Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Sznur sizal

sznur sizal zabawka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ludzik192

ludzik192

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 22 wrzesień 2009 - 19:34

witam

Mam prośbę czy, może mi ktoś powiedzieć czy sznur Sizal jest szkodliwy dla szynszyli. Mam zamiar kupić mu jakąś zabawkę, bo tak siedzi sam do wieczora i trochę rozmaicić klatkę. Chodzi mi dokładnie o ten przedmiot http://www.allegro.p...lik_swinka.html

Jeśli ktoś zna jakieś przedmioty, które można gdzieś kupić niech pisze.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

• 0

#2 Aneta

Aneta

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2009 - 11:10

Myślę, że sznur Sizal nie jest niebezpieczny dla szynszyla, bo jest to sznurek naturalny. Szynszyle częściej obgryzają zabawki a nie zjadają więc myśłę, że jak szynszylek podgryzie kawałek tego sznurka to nic się nie stanie. Z tego sznura robione są m.in. drapaki dla kotów i zabawki dla papug. Bardzo ładną zabawkę wybrałaś dla swojego pupila :) Upewniłabym się tylko czy barwniki użyte do sznurka nie są szkodlwe.
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#3 ludzik192

ludzik192

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 24 wrzesień 2009 - 21:04

Aneta- Wielkie dzięki za odp, jestem bardzo wdzięczny. :-)

Choć mam jeszcze jedno pytanie. Postanowiłem włożyć szynszylowi do klatki gałązkę brzozy tylko nie wiem cz coś trzeba z nią zrobić(zaparzyć wrzątkiem, oskubać nożem z pierwszej warstwy) chodzi mi o to czy nie ma jakieś bakterii itp ? Czy tylko włożyć ja do klatki?

Pozdrawiam
  • 0

#4 Aneta

Aneta

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2009 - 07:50

Jeżeli ta gałąź nie leżała na ziemi i pieski jej nie znaczyły to możesz ją od razu włożyć do klatki. Jeśli jest to świeża gałąź to przez jakiś czas będziesz miał spokój w klatce bo szynszyl nie będzie jej zbytnio obgryzał (świeża kora z brzozy ma gorzkawy smak i to powstrzyma szynszyla od obgryzania), ale później jak konar wyschnie to na pewno szynszylek zedrze całą korę z gałęzi. Mieliśmy taką samą sytuację, a zdjęcia naszej klatki z konarem są w galerii 2007 rok :) http://www.szynszyla...l/rok_2007.html
  • 0
www.naszekoty.waw.pl

www.rosyjski-niebieski.info

#5 FlyKiwi

FlyKiwi

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 02 styczeń 2019 - 13:23

Cześć wiem, że temat ma 9 lat ale nurtuje mnie to trochę, mam swojego pierwszego szynszyla i wolę się zapytać. Czy taki sznurek sizalowy spełni swoją role i jest bezpieczny do zrobienia zabawki dla szynszyla?

Użytkownik FlyKiwi edytował ten post 02 styczeń 2019 - 13:26

• 0

#6 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8852 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 07 styczeń 2019 - 08:54

Czy taki sznurek sizalowy spełni swoją role i jest bezpieczny do zrobienia zabawki dla szynszyla?
Tak - jest bezpieczny, ale czy spełni swoja rolę - to się okaże, bo nie wszystkie szynszyle bawią się zabawkami. Większość woli biegać np na dysku dla rozrywki. 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sznur sizal, zabawka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych