Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Jak samemu uszyć mebelki: hamaczek, rondelek, tunel, inne

jak samemu uszyć mebelki jak uszyć hamak hamaczek rondelek tunel mebelki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 12 sierpień 2014 - 08:11

Na rynku mamy spory wybór różnych produktów dla naszych kulek, ale czasami sami chcemy uszyć im hamaczek czy rondelek. Nie wiemy jak się do tego zabrać, jakiego uzyć materiału czy techniki.
Założyłam ten temat żebyśmy mogli podzielić się z innymi swoimi umiejętnościami.
Zacznę od hamaczków które sama uszyłam swoim kulkom i kilku zaprzyjaźnionym futrom z forum.
Użyłam do tego materiału który nazywa się bawełna pikowana. Najczęściej jest wykorzystywany do dziecięcych wózków, kojców. Hamaczek jest dwustronny. Druga strona to flanelka bawełniana.
Całość obszyta jest taśmą którą kupiłam w pasmanterii - szer 2 lub 3 cm (niebawełnianą -taką z jakiej robione są smycze reklamowe), na końcach taśma jest zawinięta tak aby powstały "uszy" na karabińczyki. Karabińczyki zamówiłam przez internet http://sklep.nowatex...-reklamowych,58w cenie 0,25gr za szt - warto kupić na zapas przydają się do różnych rzeczy w klatce :)
Jeśli ktoś nie ma maszyny do szycia to prostym ściegiem na tzw okrętkę można taki hamaczek uszyć w ręku. Bawełna pikowana ma tę zaletę, że jest lekko sztywna, czyli po wejściu do hamaczka nie robi się z niego worek. Poniżej zdjęcia już gotowego produktu. Jak kiedyś jeszcze będę szyła jakiś wtedy zrobię zdjęcia z procesu produkcyjnego - żeby łatwiej było samemu uszyć :D

Załączone pliki

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#2 Kate

Kate

Opiekunka Potworów Syberyjskich

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Województwo:Podlaskie

Napisano 12 sierpień 2014 - 08:55

Ja pozwolę sobie zacytować wypowiedź Blindy z mojego tematu o potworach, bo jej dzieła są świetne i rady pomocne :)

Może przydadzą się Tobie moje rady : na dno można wszyć obcięty na wymiar plastikowy dekielek od farby (wytrzymuje pranie w 80st), oraz jakbyś myślała o zrobieniu dachu to najlepiej gdyby był powyżej rondelka, bo jak jedna kulka położy się na dachu to druga w rondelku nie będzie miała swobody, bo dach pod jej ciężarem się obwiesi. Powodzenia w szyciu mebelków :-D .

Aaaa i jeszcze jedno - kocyki z ikei się wstępują po praniu w wysokiej temp. więc najlepiej wyprać je przed szyciem (sprawdzone na kocykach biało-szarych).

Od siebie dodam, że u mnie takie tasiemki jak ma Aniutka były szybko spożywane, więc jeśli egzemplarze są silnie żrące, to polecam albo same zawieszki zrobić z grubszego parcianego paska (na metry w każdej pasmanterii/leroyach itp. albo brzegi prostokąta zaszyć "do dołu" zostawiając tuneliki, przez to przewlec łańcuszki i zawiesić. Ten drugi egzemplarz ponadto solidniej się trzyma, bo jednak całe dwa boczki są podwieszone, a łańcuchy łatwo wyjąć przed praniem :)
Zawieszki z paska parcianego, wszyte do środka:
http://www.forum-szy...oad.htm?id=4714
Rondel:
Dołączona grafika
  • 0

#3 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2014 - 09:32

więc jeśli egzemplarze są silnie żrące,

czytam... czytam jeszcze raz...czytam... zrozumiałam! i śmiechłam xD

A co do rondelka to możecie podzielić się jakimiś wykrojami na szwalniowych analfabetów? Kate, Blinda?
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#4 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2014 - 09:44

Uszywasz prostokąt/kółko/cokolwiek na dno (można zrobić z kilku warstw albo za radą Blindy wdziubać do środka plastik - ja się bałam, że jak bedzie za sztywne, to będą sikać :P ), po czym wykrajasz długi pas i go doszywasz jako ścianki. Można wykroić w nim dziurę na ryjek i obszyć brzegi polarkiem (nie paskudną tasiemką bawełnianą, co się marszczy, fuj fuj, mój błąd :P). Na koniec doszyć zaczepki polarkowe. Postaram się przy kolejnym porobić foty :P
  • 0

#5 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2014 - 09:51

giw mi ditejls bejbe :582:
Na górze masz tam po prostu przepikowany polarek czy wciągniętą też jakąś taśmę dla usztywnienia konstrukcji? jakie masz wymiary podstawy tak mniej więcej? Czy jak tak kuper zwisa i się go przez polar smyra to futrzak szybko wyskakuje? :D
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#6 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 sierpień 2014 - 10:22

Czy jak tak kuper zwisa i się go przez polar smyra to futrzak szybko wyskakuje? :D

:lol: zależy od kupra, u mnie wyskakują i drzwiami, i górą :D Ale jak kuper śpi, to tylko szczeknie pogardliwie i dalej chrapie.
Ściany mam z podwójnego polaru, wsio przepikowane, bo Kluch taki ciężki. Z przodu mam dodatkowy tunelik na górze na łańcuch, coby było stabilniej (z tyłu też miałam, ale kiszka, za ciasny uszylam xD). U mnie podstawa ok. 27x35cm

[ Dodano: 13 Sierpnia 2014, 20:10 ]
A tak wygląda wydziobany przeze mnie wczoraj hamaczek na łańcuchach ;)

Załączone pliki

• 0

#7 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 13 sierpień 2014 - 19:39

Kate, chcę...!!! Chcę wszystko...!!! :> ...przyjadę i ukradnę jak będziesz spała... xD
  • 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#8 Stefcia900

Stefcia900

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 105 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 13 sierpień 2014 - 19:56

Ja poproszę instruktarz do rondelka :D najlepiej ze zdjęciami co po kolei i jak :D
  • 0

531e977566.png

c84a233f8f.png

#9 elkasia2

elkasia2

Właścicielka sklepu Elzonik.pl, mama 3 rozbrykanych szynszyli

• Użytkownik
  • 1899 postów
  • LokalizacjaWrocław / Bielany Wrocławskie
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 13 sierpień 2014 - 20:14

Jaki piękny hamaczek! :D Sama bym się w takim położyła, gdyby był odpowiednio duży :lol:
  • 0
Dołączona grafika - wszystkie Elzoniki serdecznie zapraszają :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013 <3
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013 <3
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014 <3

:loveszynszyla:

#10 blinda

blinda

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 15 sierpień 2014 - 08:43

Dzisiaj popołudniu będę szyła rondelek, więc po kolei ze zdjęciami pokażę co i jak.

[ Dodano: 16 Sierpnia 2014, 11:33 ]
Rondelek uszyty. Dzisiaj rano był zajęty jak na zdjęciu :-D
Wielkość jego zależy od rozmiaru dna jakie wykroicie. Wysokość boków przed szyciem może byś 17cm , jest ona wystarczająca dla wszystkich wielkości dna.
Otwór wyciąć na 9cm, nie większy. Wielkość leżaka w tym rondelku, który uszyłam może być większa o 2-3 cm (czyli kwadrat 24-25). Wysokość położenia leżaka na zawieszkasz ustalić po zamontowaniu rondelka w klatce. Im większy leżak tym większa musi być ropiętość przyczepienia zawieszek do klatki.
Instrukcja szycia jest w 4 częściach i w całości trwa 40 min.
Rondelek cz.1 (dno i bok)
Rondelek cz.2 (otwór i wykańczanie)
Rondelek cz.3 (zawieszki i leżak)
Rondelek cz.4 (podsumowanie, wskazówki i testowanie)

http://www.forum-szy...htm?pic_id=6118
  • 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013
Jaś - z nami od 16.03.2014

#11 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 sierpień 2014 - 11:07

blinda, jesteś wielka :soczek: genialny instruktaż, i widać obycie z maszyną, nie to, co u mnie :facepalm:

Czas zdobyć więcej kocyków (ten jeden już mi się praktycznie skończył :( ), kupic duuuużo igieł (połamałam 3) i brać się za szycie :D
  • 0

#12 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2014 - 11:49

kupic duuuużo igieł (połamałam 3)

:lol: zdolna jesteś
  • 0

#13 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 16 sierpień 2014 - 11:54

:lol: zdolna jesteś

Trzymam się wersji, że to igły były do kitu xD
  • 0

#14 Snow.

Snow.

• Użytkownik
  • 596 postów
  • LokalizacjaPruszków/Warszawa

Napisano 16 sierpień 2014 - 12:02

blinda, jesteś wielka :soczek: genialny instruktaż, i widać obycie z maszyną, nie to, co u mnie :facepalm:

Jak to zobaczyłam, to zachciało mi się szyć :D Tylko ja beztalencie jestem, więc się boję, że wyjdzie z tego klapa :(
  • 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

Suzie, Fruzia, Zuzia, biegajcie szczęśliwie za TM...

#15 blinda

blinda

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin

Napisano 16 sierpień 2014 - 12:21

Snow, napewno Ci się uda. Po kolei i pomału i uszyjesz. Wszystko dokładnie pokazałam. Uszyłam w prostej i myślę zrozumiałej wersji. Nie powinnaś tego s-klapić :-D. Polarek jest dobrym materiałem do szycia, Żadnego obrzucania nie ma i skomplikowanego wykańczania, prosty duży szew maszynowy. Snow do roboty :!: i powodzenia.
  • 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013

#16 elkasia2

elkasia2

Właścicielka sklepu Elzonik.pl, mama 3 rozbrykanych szynszyli

• Użytkownik
  • 1899 postów
  • LokalizacjaWrocław / Bielany Wrocławskie
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 16 sierpień 2014 - 19:56

blinda, super instrukcja, ale ja to chyba i tak Ci drugi kocyk podeślę przy Twoim następnym zamówieniu xD przez moją nieco niesprawną rękę mało się nadaje do takich robótek ;)

Wczoraj wysprzątaliśmy generalnie klatki, przez co maluchy przez pewien czas miały dość ograniczoną powierzchnię, bo trzeba było wszystko rozłożyć na czynniki pierwsze, hamaczki itp. wyprane, wkrótce instalacja xD

[ Dodano: 16 Sierpnia 2014, 21:01 ]
A Radek jeszcze zamiast sprzątać to nakręcał filmik z siankiem miętowym od Lili Farm i tylko modliłam się, żeby na tym filmiku ludzie nie zobaczyli bałaganu klatkowego xD jakoś się udało xD
  • 0
Dołączona grafika - wszystkie Elzoniki serdecznie zapraszają :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013 <3
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013 <3
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014 <3

:loveszynszyla:

#17 Gość_Szynszylówka_*

Gość_Szynszylówka_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2014 - 20:03

mogę się zająć szyciem szynszylowych hamaczków na zamówienie ;)
  • 0

#18 Snow.

Snow.

• Użytkownik
  • 596 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 22:59

Snow, napewno Ci się uda. Po kolei i pomału i uszyjesz. Wszystko dokładnie pokazałam. Uszyłam w prostej i myślę zrozumiałej wersji. Nie powinnaś tego s-klapić :-D. Polarek jest dobrym materiałem do szycia, Żadnego obrzucania nie ma i skomplikowanego wykańczania, prosty duży szew maszynowy. Snow do roboty :!: i powodzenia.

Trochę się z tym zejdzie, mianowicie do piątku może xD Pochwalę się swoimi wypocinami, ale powiem, że masz bardzo miły głos ;)
  • 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

#19 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 sierpień 2014 - 11:12

Snow., Snow., Ty też masz maszynę z Lidla, nie? Jak Ci się te igły trzymają? :P
  • 0

#20 Snow.

Snow.

• Użytkownik
  • 596 postów

Napisano 17 sierpień 2014 - 19:33

Snow., Snow., Ty też masz maszynę z Lidla, nie? Jak Ci się te igły trzymają? :P

Na jakiś większy wysiłek nie była wykorzystywana, więc nie wiem tak naprawdę xD Zobaczymy co będzie w weekend :) Wtedy się pochwalę jak wyszło i jak się trzymają igły :P
  • 0

#21 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 sierpień 2014 - 07:50

Na jakiś większy wysiłek nie była wykorzystywana, więc nie wiem tak naprawdę xD Zobaczymy co będzie w weekend :) Wtedy się pochwalę jak wyszło i jak się trzymają igły :P

Koniecznie daj znać, bo z całego zestawu została mi ostatnia w maszynie xD idę dziś dokupić i zrobię od razu rundę po second handach, może jakieś piękne materiały na hamaki zdobędę :D
  • 0

#22 Snow.

Snow.

• Użytkownik
  • 596 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 21:31

Pochwalę się pierwszymi zakupami :D Jakoby, że jestem kobietą (pospolitus kobietus) będąc w ikei zostawiłam tam fortunę xD Kupiłam 2 kocyki za 15zł i 6 za 10zł. Ale przechodząc się alejkami oczywiście nie śmiałam odpuścić sobie drobiazgów :P
Ok, przechodząc do setna: takie to zakupy zrobiłam :D
Dołączona grafika

Już niedługo wygrzebię maszynę :D
  • 0

#23 Kate

Kate

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 18 sierpień 2014 - 22:03

Zacne zakupy :D
Ja mój fioletowy koc kupiłam za 9,99 czy jakoś tak :-P A co w tym kuferku masz fajnego? Też jest z Ikei? ciekawie wygląda, też powinnam zdobyć coś takiego na przechowywanie gratów.

Też się pochwalę: nakupiłam igieł, w tym jakieś 2 super do jeansu, zobaczymy, ile wytrzymają :lol: i mydełko do zaznaczania wykroju, może w końcu prosto coś ukroję :D
  • 0

#24 Snow.

Snow.

• Użytkownik
  • 596 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 22:29

Ja mój fioletowy koc kupiłam za 9,99 czy jakoś tak :-P

GDZIE?! (bo ja w ikei dokładnie 14,99zł)
A to coś to przybornik, ło taki: http://www.ikea.com/...ducts/50175912/
I pierwsze zdziwienie: Ikea ma swoje maszyny do szycia :o Ciekawe opinie ma ;) http://www.ikea.com/...ducts/30211497/
  • 0

#25 blinda

blinda

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin

Napisano 18 sierpień 2014 - 22:39

Snow , ale mnie powaliłaś :shock: :lol: ile dobroci, coś dla mnie, ale IKEA 100 km stąd :-/. A zestaw całkiem ciekawy.
  • 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jak samemu uszyć mebelki, jak uszyć, hamak, hamaczek, rondelek, tunel, mebelki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych