Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Telefony alarmowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 24 sierpień 2014 - 14:51

Kochani,

Ostatnie dni nam pokazały, że jesteśmy w stanie skoordynować całkiem dziarsko i szybko akcję, ale hamulcem w niektórych sprawach okazał się brak szybkiego kontaktu. Dlatego Miszasty zaproponował, przy pełnej aprobacie administracji stworzenie bazy numerów alarmowych - tak w razie szybkiej akcji.

Baza taka byłaby widoczna wyłącznie dla administracji, oczywiście z możliwością zmiany bądź usunięcia. Nie będzie zobowiązywała do podjęcia działania - będzie po prostu dla nas miejscem, gdzie będziemy szukać informacji w pierwszej kolejności.

Każdy kto chciałby dołączyć do takiej bazy, proszony jest o wysłanie wiadomości email na adres stowarzyszenie@forum-szynszyla.pl o tytule "Telefon alarmowy", zawierający informacje według poniższego schematu:

Nick forumowy:
Numer telefonu:
Można dzwonić do godziny:
Można pisać do godziny:
Mogę pomóc w sprawach: (np. podwiezienia, odebrania na miejscu, konsultacji ze swoim wetem na miejscu, DT z informacją o płci, maksymalnym czasie, itd.)
Mogę pomóc w mieście/rejonie:

Z góry wielkie dzięki za odzew!
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#2 Snow.

Snow.

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 596 postów
  • LokalizacjaPruszków/Warszawa

Napisano 24 sierpień 2014 - 17:34

Ja się zgłaszam, nie będę pisać już, bo Ethi ma mój numer. Pomogę w każdej sytuacji niezależnie od godziny na terenie Warszawy i okolic Pruszkowa.
  • 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

Suzie, Fruzia, Zuzia, biegajcie szczęśliwie za TM...

#3 Ethelen

Ethelen

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2014 - 20:17

Dzięki Snow! :D
  • 0

#4 radex171

radex171

Rozwoziciel ziółek w Elzoniku ;)

• Użytkownik
  • 592 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 25 sierpień 2014 - 01:19

Ja również z kasią dołączyłem lecz Kasia może jedynie odbierać rozmowy gdyż to ja korzystam z samochodu i w przypadku pracy nie będę w stanie pomóc... ale przekazać info mi przekaże a wtedy po pracy "ogień" z pomocą. Mam nadzieję że moja i czyjakolwiek pomoc w tej sytuacji nie będzie potrzebna czego Wam i sobie życzę:).
  • 0
Dołączona grafika Zapraszamy serdecznie :icon_smile2: :524:

#5 Kate

Kate

Opiekunka Potworów Syberyjskich

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Województwo:Podlaskie

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:00

Ja też się zgłosiłam na maila, Ethi i tak ma mój numer w razie czego
  • 0

#6 Ethelen

Ethelen

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2014 - 09:27

Parę kolejnych maili wskoczyło, dzięki wszystkim!
  • 0

#7 Lasivia

Lasivia

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Zbanowany
  • 140 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:30

i ja również napisałam :)
  • 0

#8 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 sierpień 2014 - 20:00

Tylko jeszcze taka dygresja żeby zrobić 2-3 telefony widoczne dla każdego jeżeli ktoś nowy potrzebował by pilnej pomocy a akurat nikogo uprzywilejowanego by nie było on line (jeżeli ktoś chce ochronić swoje dane osobowe to dodatkowa karta na prepaida kosztuje całe 5 zł)

Można by na głównej zrobić osobny temat "potrzebna pilna pomoc.... pilne sos... etc" podświetlony i widoczny do każdego (nawet gościa bo jak ktoś ma zonka z szylem to na pewno nie będzie tracił czasu na rejestracje bo każda minuta się liczy) + umieścić tam pełne dane lecznic których jesteśmy pewni z podkreśleniem tych 24h.

Mój numer 660-398-699 możecie tam jako pierwszy widoczny dla każdego dodać..
  • 0

#9 Ricco!

Ricco!

Służba w rodzinie mafijnej ;)

• Użytkownik
  • 711 postów
  • LokalizacjaRuszów

Napisano 27 sierpień 2014 - 08:26

miszasty1982, ma rację ja niedługo będę zmieniać telefon więc mogę dokupić drugi numer i ten drugi numer udostępnić spokojnie, w razie czego taka osoba przekierowywała by już do konkretnej osoby w danym mieście,
  • 0

Moje kochane stadko 💖
Riccuś ur. 14.01.2013 u nas od 13.04.2013
Iskierka ur. nie wiadomo u nas od 31.08.2013
Pralinka ur. 11.03.2014 u nas od 11.03.2014
Pchełka ur. nie wiadomo u nas od 19.09.2014

Tosia ur. nie wiadomo kiedy u nas od 18.07.2016

#10 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2014 - 08:29

Można by na głównej zrobić osobny temat "potrzebna pilna pomoc.... pilne sos... etc" podświetlony i widoczny do każdego (nawet gościa bo jak ktoś ma zonka z szylem to na pewno nie będzie tracił czasu na rejestracje bo każda minuta się liczy)

Mnie się zdaje, ze jeżeli sytuacja jest taka, że każda minuta się liczy to raczej nie wolno jej tracić na gadki przez telefon tylko trzeba na cito jechać do weta po ratunek.
Ten tel w mojej opinii ma raczej służyć rozwiązywaniu pilnych problemów, ale nie takich które mają ratować życie zwierzaka. Przez telefon można się bardzo pomylić szczególnie kiedy roztrzęsiony właściciel opisuje objawy najdelikatniej mówiąc nieobiektywnie.
Poza tym nie możemy też stworzyć przeświadczenia, "że telefon do przyjaciela" załatwi za mnie sprawę i nie muszę już ze zwierzem jechać do weta.
Niestety większość wołań o pomoc kończy się radą: bierz małego i leć z nim pędem do weta.
Te numery mają nam pomóc koordynować szybkie akcje pomocowe, mają też służyć do udzielenia szybkiej rady przez osoby w danym temacie bardziej doświadczone od innych.
Ta baza danych raczej nie będzie szynszylowym telefonem "112"
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#11 Eliszeba

Eliszeba

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 88 postów
  • Lokalizacjawoj. warmińsko-mazurskie

Napisano 27 sierpień 2014 - 10:43

Mam takie konkretne pytanie w sprawie pomocy :-) Na podstawie autentycznej historii. Mieszkamy ok. 150 km od W-wy i tam jeździliśmy z naszymi gryzoniami do "Ogonka". Najczęściej w soboty lub niedziele, bo ja mam wolne weekendy a w pozostałe dni nie ma opcji żebym mogła się wyrwać z pracy. Nie mamy samochodu więc jeździliśmy pociągami. Okazało się, że była potrzebna konsultacja okulistyczna a pani doktor przyjmowała w tygodniu i trzeba było się umówić na termin ze sporym wyprzedzeniem. Mąż miał jechać, ale tak nas zasypało śniegiem, że były problemy komunikacyjne i termin przepadł. Następne były w późnych godzinach popołudniowych lub takich,że nam nie pasowało (z powodu rozkładu jazdy PKP). "Dostępny" dla nas termin był za ok. 2-3 tygodnie. Efekt był taki, że nie pojechaliśmy... Rozryczałam się jak głupia, bo tak mi żal było zwierzaka (to nie była szynszyla) a ja z powodu tego, że mieszkam w dziurze i nie mam samochodu nie mogę mu pomóc. Później okazało się, ze nie miał chorych oczu no, ale wtedy tego nie wiedzieliśmy... Stąd moje pytanie: Czy w takiej sytuacji mogę liczyć na waszą pomoc? Ja dowożę zwierzaka do W-wy a "tymczasowy opiekun" idzie z nim do weta np. następnego dnia (jeśli oczywiście mu pasuje termin) i później ja odbieram pupila od niego? Oczywiście koszty wizyty u weta, jedzenie dla zwierzaka itp.ja pokrywam.
  • 0

Mika (beżowa) i Kaja (standard) - ur. X 2013, są z nami od XII 2013

#12 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2014 - 10:50

Eliszeba, to może ja odpowiem na Twoje pytanie ponieważ mieszkam w Warszawie. Rozwiązanie widzę takie: przyjeżdżasz ze zwierzakiem, nocujesz u mnie, następnego dnia jedziesz do weta lub Cię tam zawozimy (jeśli możemy wygospodarować kawałek wolnego w pracy). Po wizycie albo wracasz od razu albo znowu nocujesz i wracasz następnego dnia. Jedynym problemem może być sam zwierzak, bo ja niestety jestem dość mocno uczulona na psy i koty, ale myślę, że nawet wtedy coś byśmy wymyślili.

[ Dodano: 27 Sierpnia 2014, 11:52 ]
Zdecydowanie lepiej kiedy podczas wizyty zwierzakowi towarzyszy jego właściciel, ponieważ ważne jest to co mówi lekarz, a przekazywanie z ust do ust może grozić poprzekręcaniem wielu faktów, no i może się okazać, ze nie zapytałam o połowę rzeczy o które Ty byś chciała zapytać weta.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#13 Eliszeba

Eliszeba

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 88 postów
  • Lokalizacjawoj. warmińsko-mazurskie

Napisano 27 sierpień 2014 - 11:04

Aniutka Wielkie dzięki :-) Mam nadzieję, ze nie będzie takiej konieczności, ale gdyby czasem... Wtedy mieliśmy takie połączenie (przy jednym z proponowanych terminów), że wizyta o godz. 17-tej a pociąg powrotny dopiero ok. 5-tej rano. Mamy wiele zwierząt w domu, ale wtedy do "Ogonka" jeździliśmy z susłami Richardsona. Teraz z gryzoni mam właśnie susły i szynszyle więc ewentualnie o nie chodzi.
  • 0

Mika (beżowa) i Kaja (standard) - ur. X 2013, są z nami od XII 2013

#14 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2014 - 11:44

Mam nadzieję, ze nie będzie takiej konieczności, ale gdyby czasem...

a ja mam nadzieje, ze będziecie musieli kiedyś przyjechać na kontrolę - tak bez powodu medycznego, bo wtedy będe miała okazję zobaczyć susła pierwszy raz w życiu :)
Ale żeby wątku nie zaśmiecać to może warto uzupełnić bazę danych również o takie informacje, które dotyczą możliwości przenocowania/przechowania kogoś kto może mieć podobne potrzeby jak Eliszeba, ?
Wrocław ze względu na dr Piaseckiego, Bielsko ze względu na dr Calus, Poznań ? ew inne miejsca?
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#15 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2014 - 12:15

Kogoś z forum w razie potrzeby mogę przenocować, z Katowic do Bielska już bliżej niż dalej ;)
  • 0

#16 Dracolucassos

Dracolucassos

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 40 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 31 styczeń 2015 - 22:10

Ja mogę spokojnie zachodniopomorskie rejony ogarnąć, jakby ktoś coś wiedział. Nawet i DT bez problemu bym mógł zorganizować u siebie/u rodziców. Jak coś to mój nr: [ dostępny u administracji  ] 

• 0

#17 Ethelen

Ethelen

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2015 - 22:11

Draco numerow publicznie nie podajemy xD Wrzucę Cię na listę niepubliczną :) 

• 0

#18 Moto131

Moto131

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Województwo:Opolskie

Napisano 15 luty 2018 - 21:25

Jeśli jeszcze aktualne, to również chętnie pomogę. Mail poszedł :) 

• 0

#19 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2018 - 21:32

@Moto131, dzięki - mail doszedł :): 

• 0

Dyzio I Franio M