Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ŁĄCZENIE DWÓCH SAMIC

Łączenie dwóch samic dwie samice łączenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
677 odpowiedzi w tym temacie

#676 szynszylpl

szynszylpl

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • LokalizacjaZabrzeg
  • Województwo:Śląskie

Napisano 12 luty 2018 - 17:59

Mam od roku szynszyla (samca) na 1 rok i 4 miesiąca niedawno kupiłem mu ,,przyjaciela'' niezbyt się lubią. Dzisiaj wypuściła ich razem na wybieg bo przeczytałem że tak można. Problem jest taki że starszy wyrwał młodszemu dość niezłą garstkę futerka po kilku minutach stwierdziłem, że jak na tej czas jest jeszcze za wcześnie żeby je tak oswajać. Chcę spróbować coś takiego, że dam dwie klatki obok siebie, żeby się obwąchiwały. niewiem czy to coś da napiszcie.
  • 0

#677 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 14 luty 2018 - 02:39

Jest kilka metod łączenia, tą najbardziej popularną jest metoda polegająca na postawieniu klatek w pewnej odległości od siebie tak, aby zwierzaki się czuły i słyszały, ale nie miały bezpośredniej styczności. Po 2-3 dniach wypuszcza się nową szynszylę na ten sam teren, po którym będzie później biegać starsza. Ważne, aby podczas wybiegu też nie miały możliwości się spotkać, dlatego trzeba klatkę postawić np. wyżej. Taka kolejność wybiegów powinna mieć miejsce przez 2-3 dni. 

Po tym czasie zamienia się szynszyle klatkami (nie wymieniając żwirku ani mebelków) na dwie noce. Takich serii zamian powinno być kilka, najlepiej 3. Po tym czasie można przejść do łączenia na wybiegu. Przed łączeniem na wybiegu zwierzaki nie dostają piasku ani przysmaków, nie mają wybiegów przez 3 dni.

Następnie wybierasz pomieszczenie wolne od zakamarków i zapachów szynszylowych, podłogę myjesz wodą z sokiem cytryny. Przygotowujesz dużą kąpielówkę napełnioną piaskiem i przykrytą, zdrowe smakołyki, coś do ochłody, np. butelki z wodą lub wkłady do lodówki turystycznej w pokrowcach. Bierzesz obie szyszki na ręce, trzymasz minutę-dwie i równocześnie wypuszczasz na wybieg. Jeśli trzeba będzie odwrócić uwagę zwierzaków, gdyby coś szło nie tak, odkryj kąpielówkę i poszuraj piaskiem. Jeśli szyszki są grzeczne i co najwyżej wyrywają sobie futro (normalna rzecz w trakcie ustalania hierarchii dopóki nie ma zranień lub agresji), możesz je poczęstować smakołykiem. Kiedy będą blisko siebie, wtedy im go dajesz. 

Pierwszy wspólny wybieg nie powinien być dłuższy niż 40 min. Kiedy panuje względny spokój po którymś takim wybiegu możesz próbować włożyć je razem do niewysokiej (lub oddzielonej części dużej klatki) klatki wcześniej pozbawionej ich zapachów (wymytej cytryną). W środku niech znajdzie się przysmak i trochę piasku, żeby zwierzaki miały poczucie przyjemności kiedy są razem. Kiedy siedzą zgodnie, można próbować je zostawić razem już w normalnie urządzonej klatce, jednak musisz cały czas być przy nich w nocy, najlepiej spać przy klatce, żeby w razie potrzeby móc zainterweniować. Jeśli przez trzy noce panuje w klatce zgoda, a szyszki zasypiają wtulone w siebie, możesz uznać łączenie za udane :)

Jeśli coś idzie nie tak, trzeba zwierzakom dać 2-3 dni spokoju i próbować od początku.

Są też inne metody, ale ta póki co przynosi najlepse efekty. Upewnij się jeszcze, że na pewno masz dwie samiczki, a nie pakiet mieszany. 

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#678 exorcist83

exorcist83

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 3 postów
  • LokalizacjaŚwiętochłowice
  • Województwo:Śląskie

Napisano 30 listopad 2018 - 16:31

Również miałem dwie samiczki - jedna beżowa - kupiona jak miała ok.5 miesięcy, potem dokupiłem drugą - standard ( ok.3-4 miesiące ). Po kupnie drugiej od razu trafiły do jednej klatki i momentalnie się polubiły. Nie było problemów z gryzieniem się, czy też wrogim nastawieniem. Ale zaznaczę, że beżowa szynszyla to była taka uległa i spokojniutka i brakowało jej towarzystwa, ta standardowa zaś - charakter dominujący. Fakt, nie raz się posprzeczały o coś i stawały na tylnych łapach, mocno wyprostowane i szczekały na siebie - śmiesznie to wyglądało. Ale za chwilę już razem obok siebie siedziały :). Także wiele zależy od charakteru zwierzaka. Jak trafią się obie dominujące to zapewne będzie rywalizacja o przywództwo w klatce.

• 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Łączenie dwóch samic, dwie samice, łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych