Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

•         

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Witamy na FORUM SZYNSZYLE!

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

- - - - -

REWOLUCJA W ŻYWIENIU: nowe spojrzenie na żywienie szynszyli

żywienie zboża jak karmić co powinny jeść

#126 blinda

blinda

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 570
  • 52
  • LokalizacjaŻnin
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

25 sierpień 2014 - 21:06

Raz w tygodniu chciałabym podać taką mieszankę z nasion : ostropest, amarantus, siemię, słonecznik, dynię, czarnuszkę. Czy mogę do tego też dać zarodki pszenne, pyłek pszczeli i płatki owsiane ? W jakich bezpiecznych ilościach podać trzem szylom ? , biorąc pod uwagę, że jedzą z jednej miski i jeden może zjeść więcej jednego składnika.
  • 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013
Jaś - z nami od 16.03.2014

#127 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458
  • 33
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

25 sierpień 2014 - 21:38

blinda, ja bym podała ok. łyżeczki-półtorej na ryjek, ale za to 2 razy w tygodniu - mniejsza szansa, że jeden głodomór się dorwie i osuszy miskę do sucha z całej tygodniowej porcji dla trzech ;)
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#128 blinda

blinda

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 570
  • 52
  • LokalizacjaŻnin
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

25 sierpień 2014 - 21:52

Każdego składnika po półtorej łyżeczki - dobrze zrozumiałam? Pyłek, zarodki i płatki owsiane też? Oczywiście słonecznika i dyni mniej. A co z czarnuszką? (chyba pół łyżeczki wystarczy).
  • 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013
Jaś - z nami od 16.03.2014

#129 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

25 sierpień 2014 - 22:14

zrób sobie mieszankę z tych ziaren, możesz dodać nasiona kopru włoskiego (mniej niż pozostałych ziaren), pestki dyni i quinoa (komosa ryżowa) i tej mieszanki możesz podawać 1 łyżeczkę tygodniowo na łebka ;)
  • 0

#130 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458
  • 33
  • LokalizacjaWarszawa

25 sierpień 2014 - 22:26

blinda, chodziło mi o 1-1,5 łyżeczki mieszanki :) Pyłek i zarodki dawałabym osobno, ale to ze względu na chęć urozmaicenia jadłospisu ;)
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#131 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245
  • 31
  • LokalizacjaCzerniejewo
  • Województwo:Wielkopolskie

31 marzec 2015 - 12:32

mój ma diete siankowo ziołową plus masa patyków i kory a karmy podstawowej tudzież granulatu czy czegoś podobnego czym karmimy to mała łyżeczke dostaje.

Ziarenka z tych jadalnych dla szyli lub pyłek pszczeli,siemie,owocka czy jakies warzywka dostaje sporadycznie. Wole trzymać się bardziej naturalnej diety i widze że mój maluch jest w świetnej kondycji a i wygląd zewnętrzny sie poprawił :)

• 0

" Nie skos­tnieć, ale nie sflaczeć, trwać na pos­te­run­ku, ale nie stać na miej­scu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jed­nos­tron­nym, ale nie mieć dwóch twarzy, trud­na rzecz! " Kto nie szanuje zwierząt,nie szanuje niczego.

#132 agatta1989

agatta1989

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1
  • LokalizacjaOstrołęka

21 maj 2016 - 12:14

Mam pytanie odnośnie podawania świeżych warzyw. Przecież to wszystko jest straszliwie nafaszerowane rozmaitą "chemią". Obawiam się czy taka cykoria czy pomidor kupione nawet w zwykłym warzywniaku, bo o supermarketach nie ma nawet co mówić, nie zaszkodzą mojej pieszczoszce:/
Tak w ogóle to witam wszystkich, to mój pierwszy wpis na tym Forum, Janina jest ze mną od tygodnia. Obydwie witamy i pozdrawiamy wszystkich:)
  • 0

#133 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820
  • 47
  • LokalizacjaBieniewice

21 maj 2016 - 20:27

Witajcie na Forum, nie podajemy szylkom świezych warzyw tylko sianko, karmę zioła i kwiaty-czyli susz. Zapraszamy do poczytania lektury na temat zywienia naszych podopiecznych :)

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

Bing (1)