Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

ŁĄCZENIE DWÓCH SAMIC

Łączenie dwóch samic dwie samice łączenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
676 odpowiedzi w tym temacie

#51 Jiuu

Jiuu

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 151 postów
  • LokalizacjaGdańsk-Strzebielino

Napisano 14 październik 2012 - 19:04

Zauważyłam, że malutka to wykapany tatuś, a ten jest bardzo spokojny i tolerancyjny, więc mam nadzieję, że te cechy małej sprawią, że łączenie u Ciebie będzie przebiegało równie spokojnie jak u mnie :)
  • 0

#52 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 14 październik 2012 - 19:35

A życzęsobie tego z całego serca. Moja tuska to dzikusek. Przyda się jej towrzyszka bardziej spokojna żeby nauczyła się że człowiek krzywdy nie robi. Fakt już podejdzie posiedzi na kolanach, ale ten etap oswajania idzie nam bardzo wolno. A niby byla w domu howana wśrod ludzi. No chyba taki mi sie gatunek trafił
  • 0

#53 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 14 październik 2012 - 19:36

No , fajnie jak wszystko idzie dobrze, moje chłopki wczoraj się poprztykały, ale tylko na chwilkę, potem było love, ale jeszcze dojrzewanie małego przede mną.
  • 0

#54 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 październik 2012 - 18:30

Dzisiaj stwierdziłam, że zrobię moim dziewczynom wspólny wybieg ,porozrzucam smakołyki, piasek wystawie i zobaczymy co się będzie działo. W pierwszych minutach było jak dawniej ; jadły słonecznik obok siebie, Falinka się w piachu kąpała jak gdyby nic się nie stało po prostu kumpele. Niestety po paru minutkach Falina zaczęła gonić Katiuszkę i ją skubać. Kati była wystraszona i po katach się chowała więc je rozdzieliłam tylko z tego względu , że Kati szybko sie męczy i bałam sie aby nie dostała ataku padaczki. Mimo wszystko będę im co dzień lub co drugi dzień robić wspólne wybiegi i myślę, że sie jednak uda mi je połączyć od nowa. Kati musi trochę przytyć bo jest straszliwym chuderlakiem.
  • 0

#55 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 15 październik 2012 - 18:42

Trzymam kciuki, żeby się szybko dziewuszki dogadały :)
  • 0

#56 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 15 październik 2012 - 21:00

mam nadzieję,że jest już lepiej, i że się pogodzą. trzymam kciuki.
  • 0

#57 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 15 październik 2012 - 21:03

Pisz wszystko bo za niedługo będę tu siedziec non stop i czytać. Bedziesz moją skarbnicą wiedzy ;-)
  • 0

#58 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 październik 2012 - 22:56

Słuchajcie, dzisiaj klatkę Falinki i Katiuszki otworzyłam bo coś tam do części Falinki od góry musiałam włożyć, a tu ni stąd ni zowąd Kati nieświadoma swojego czynu wskoczyła do części Falinki i się zaczęło ...! Fali zaczęła gonić Kati rwać futerko, a mi było strasznie trudno je rozdzielić ze względu na podział klatki, ciasno strasznie ręki nie ma jak włożyć ech... :roll: w końcu rozdzielilam i wiecie co Kati zaczęła latać po pokoju z sąsiednia parką czyli Rubim i Patiluśką (nie widziałam agresji między nimi, tylko spokojne gonienie się). Szkoda że Kati ma padaczkę bo zastanawiałam się czy nie dołączyć jej do tej parki jakby z Falinką nie udało się je pogodzić. Zaczynam Kiepsko to widzieć aby dziewczyny się pogodziły. Myślę że Falinka wyczuła tą słabość fizyczną u Katiuszki . Role się odwróciły bo to Kati była skłonna do dominacji. Teraz nawet Kati nie goniła Rubiego i Patiluśki, a kiedyś na bank by to robiła by pokazać kto tu rządzi.
Ach co tu robić by nikt nie został w klatce sam...?
  • 0

#59 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 17 październik 2012 - 23:15

Może Kati po kłótniach w końcu uzna dominację Falinki tylko trzeba dać im na to szansę? Ciężko powiedzieć, samice są mało przewidywalne...
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#60 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 18 październik 2012 - 06:23

Abra- nie złamuj mnie :-/ w lutym zacznie mi sie łaczenie 2 dziewuch.
Potestuj jeszcze , może się panny pogodzą , jak nie to może faktycznie daj do tej drugiej pary
  • 0

#61 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 18 październik 2012 - 10:20

Abra- nie złamuj mnie w lutym zacznie mi sie łaczenie 2 dziewuch.

Łączenie dziewuszek jest ciężkie i warto przygotować się na stanowczość i silne nerwy. Są nieliczne wyjątki- żeby Cię do końca nie dołować. :D To jest do przeżycia. :)
  • 0

#62 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 18 październik 2012 - 10:38

Abra- narazie nastawim się psyhicznie na nową sytuację. Mam nadzieję że podołam wyzwaniu. Najwyżej będą dłużej mieszkać osobno. Mam duży salon wiec jedna klatka nie robi mi róznicy, przeczekam aż je w końcu ciekawość zje. Myślę już nad modernizacją mojej obecnej klatki, albo na budowie czegoś nowego.
  • 0

#63 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 18 październik 2012 - 10:42

Mam nadzieję że podołam wyzwaniu.

Innej opcji nie ma, na pewno dasz, tylko przy samicach trzeba być stanowczym i czasem im pozwolić trochę się "pochamrać". Będziemy przy tym. :)

Co do klatki to już się nie mogę doczekać, aż pochwalisz się zmianami!
  • 0

#64 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 18 październik 2012 - 11:03

narazie projektuję, zobaczę co mi sie bardziej opłaca (w sensie zeby było jaknajlepeiej moim pannom). Jak zrobie to wkleje foty, mam czas do lutego

w zasadzie doszłyśmy z dziewczynami do wniosku że skoro mo mąz ma pasje i buduje samoloty to ja do kazdego samolotu dokupuje szynszyla, to będzie jakies 10 szt. :lol:
Bo to bylo by sprawiedliwe on jeden samolot a ja jedną kluskę :570:
  • 0

#65 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 18 październik 2012 - 16:55

Gratuluje pomysowości Kaffa, to ja co mecz to szynszyl i będe miała jak w tym filmie z You tube. :diabel2:
  • 0

#66 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 18 październik 2012 - 17:10

Hhhehehe byó by pieknie, ale by trzeba było chałupkę powiekszyć
  • 0

#67 madyia74

madyia74

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 październik 2012 - 21:52

[shadow=blue][/shadow]
Witam Wszystkich,tak jak na fotce było do niedawna,a teraz straszna agresja, biegają za sobą harczą nasiebie stają pionowo naprzeciw i wydają dzowne pdgłosy,aż ja się boję, mam je dopiero ok miesiąca ,mają po ok 4 m-ce dwie samiczki, dotąd wszystko ok.powoli oswajanie zaczęły przychodzic do ręki ze smakołykim,boję się ,że zrobią sobie krzywdę,kto pomoże co im się mogło stać? dzięki za wszytskie porady :((

• 0
:) Magdusia

#68 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2012 - 22:02

One po prostu powoli dorastają i zaczynają walczyć o przywództwo w stadzie ;) Jeśli nie gryzą się do krwo tylko fuczą i skubią sobie futro to nie reaguj. Muszą sobie parę spraw wyjaśnić ;)
  • 0

#69 madyia74

madyia74

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 październik 2012 - 22:07

No kochana-jeśli tak mogę... dziekuję za info,a powiedz m ijak wkleić fotkę chcę sie nimi pochwalic,ale nie wiem jak,bo ciągle mam za duży plik

ale stają przed sobą i fukają ,a jak im daję smakołyk to jedna szczególnie Sashka wyrywa Viki z mordki i fania ją po całej klatce,przykro mi ,bo fo yej pory się kochały bardzo spały obok i się pyszczkami czesały,a teraz zupełnie na odwrót... :cry: :cry: :-(

[ Dodano: 18 Październik 2012, 23:12 ]
udało się poogladajcie moje kochane maluszki, są słodkie kiedy śpią...
  • 0

#70 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 18 październik 2012 - 22:13

Zdjęcia jeśli są za duże to musisz je pomniejszyć np programem PIXresizer ;) i wtedy wrzucić do Albumu do prywatnej galerii lub do działu zdjęcia szynszyli ;)

Witam Łodziankę! Wreszcie ktoś "swój" :D

Wyrywa jej smakołyki, bo chce pokazać ja tu rządzę i oddawaj to moje :P zdarza się, możesz w takiej sytuacji reagować i odsuwać ręką jej pyszczek, skutecznie dopóki nie zrozumie, że i tak nie dostanie tego kawałka, bo ten należy do drugiej kulki ;)
Szyszki to inteligentne stworzonka, załapie za którymś razem. Możesz też zaczynać dawanie smakołyków od Sashki, jak będzie zajęta swoim to nie będzie wyrywać Viki :)
  • 0

#71 madyia74

madyia74

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 październik 2012 - 22:24

Tak robiłam ,ale jak obie przychodziły do wejścia klatki, Vikunia brałą swój kawałek i zaraz za nia wpychała się Sashka,to Sashka wypuszczałą swój kawałek i biegiem za Viką wgłąb klatki i awantura gotowa,szkoda mi Vikuni, bo jest troszkę mniejsza, dotąd się kochały,a teraz jak coś w nie wstąpiło [/code]

[ Dodano: 19 Październik 2012, 00:15 ]
Viki - brąz
Sasha - szara
imiona nadał im mój synek,ja nie miałam nic do powiedzenia
  • 0

#72 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 19 październik 2012 - 07:02

o ja dorastają pannice i im hormony buzują. Niestety muszą sobie ustalić zasady. Mam nadzieję że nie będą się szarpać zbyt długo. Trzymam kciuki za szybkie unormowanie spraw miedzy kobitami.
  • 0

#73 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 19 październik 2012 - 08:08

co do zmniejszania zdjęć od tego jest Kaffa, a co do awantur, u mnie było tak samo, tylko furczał jeden mały, bo ten starszy 4 letni mił go w nosie. Niestety dostał parę razy do małego, teraz jest spokój nie furcza juz na siebie. jeżeli się nie gryzą, krew nie leci to będzie dobrze, rób tak jak napisali pozostali. W razie czego (np. gryzienia) będziesz musiała zozdzielic na krótko, ale poki co nie martw sie na zapas, będzie dobrze.
  • 0

#74 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 październik 2012 - 21:49

Oj kiepsko widzę pogodzenie się moich dziewczyn, Falina goni straszliwie Kati a ta bidula piszczy i ucieka. Bardzo ja męczą te gonitwy. Myślę, że gdyby Kati nie była taka wątła było by jej dużo łatwiej. W tym okresie kiedy dziewczyny są osobno mam zamiar troszkę podtuczyć Kati aby chociaż gabarytowo szanse były wyrównane. Teraz już wiem że to Falinka (grubaska) większość z miski wyjadała, a Kati chyba była nie pojedzona mimo , że sypałam zawsze więcej. Boje się aby ta rozłąka na gorsze nie wyszła. Nie wyobrażam sobie aby teraz je razem do klatki włożyć, Kati by została poturbowana przez Falinkę.
Szczerze to nie wiem co mam robić jak załagodzić tą sytuację. Przeszło mi też przez myśl może je jednak włożyć razem do tej klatki , wyrównają rachunki pokażą sobie kto tu rządzi i będzie spokój, kurcze nie wiem. Bo trzech klatek to mi się nie uśmiecha mieć i robić trzy tury wybiegów :roll:
  • 0

#75 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 22 październik 2012 - 07:32

Gosiaczku a może by najpierw troszkę kruszynkę upaśc żeby nabrała masy i siły do obrony, a potem probować je spowrotem połaczyć . Trzymam kciuki żeby jednak laski się dogadały
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Łączenie dwóch samic, dwie samice, łączenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych