Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

GDZIE KUPIĆ SZYNSZYLA-Sklep zoologiczny? ferma? hodowla?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#76 Mariusz28

Mariusz28

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 437 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 25 sierpień 2013 - 21:17

ten brązik co podał Diablo jest cudny :D
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#77 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 25 sierpień 2013 - 22:06

Mariusz28, Mnie za to kupiła biała - widać po spojrzeniu, że zadziora straszna :serce:
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#78 kaskunek

kaskunek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:42

Witam

Mam taki problem nie wiem gdzie kupić szynszyla i na co zwrócić uwagę przy zakypie (jest to mój pierwszy szynszyl)

Mieszkam w Łodzi
Rozglądałem się za szynszylom wybrałem Beż , teraz w "Kakadu" Kosztuje 299 zł, dzisiaj zlokalizowałem na hodowli za 100 zł. Z Kąd taka różnica cenowa czy taka jest marża jest Kakadu, czy też "jakość Produktu".

Pozdrawiam i życzę przyjemnie spędzonej nocy

PS: Czy ktoś ma sprawdzoną ferme Szynszyli w Łodzi lub okolic proszę o namiary - Dziękuje
  • 0
Kaskunek

#79 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:51

kaskunek, różnica cenowa wynika głównie z marży danego sklepu...też muszą na szynszylce zarobić...oczywiście warto wykupić bidę z zoologa, ale nie zawsze nas na to stać...najtaniej jest udać się bezpośredni na fermę gdzie mają w ofercie dana odmianę, lub zakupić zwierzątko z domowej hodowli...

Pozdrawiam i gratuluję decyzji zakupu szynszyli... :D ...są po prostu mega fajne :lol: ...proponuję też wcześniej poszerzyć wiedzę na ich temat żeby później nie było niespodzianek... A i oczywiście zaplanować od razu zakup drugiej kulki tej samej płci :P To zwierzątka stadne i człowiek im do szczęścia nie wystarczy xD
  • 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#80 Eev

Eev

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:14

Dla "początkujących" jednak nie polecam sklepów, a hodowle domowe, tudzież adopcję od człowieków które trzymały je w domu, nie w piwnicy xD Przy zakupie ważna jest płeć, brak wydzieliny z oczu/nosa/uszu, czysta pupka i ładne kształtne bobki. Warto sprawdzić też sierść czy grzyba nie ma.
  • 0

Dołączona grafika

Akise - Pink White Mosaic♂
Nero - Ebony Medium♂

#81 kaskunek

kaskunek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:16

Dzięki za odpowiedź a mam pytanie może trochę dziwne ale orjentacyjne takie opakowanie Pyłu Pucek 15 kg na ile powinno wystarczyc narazie przy jednej szynszyli ? i Jaką karmę polecasz ?
  • 0
Kaskunek

#82 monia.szila

monia.szila

• Użytkownik
  • 462 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 14 wrzesień 2013 - 21:40

kaskunek, ja również polecam Ci hodowle domowe, od których kupisz oswojonego i zadbanego szynszyla po wzorowych rodzicach. Z czystym sumieniem moge Ci polecić szynszylka z ogłoszenia
http://www.forum-szy...t3421.htm#47121

Co do pucka jeśli kąpiesz szylka co trzy dni, odsiewasz kupki z piachu to starczy Ci tego piasku na dość długo. Wystarczy że raz w mies dasz czysty piach i zamkniesz pojemnik do przechowywania. Jak na jednego szylka dużo go nie syp, aby nie wywalał poza miske/kule.
  • 0
Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

#83 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2013 - 00:47

Ja kpowłam mojego Szariczka u pana Duraja na giełdzie Startu, mogę polecić :) Szariczek to przekochane stworzonko i wcale nie był dziki, jak to niektórzy mówią o zwierzakach z ferm ;)
  • 0

#84 Eev

Eev

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 wrzesień 2013 - 05:28

Ja kpowłam mojego Szariczka u pana Duraja na giełdzie Startu, mogę polecić :) Szariczek to przekochane stworzonko i wcale nie był dziki, jak to niektórzy mówią o zwierzakach z ferm ;)

Ponoć gościowi "sława" do głowy uderzyła i sprzedaje nawet miesięczne gluty, gorsze itd. ale osobiście nie wiem, jedynie z shoutboxowych opowieści jeszcze jak byłam na org. Więc ja ostrożna bym była, sama się do Łodzi od 2 lat wybieram i dotrzeć nie mogę.
  • 0

Dołączona grafika

Akise - Pink White Mosaic♂
Nero - Ebony Medium♂

#85 Alarice

Alarice

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 wrzesień 2013 - 08:23

Owszem - to mnie sprzedał miesięczną Kropkę. Jak ją kupowałam, to miałam dużo węższą wiedzę i spytałam jaką mogę wziąć najmłodszą - i pokazał mi Kropkę, która miała miesiąc i jeden dzień. Nie będę tego oceniać, bo już się swoje ze względu na to nastresowałam - ale co mogę o nim powiedzieć: na pewno zwierzaki jak na fermę warunki miały znośne, jakiś delikatny zapach był - ale tego się chyba nie da uniknąć przy takiej ilości klusek, no i nie był on jakiś szczególnie mocny. Szynszyle reagowały na niego z radochą, kiedy szukał po klatkach małych samiczek, obserwowała nas z ciekawością chmara puchatków, a jak im wtykałam z siostrą palce do klatek - podskubywały je z ciekawością. Także jedyne co: dopilnować i poprosić o 3-miesięczną myszkę :) Pan mieszka w Ksawerowie, łatwo znajdziesz numer w internecie.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#86 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2013 - 14:17

Szynszyle reagowały na niego z radochą, kiedy szukał po klatkach małych samiczek, obserwowała nas z ciekawością chmara puchatków

no właśnie a to ważne :D
  • 0

#87 kaskunek

kaskunek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 15 wrzesień 2013 - 15:36

Spotkałem tego pana Dzisiaj na giełdzie i właśnie się zastanawiam czy kupić od niego tą szynszyle chociaż miałem dzisiaj ją na rekach powąchałem pachniała trocinami, nie czułem żadnego nie przyjemnego zapachu zwierzątko nie było wystraszone mimo że było to na giełdzie , samo weszło mi na rękę i raczej nie chciało mu się zejść.

Cena za Beż bo taką żonka chce jest 100 zł czy 110 .

Czyli w Podsumowaniu Kupić od tego pana czy nie ????

[ Dodano: 15 Wrzeœnia 2013, 16:38 ]
Acha i jeszcze jedno pytanie bo nie wiem ile zamówić tego pyłu do kąieli ponieważ to będzie mój pierwszy szynszyl taki worek pyłu 15 kg na ile wystarczy ? na miesiąc ? bo nie wiem jak zamówieniem. A I może ktoś zna sklep w Łodzi gdzie mogę kupić tego "Pucka" do kąpieli bo z tego co widziałem na allegro to w łodzi prawie nic nie ma..

Pozdrawiam
  • 0
Kaskunek

#88 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2013 - 15:54

Zakupy typu Pucek, żwirek drewniany, karmy itp polecam robić w sklepach internetowych. Ja jestem łodzianką i swojego czasu też szukałam różnych rzeczy dla kulek, ale tam większe wyposażenie jest jedynie w Kakadu w Manu, z tym że ceny horrendalne.

[ Dodano: 15 Wrzeœnia 2013, 16:58 ]

Czyli w Podsumowaniu Kupić od tego pana czy nie ????

to już musisz sam zdecydować - ja polecam, na pewno gdybym miała jeszcze kiedyś kupić szyszka to właśnie tam, bo kupowałam już od różnych ludzi (każdego w innym miejscu) i wszystkie pozostałe były chore, jeden z padaczką, drugi z chorym sercem, trzeci jakiś słaby i pozostałe go zagryzły...
  • 0

#89 kaskunek

kaskunek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 15 wrzesień 2013 - 18:39

Zwirek znalazłem w łodzi
http://allegro.pl/zw...3528945479.html

i ciekawe czy bedzie dobry 2x 30L za 28 zł jest na ulicy Dostawcza 6 w łodzi wjazd jest albo od Ulicy Puszkina lub od Lodowej.

Nie napisał jeszcze nikt czy taki worek 15 kg pucku wystarczy nie miesiac czy dluzej bo nie wiem jaki zapas zrobić przy zamawianiu a nie mam zbytnio tego gdzie trzymać
  • 0
Kaskunek

#90 Alarice

Alarice

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 wrzesień 2013 - 18:55

Worek 15kg to przy przesiewaniu, kąpielach raz na 3 dni i wymianie piasku co miesiąc zapas na dobry rok jak nie więcej ;)
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#91 kaskunek

kaskunek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaInternet

Napisano 15 wrzesień 2013 - 19:54

Łódź wielkie miasto a zero jakich kolwiek dobrych hurtowni zoologicznych z artykułami typowo szynszylowymi :-)

Wszystkie sklepy po za Łodzią nawet w promieniu Łódzkim nie ma . :-(

Pozdrawiam i Życzę przyjemnej nocy
  • 0
Kaskunek

#92 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:07

kaskunek, ja kupiłam 15kg worek Pucka - powiem tak nie pamiętam kiedy go kupiłam a mam jeszcze ponad 1/2 worka. Zaraz sprawdzę kiedy robiłam zamówienie, bo pisałam o tym w temacie "Piasek" i zaraz Ci napiszę.
Już wiem: zakupiłam 15kg Pucka ok. 18 lipca 2012 - rok temu. Moje kulki kąpią się w każdą środę i sobotę lub niedzielę. Wymieniam im pył 1x na 2-3tygodnie. Więc starczy mi go jeszcze na 2 kolejne lata.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#93 Roksana

Roksana

• Użytkownik
  • 636 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 06 październik 2013 - 22:30

Witam, ja osobiście nie polecam fermy z Siewierza k. Zawiercia. Zakupiłam tam maluszka miesiąc temu i od samego początku ciągle go leczę. Po pierwsze nie wiadomo w ogóle w jakim jest wieku, bo hodowca nie wiedział, kiedy się urodził, stwierdził, że chyba w kwietniu. Maluszek widocznie był trzymany w małej klatce, bo przez jakieś pierwsze 2 tygodnie w ogóle nie skakał, tylko dreptał w miejscu przez kilka minut, potem rezygnował - tak jakby nie wiedział, że może skakać. Poza tym maluszek miał świerzba, i zaczątki grzybicy. Okazało się również, że ma uszkodzone oczko - widocznie był bardzo gryziony. Uszkodzone na powieki górną i dolną, dlatego ciągle mu to oczko łzawi i ropieje, bo się źle zagoiło. W tym momencie zaczyna mu się ta powieka podwijać do środka, przez co włoski ciągle kolą go w oczko, i najprawdopodoniej czeka go operacja. Oprócz tego ma dużo blizn na ciele, i miał rozerwaną dolną część pyszczka. W tym momencie wygryza sobie futro na całym ciele, najprawdopodobniej to przyczyna psychiczna, bo nie wygląda to na zmianę chorobową skóry. Dostał leki przeciwbólowe, które ma brać 3 tygodnie, mamy nadzieje, że to mu pomoże. Jeśli nie, to czeka go kołnierz, żeby sobie większej krzywdy nie zrobił.
Pan w sumie podobno zajmuje się hodowlą szynszyli na futra od od 12 lat. Kupując u niego Djanga musiałam dodatkowo dokupić woreczek karmy za 20 zł, żeby Djanga od razu nie przestawiać na nową karmę, bo bałam się biegunki. Kilka dni po zakupie zadzwoniłam do niego z zapytaniem, dlaczego maluszek ma ropiejące oczko, to stwierdził, że to pewnie przez gałązki z jabłoni, które mu wyparzyłam i wypiekłam, bo przecież się podaje takie prosto z drzewa, i żebym sama sobie takie wypieczone gałązki zjadła... Mówił też, że mam mu dawać max 1 łyżkę dziennie karmy, bo inaczej się przeje i zdechnie, ale taką 1 łyżkę to on zjadał w kilka minut i ewidentnie był głodny, więc oczywiste jest to, że dostawał ode mnie więcej jedzenia. Jak zapytałąm, gdzie jeździ do weta, żeby mi polecił jakiegoś, to stwierdził, że z nimi się nie jeździ do lekrza, bo wet da mu jakies zastrzyki i on szybko umrze. Mówił też, że jak go będziemy brać na ręce, to w tych miejscach gdzie go dotkniemy wypadnie mu sierś. W sumie jak go wzięłam, to był tak chudziutki, że jak go dotykałam, to dosłownie każdą kosteczkę było czuć pod palcem. W tym momencie już troszkę przytył.
Mimo wszystko maluch jest najukochańszy na świecie, pieszczoch nieziemski, i nie oddałabym go za żadne skarby, ale u tego Pana drugiego szynszylka nie zakupię.
  • 0
Dołączona grafika :serce:

#94 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\

Napisano 07 październik 2013 - 06:23

Roksi masakra to co piszesz. MOże koleś ma tam prszywe warunki i dobrze było by wyslać kontrolnie Toz. Skoro twoje zwierzątko jest tak zaiedbane to pozostałe pewnie w nielepszym stanie
  • 0

#95 Roksana

Roksana

• Użytkownik
  • 636 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 07 październik 2013 - 09:46

Kaffa, pojęcia nie mam jakie tam ma warunki. W sumie do środka nas nie wpuścił, tylko na dwór szynszylki wynosił, i na dworze sobie wybieraliśmy. Pewnie dlatego, żebyśmy zawału nie dostali widząc to, co jest w środku. Dla szynszyli miał osobny dom - dla siebie jeden i dla szyszek drugi, więc ciekawa jestem ile set ma tam szynszyli...
  • 0

#96 Martusia90

Martusia90

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 październik 2013 - 18:35

dajcie spokój...jak tak w ogóle można???? Serio...wyślij na niego kontrolę bo aż strach pomyśleć co z resztą szyszek...:(
  • 0
Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.

#97 replays1000

replays1000

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:46

witam serdecznie ponownie , w związku z tym że nadal poszukuje szynszylki dla siebie natrafiłem na taką stronę tylinski-szynszyle.pl - wiem, że robi też ubrania z szynszyli ;( ale tego już się niestety nie zmieni .. bardziej mi chodzi o zakupienie szynszyli do domu - czy to będzie odpowiednie miejsce ? czy ktoś posiada z tej hodowli jakiegokolwiek futrzaka ?

PS. przepraszam jeśli dałem w złym miejscu ten temat ale jakoś mi nigdzie indziej nie pasował.
  • 0

#98 Alarice

Alarice

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:50

Ja od pana Tylińskiego zwierzaka nie mam - mam za to od pana Duraja z Ksawerowa. Są różne różniaste opinie - na mnie złego wrażenia nie zrobił, zwierzaki na pewno mają dobre warunki jak na taka ilość (wiadomo, zapach zwierząt będzie, bo się inaczej nie da), a jak szukaliśmy dla mnie maluszka, to obserwowały nas ciekawskie pysiorki. Uważaj tylko, żeby wziąć zwierzaka 3-miesięcznego i nie słuchaj, że może być odłączony od mamusi wcześniej.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#99 replays1000

replays1000

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:53

a jeśli chodzi o p. Duraja to wystarczy wsiąść w samochód i pojechać ? czy trzeba zadzwonić, jakoś się umówić ?
  • 0

#100 Alarice

Alarice

• Użytkownik
  • 1069 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:55

replays1000, ja dzwoniłam - ale byłam tego samego dnia po południu. Myślę, że lepiej by było się upewnić, że ktoś będzie w domu, a potem wsiadać i jechać :P
http://miejsca.lodz....sto-Ksawerów/p/ - tutaj masz numer telefonu i dokładny adres
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych