Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Zalety i wady kupna DRUGIEJ szynszyli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

#1 ardi

ardi

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 styczeń 2011 - 18:04

witam,

Czy łączył ktoś może 2 samców ?

mam jednego, ale za rok chciałabym(jak będę mieć warunki i klatkę) dokupić drugiego.

czy różnica wieku nie będzie znacząca?
  • 0

#2 Patinka2310

Patinka2310

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 54 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 31 styczeń 2011 - 18:41

no najlepiej i najszybciej łączą się szylki jak są malutkie :) czym starsze tym gorzej z tego co czytałam.

Ja moje Samice łączyłam tydzień i nie miałam większych problemów. Mogłam je połączyć już po 2 dniach ale Puni musiałam przestawić karmę :).

mają 3 miesiące.
  • 0
Sisi- biała mozaika

Punia- standard

Sonia [*]- Yorkshire Terrier- Była z nami 13 lat

Sisi - Yorkshire Terrier wersja mini

#3 kasia_tomeq

kasia_tomeq

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 01 luty 2011 - 10:39

Samców łączy się zdecydowanie łatwiej ale zależy to od charakteru.

Szynszylę to zwierzęta terytorialne więc na początku na pewno będą się kłócić, dominować i ustalać hierarchię w większości przypadków łączenia kończą się sukcesem ale zdarza się że myszki nie zaakceptują się dlatego decydując że chcesz mieć dwa musisz brać taką ewentualność pod uwagę. Moje dwa szynszylę również łączyłam jak miały po kilka miesięcy, Kuciuś był u mnie ok miesiąc kiedy dokupiłam Myszka z łączeniem nie miałam większego problemu ale myślę że to mi. charakter szynszyli Kutek to dominator, a Myszek to taki flegmatyk chociaż potrafi na Kutka fuknąć:D

Rok czasu to dość sporo żeby Twój obecny szynszyl poczuł się "Panem" więc najlepiej jakbyś przy okazji zmienił np klatkę wtedy obie myszki będą na neutralnym miejscu.
  • 0

#4 ardi

ardi

• Użytkownik
  • 116 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 luty 2011 - 11:56

Dzięki, właśnie o tym myślałam, żeby wkroczyli obaj na inne nowe terytorium:) no zobacze jak to się ułoży:) na razie muszę jeszcze troszkę udobruchać tego co mam... bo szaleniec nie z tej ziemi;/
  • 0

#5 Szysza

Szysza

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 04 luty 2011 - 09:20

U mnie to w tak około 5-10 godzin i spały juz razem tylko w nocy były piski niesamowite a rano juz smacznie razem spały:)
  • 0
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#6 asiek

asiek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój

Napisano 11 luty 2011 - 21:13

rozważam opcję kupna 2 szynszyli z różnych np. hodowli samca i samiczkę, ale powiedzcie mi czy im od razu za młodu nie przyjdzie do głowy żeby współżyć? Czy w takim razie jak kupię oba jednocześnie to należy je rozdzielić? A czy dwie szyszki to wszystko razy dwa? Dwie miseczki, dwa poidła, dwa domki ?? :-?
  • 0

#7 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 11 luty 2011 - 21:33

Tak, jeśli oba będą w tym samym wieku musisz je rozdzielić samiczka nie powinna mieć wcześniej młodych niż koło 7 mż

w temacie o rozmnażaniu jest wiele na temat parki mieszanej czy warto taką mieć czy lepiej nie rozmnażać szynszyli bo mniej problemów itp w wolnym czasie zachęcam do poczytania.

Co do drugiej części pytania to wystarczą dwie miseczki, jedno poidełko, jeden paśnik albo większa miseczka na sianko, jeden domek, hamak jak widzisz u mnie w klatce myszki tym wszystkim się dzielą, a śpią najczęściej razem wtulone w siebie.
  • 0

#8 asiek

asiek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój

Napisano 12 luty 2011 - 07:41

dziękuję za wskazówki kasiu :) :mrgreen:
  • 0

#9 Fëanor

Fëanor

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 luty 2011 - 18:47

Dziś dokupiliśmy do posiadanego wcześniej szarego, 3-miesięcznego "standarda" drugiego samczyka, trochę starszego (ok. 4-4,5 miesięcznego) i nieco większego "czarnego aksamita" - Ciapka. Tofik niemal od razu, choć mniejszy, zaczął atakować Ciapka i pokazywać mu, że w tej klatce (mieszka w niej od 2 tygodni) to on rządzi. Ciapek, choć zdecydowanie bardziej flegmatyczny, a może po prostu zmęczony i przerażony nowym otoczeniem, łatwo się nie dawał, jednak zrobiło nam się go żal, więc Tofik powędrował na parę godzin do tekturowego pudełka. Dziś wieczorem znów spotakają się tym razem na bardziej neutralnym gruncie (w kuchni ;-) ) i mam nadzieję będzie już lepiej, ewentualnie szybko ustalą między sobą kto rządzi. W Internecie widziałem dziś filmik jak ktoś łączył dwie dorosłe szynszyle i futro słało się gęsto. Mam nadzieję, że naszych szyszek to nie spotka...
  • 0

#10 Marciocha927

Marciocha927

• Użytkownik
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2011 - 13:57

Też zastanaweiam się nad zakupem 2 szylka samczyka.... z tym,że muszę dowiedzieć się czy Niunio faktycznie jest facetem:)

Chciałabym ,żeby miał towarzystwo podczas mojej nieobecności w domu....

Tak mi go szkoda jak rano wyprawiam się do pracy a on siedzi na 2-och łapkach przy krateczkach i spogląda na mnie....
  • 0

#11 Patinka2310

Patinka2310

• Użytkownik
  • 54 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 22 luty 2011 - 15:39

Ja po miesiącu kupiłam mojej małej Sisi koleżankę :)

I muszę przyznać, że nie żałuję :)

Miło patrzeć jak dwie małe księżniczki biegają po pokoju i rozrabiają . Taki milusi widok :)

Oczywiście muszę je cały czas pilnować- bo obydwie kombinują jak wejść mi za komputer ;/
  • 0

#12 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 22 luty 2011 - 18:44

Też polecam drugą szynszylę do towarzystwa, nie skazujemy zwierzęcia na samotność kiedy nie mamy czasu się nim zająć. Do współlokatora zawsze można się przytulić, pofukać:D poganiać po klatce, zdominować i już jest ciekawiej. Samotne szynszyle są nieszczęśliwe bo to zwierzęta stadne więc jeśli ktoś może sobie pozwolić na dwie, a nawet trzy to jak najbardziej:) wg mnie najlepiej ten samej płci.
  • 0

#13 sara9121

sara9121

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 25 marzec 2011 - 21:17

Witajcie, mam mały problem. Do niedawna miałam 2 kochane i wspaniałe szynszylki, niestety kilka dni temu nagle umarła mi jedna z nich (co najgorsze nie wiemy na co zmarła):((( Chciałabym kupić nową szynszylkę ponieważ nie chcę skazywać mojej Szyszki na samotność tym bardziej że praktycznie od zawsze towarzyszyła jej kumpelka(pomiędzy kupnem jednej a drugiej były tylko 2 miesiące różnicy;)). I tu sprawa troszkę się komplikuje ponieważ Szyszka ma 5,5 roku i boję się teraz czy dokupując nową nie będzie pomiędzy nimi zbyt duża różnica wieku (nowa szynszylka będzie młoda a co za tym idzie mniejsza i słabsza więc w razie czego nie będzie umiała się obronić) i czy zaprzyjaźnią się. Co powinnam teraz zrobić? Dokupić młodą, kilkumiesięczną bo taką najłatwiej przyzwyczaić do opiekunów czy rozejrzeć się za starszą? Mieszkam w małym mieście więc będzie mi bardzo ciężko w ogóle kupić szynszylę (mam nadzieję że jest możliwość zamówienia jej w sklepie zoologicznym) Proszę o pomoc bo widzę jak mojej Szyszce jest smutno samemu:(
  • 0

#14 kasia_tomeq

kasia_tomeq

• Użytkownik
  • 729 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 25 marzec 2011 - 22:08

Nie powielaj tematów ponieważ nie ma to większego sensu, ani nie otrzymasz dzięki temu szybciej odpowiedzi. Nowy temat, który założyłaś usunęłam.

A jeżeli chodzi o Twoje pytanie to moim zdaniem warto zaryzykować łączenie może być trudniejsze bo poprzednie szynszyle były zżyte ale na pewno nie niemożliwe. Na Twoim miejscu zakupiła bym młodszą szynszyle ponieważ łatwiej będzie Ci je połączyć.
  • 0

#15 sara9121

sara9121

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 26 marzec 2011 - 11:38

Wybacz, więcej tego robić nie będę;) a czy jest możliwe aby moja starsza szynszylka zrobiła krzywdę \ w jakiś sposób tej młodszej? Czego ewentualnie mogę się spodziewać?
  • 0

#16 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 26 marzec 2011 - 18:26

Nie sądzę. Na początku może być afera ale potem będzie dobrze.

Nasz Tuptuś 3 m-czny wyprowadził się do 5 letniego kolegi i już po pięciu dniach była przyjaźń :->

Strasznie mi przykro z powodu Twojej szylusi :-(
  • 0
Asia

#17 sara9121

sara9121

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 26 marzec 2011 - 19:27

Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Być może pod koniec tego tygodnia będę mieć nowego maluszka :-)
  • 0

#18 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 26 marzec 2011 - 19:32

Ooo to sama słodycz taki maluszek :-D
  • 0
Asia

#19 sara9121

sara9121

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 27 marzec 2011 - 00:27

Fakt, są niesamowite :-D Osobiście chciałabym mieć szylkę z mojego miasta bo odpadłby problem z transportem ale niestety u mnie nie można ich dostać, tzn. można ale specjalnie sprowadzają w sklepie zoologicznym a boję się że szynszylce podczas poróży może się coś stać. Słyszałam że szysze nawet umierają ze strachu bo słyszą warkot silnika :-/
  • 0

#20 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 27 marzec 2011 - 11:45

Hmm..słyszałam, że mogą dostać nawet zawału ze stresu ale czy z warkotu silnika....nie wiem.

Nasze z nami podróżują i śpią wtedy jak susełki :->
  • 0
Asia

#21 sara9121

sara9121

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 27 marzec 2011 - 12:05

Hehe, widocznie lubią podróżować :-D

[ Dodano: 27 Marzec 2011, 13:11 ]

Po prostu po nagłej śmierci Dżiny wole już dosłownie dmuchać na wszystko, tak na wszelki wypadek ;-)
  • 0

#22 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 27 marzec 2011 - 19:09

Słyszałam że szysze nawet umierają ze strachu bo słyszą warkot silnika :-/

jeżeli będzie przewożony w cywilizowany i bezpieczny sposób, to nic im się nie powinno stać.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#23 Fiolka3335

Fiolka3335

• Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaJordanów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 21:55

Mma pytanko czy mogłabym kupić sobie drugą szysze jeżeli pierwsza jest już u mnie przez 2 mies. :-) :-) Chodzi mi o to, żeby nie atakował drugiej :-) :-)
  • 0

#24 Asia

Asia

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 12 kwiecień 2011 - 07:09

No pewnie;) będzie im raźniej we dwójkę :-D
  • 0
Asia

#25 Fiolka3335

Fiolka3335

• Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaJordanów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 15:31

ALE TO SIĘ JESZCZE ZASTANAWIAM, MOŻE W WAKACJE :-) :-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych