 09 luty 2012 - 13:20

Wow... z moim raczej nie powinno być problemów, strasznie łaknie towarzystwa.Łasi się do kotów, psów, jak nie nocuję w domu roznosi klatkę. Często na weekendy zostaje sam więc nie chcę żeby czuł sie samotny. Ale wystraszyłaś mnie z tym że dorosły z fermy będzie niereformowalny... nie chcę brać młodego. Mój będzie już stary zdechnie zostanę z następnym dorosłym któremu trzeba będzie zapewnić towarzystwa i tak w kółko... dlatego chce żeby były w przybliżonym wieku, więcej szynszyli nie planuję nigdy mieć.. Nie ma szans żeby się zgodziły?

Niestety nie, ale poszukaj samca w podobnym wieku do adopcji z prywatnego domu, często ludzie z różnych względów chcą oddać, np z braku czasu dla zwierzaka, tak najszybciej znajdziesz w podobnym wieku , tylko pamietaj że nie ma gwarancji iż się zgodza, być może ten drugi wcale nie będzie łaknął towarzystwa, większość w tym wieku już przywykła do samotności i inne osobniki je drażnią, musiałabyś znaleźć takiego który tęskni za towarzystwem jak Twój, ale gwarancji nie ma i co jeśli zostaniesz z dwiema klatkami?
  • 0

#49 Ada.

Ada.

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 12 luty 2012 - 09:48

Co myślicie by kupić od tej Pani:

http://tablica.pl/oferta/szynszyle-bezowe-biale-czarne-rozne-odmiany-trojmiasto-pruszcz-gd-IDuX15.html

W zoologicznym są, ale po 250/350zł a są na pewno mniej oswojone.
  • 0

#50 kate131

kate131

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 40 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 marzec 2012 - 21:40

Ech nie mogę czytać niektórych waszych wypowiedzi. Moi rodzice mają ferme niewielką. Nie sprzedajemy na skóry. Nasze szylki są zadbane oswojone kochane. Teraz odnośnie niektórych wypowiedzi - Szynszyle owszem są w małych klatkach niestety i są sprzedawane na skóry w niektórych framach to jest straszne ale nie przesadzajcie że są niewiadomego pochadzenia. Jeździłam troche po fermach i powiem wam ze szynszyl musi być bardzo dobrze traktowany odżywiany zeby miał odpowiednie futro. Fermy mają pełnowartościowy pokarm , odpowiednią temperaturę, cuda nie widy żeby temperaturę utrzymać. Więc naprawdę nie mają tak źle. Co do np poodgryzanych poluszków niestety to nie wina hodowcy. Nieraz przy urodzeniu mamusia nie może wyciągnąć malucha i dzieją sie takie rzeczy np. nadgryzione uszko , paluszki czy nawet nóżkę. Ale te szynszylki też są piękne i też trzeba je kochać bo to nie ich wina !

[ Komentarz dodany przez: Michał: 26 Marzec 2012, 02:22 ]

Trochę ocenzurowałem twój post. W innym miejscu zostawiłem z namiarami na Ciebie, a jeżeli chcesz umieszczać ogłoszenia, to zapraszam do odpowiedniego działu
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych