Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

GENITALIA: znamiona / wypadnięcie prącia / pierścień / inne

genitalia pierścień wypadnięcie prącia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
321 odpowiedzi w tym temacie

#26 ewqa007

ewqa007

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2011 - 19:01

Proponuję wizytę u Weta dla pewności ale mnie się wydaje że poprostu jest bezpłodny.

Jądra mogły się nie wykształcić u niego a w tym wypadku nic nie można zrobić.

Może to wada genetyczna...przyczyn może być wiele.

Tak czy owak Weterynarz powinien rozwiać Twoje wątpliwości.
  • 0

#27 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 listopad 2011 - 19:51

Proponuję wizytę u Weta dla pewności ale mnie się wydaje że poprostu jest bezpłodny.

Jądra mogły się nie wykształcić u niego a w tym wypadku nic nie można zrobić.

Może to wada genetyczna...przyczyn może być wiele.

Tak czy owak Weterynarz powinien rozwiać Twoje wątpliwości.

myślałam raczej ze nie wyszły na zewnatrz bo on wyglada jak młodziutki samiec
  • 0

#28 ewqa007

ewqa007

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2011 - 22:25

Nie wiadomo...

Na podstawie Twojego opisu można jedynie gdybać.

Lekarz prawdę Ci powie :)
  • 0

#29 Puncia

Puncia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 238 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 grudzień 2011 - 01:03

a w jakich sytuacjach samiec chowa jądra?

[ Dodano: 18 Grudzień 2011, 23:02 ]

a jednak ma jądra-;)

przy sprawdzaniu je chował? ale jak pil dziś stojąc na tylnych łapach to widać ze je ma-w czasie sprawdzania chyba się bał i je chował-o ile to możliwe-albo ja miałam jakieś zaślepienie!
  • 0

#30 kammax

kammax

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:48

Hej, przyjechala do mnie w odwiedziny na parę dni szwagierka ze swoimi szynszylami, zauważyłyśmy dzisiaj że jej samiec robi miekkie bobki, obejżałysmy go i wydaje mi sie, że ma opuchniete genitalia, naciągnełam mu skórkę z pisiorka żeby sprawdzic czy niema pierscienia ale wszstko wygląda ok. co robic! Poniżej wklejam zdięcie.

Dołączona grafika

[ Dodano: 28 Grudzień 2011, 16:50 ]

Szynszyl narazie ma dietę, dostał do picia napar z kory dębu, nadal ma miękkie kupki, je niewiele pije, co jakiś czas poleguje na brzuchu lub boku.
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#31 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 29 grudzień 2011 - 17:58

Ja leciałabym do weterynarza! To, że ma miękkie kupki i jest osowiły świadczy o tym, że coś mu dolega...
  • 0
Asia

#32 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2012 - 15:14

1. Czy samczykom jąderka rosną pomiędzy 6 a 8 miesiącem życia?

2. I czy w tym czasie szylki zachowują się inaczej? np. są bardziej nadpobudliwe, złośliwe, agresywne itp?

3. Czy w tym czasie trzeba im np. jakoś specjalnie uzupełnić/zmienić żywienie?
  • 0

#33 patuu97

patuu97

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 33 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 06 styczeń 2012 - 16:42

Ja żadnych zmian w zachowaniu mojego Scrafa w tym okresie nie zauważyłam. Wredniejszy nie był, natpobudliwy bardziej niż zwykle też nie. Diety żadnej specjalnej nie stosowałam ;-) .
  • 0
"Nigdy nie działaj na przekór naturze. Odniesiesz sukces, jeśli będziesz z nią współdziałał"

#34 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 06 styczeń 2012 - 20:49

Podczas takiego dojrzewania trochę im buzują hormony, zauważalne to jest w stadzie, gdy jest ich kilka. Moim trochę na tyłach futerko wypadało, ale może było to spowodowane zmianą pory roku (gdzieś dziś o tym wyczytałam).

Diety nie trzeba zmieniać, jeśli mają zapewnioną od początku procesu wzrostu dobry pełnowartościowy pokarm dla dobrego rozwoju. :)
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#35 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2012 - 20:56

Podczas takiego dojrzewania trochę im buzują hormony

czyli jest prawdopodobne, że futrzak może być bardziej nadpobudliwy i przez to czasem złośliwy...? Bo Szarik ma ostatnio fazę prowokowania... dobrze wie, że np nie może danej rzeczy podgryzać, a mimo to staje, patrzy się wyzywająco, (coś jak: "i tak to pogryzę"), skubnie i zwiewa, bo wie że go zaraz stamtąd przegonię... albo jak go puszczam na wybieg, to zamiast biegać wraca do klatki i z uporem maniaka chce wszystko dewastować: szarpie hamak, nerwowo szarpie i zrzuca miskę itp.... co z nim się dzieje? :-/
  • 0

#36 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:10

To mogą być hormony. :D

Ale:

Z tym podgryzaniem to nie da się nauczyć szynszyla, żeby tego nie robił, moje zawsze próbują póki nie podejdę i ich nie odgonię, albo póki nie odstawię czegoś wyżej, aby się tym nie interesowały.

Dziś mały 4czteromiesięczny Amaretto szarpał sobie hamak i kopał tak, jakby chciał sobie go ułożyć, później w nim spał. Więc czasem każda szynszyla potrafi zaskoczyć. Moje bardziej między sobą się troszkę więcej ofukiwały, jeszcze mnie czeka okres dojrzewania Amy, ciekawe jak wtedy będzie wyglądała sytuacja w stadku :roll:

:)
  • 0

#37 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:15

Ale:

Z tym podgryzaniem to nie da się nauczyć szynszyla, żeby tego nie robił, moje zawsze próbują póki nie podejdę i ich nie odgonię, albo póki nie odstawię czegoś wyżej, aby się tym nie interesowały.

to wiem, że zawsze będzie próbował ;-) ale nauczyłam go reagowania na pewien dźwięk i wtedy wie że mu nie wolno, w 98% przypadków skutkuje :mrgreen: tylko ostatnio się tak rozbestwił :-P
  • 0

#38 wikixd

wikixd

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 89 postów
  • Lokalizacjaptb

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:12

A czy samica też może tak robić bo ja drugą szynszyle dokupiłam samice i teraz mam obawy jak to zrobiła że to samiec ale też to jest dziwne bo jak włożyłam tą szynszyle do drugiej to się nawzajem obsikiwały to teraz juz niewiem co mam o tym sądzić

Prosze o szybką odpowiedz

[ Dodano: 13 Styczeń 2012, 14:17 ]

A jak porównałam ich intymne miejsce to mają takie same
  • 0
Lusia-1,4 roku

Stefa-4miesiące[*]

#39 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:15

Było już o obsikiwaniu, ale w dwóch słowach przypomnę:

Obsikują TYLKO samice, więcej doczytaj w odpowiednim miejscu.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#40 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 styczeń 2012 - 13:29

abrakadabra--- tak mi sie wydawało, że to może być wypadnięcie prącia... , pisałaś czy bezwiednie to mu się przytrafiło ? Nie wiem czy to się stało wiednie czy bez wiednie bo nie potrafię tego rozróżnić. Nie miałam nigdy samczyków więc nie wiem co i jak u nich się tam dzieje. Wiem tylko że parędziesiąt minut skakał sobie z peniskiem na zewnątrz dlatego skojarzyłam że może to być to właśnie wypadnięcie. Wczoraj akurat czytałam o tym książkę.

Jeżeli ktoś miał podobny problem, jeżeli to jest jednak ten problem to dajcie znać co i jak, czy wizyta u weta jest konieczna itp. Dziękuję.

[ Komentarz dodany przez: abrakadabra: 29 Styczeń 2012, 13:56 ]

Wątki połączyłam.
  • 0

#41 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 29 styczeń 2012 - 13:46

No więc sytuacja wg mnie wygląda tak: jeśli samczyk sam nie doprowadził się do takiego stanu, aby sobie samodzielnie oczyścić swoje miejsce intymne, i trwa to bardzo długo - to jest to problem.

Normalnie penisek powinien być schowany, jeśli nie chowa się do końca i jest opuchnięty, to znaczy że pierścień od długiego czasu się zaciskał i jest to poważniejsze, ale nadal można (jeśli ma się silne nerwy) samemu pomóc zwierzaczkowi.

Czy w końcu wszystko się do normy ułożyło na swoje miejsce? Czasem jak samczyki same sobie oczyszczają to miejsce to się podniecają i później chowają same, może Twój zapomniał. Jeśli jest już normalnie, to nie ma powodu do niepokoju.

Podsumowując - radzę sprawdzić jako rutynowe badanie czy nie ma pierścienia.

• 0

#42 Gosiaczek

Gosiaczek

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 styczeń 2012 - 14:35

Przed chwilą sprawdzałam peniska Rubiego i chyba wszystko jest ok. Jest schowany, wystaje tylko tyle co ma wystawać, a co do tego pierścienia to nic nie zauważyłam. Więc chyba niepotrzebnie panikowałam, chyba bardziej się przeraziłam tym że zobaczyłam peniska u rzekomej dziewczynki :shock: Pooglądam go jeszcze wieczorem.

Mam jeszcze pytanie czy ten pierścień może jednak być tam tylko go nie widzę bo penisek jest schowany ? :-?

• 0

#43 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 29 styczeń 2012 - 15:43

No cóż, do wyjaśnienia gdzie znajduje się pierścień trzeba użyć bezpośredniego słownictwa:

Trzeba wyciągnąć całe prącie, aż będzie takie bezwiedne, czy też "złamane". W tym właśnie miejscu, na samym końcu, po całkowitym odciągnięciu skóry znajduje się zwykle pierścień utworzony z futra. Zwykle samczyk sam daje sobie z nim radę, bywa jednak niebezpieczeństwo pojawienia się futra w tych miejscach mimo doglądania sprawy przez zwierzę. 

Czyli nawet jeśli penisek jest ładnie schowany i nieopuchnięty, mały pierścień może się już tworzyć. Ja podczas sprawdzania znajduję czasem "początki" pierścienia, lepiej nie doprowadzać do poważniejszych stanów, bo to uciążliwe dla zwierzaczka.

Troszkę ogólnie napisałam, jakoś tak wyszło. :)

[ Dodano: 29 Styczeń 2012, 15:45 ]

Aha no i większe ryzyko tworzenia się pierścienia z futra i większa częstotliwość jest u samców aktywnych seksualnie, czyli w towarzystwie samiczki. ;)

• 0

#44 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:08

A jak mieszkam sama i nie mam kogo poprosić o pomoc to jak mam mu tam tak dogłębnie zajrzeć, skoro się wierci i boi, tylko bym mu większą krzywdę zrobiła :-/ Macie jakieś metody na "badanie" w pojedynkę?

• 0

#45 Asia

Asia

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1496 postów
  • LokalizacjaG-ce

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:37

Bierzesz szylka na rączki i do lustra :-D

Ja tak robię jak się wierci. Chociaż teraz dzielnie znosi tego typu zabiegi;)
  • 0
Asia

#46 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2012 - 23:46

Jezu... przeraża mnie to :-( przecież jak go będę trzymać po górnymi łapkami/po brzuszkiem, to będzie fikał tylnimi łapkami, tym bardziej jak zacznę mu tam kombinować... a poza tym jak mam mu go, że się tak wyrażę wyciągnąć, nie robiąc mu krzywdy? :shock:
  • 0

#47 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 29 styczeń 2012 - 23:59

Jezu... przeraża mnie to :-( przecież jak go będę trzymać po górnymi łapkami/po brzuszkiem, to będzie fikał tylnimi łapkami, tym bardziej jak zacznę mu tam kombinować... a poza tym jak mam mu go, że się tak wyrażę wyciągnąć, nie robiąc mu krzywdy? :shock:

Też do przeżywałam za pierwszym razem, stres i dla kulek i dla mnie. Nie ma, że "boli", w końcu zrozumieją, że to dla ich dobra. Do Sida i Amika wołam moją drugą połowę do przytrzymania, są coraz spokojniejsze, właśnie początki są najtrudniejsze. Badi jest spokojny, tak jakby czuł, że chcę mu pomóc. :)

tutaj masz filmik jak to zrobić:

Można użyć wazeliny żeby było łatwiej ściągnąć.

Szarik prawdopodobnie przez 5-10 min będzie ofochany w klateczce, będzie spoglądał na Ciebie z niedowierzaniem, jego ulubiony przysmak w nagrodę powinien załatwić sprawę. :)

[ Dodano: 30 Styczeń 2012, 00:00 ]

Asiu z tym lustrem muszę koniecznie wypróbować. :)
  • 0

#48 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2012 - 00:03

Dziękuję Ci ślicznie! :-D Właśnie tego potrzebowałam zobaczyć jak to się robi! Filmik jest super :mrgreen:
  • 0

#49 Dotek_P

Dotek_P

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 09 luty 2012 - 20:30

Ojej ... mnie ten zabieg tez czeka. Filmik obejrzałam. Może dzisiaj spróbuję. A Tobie Mausi jak poszło?
  • 0

#50 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2012 - 23:42

A Tobie Mausi jak poszło?

Wcale mi nie poszło... :-( Próbowałam z Szarikiem, ale ten wariat jak się go tylko złapie w obie ręce fika jak opętany, nie ma mowy o tym żeby się uspokoił, a ja nie chcę wtedy mu siusiorka wyciągać, bo jeszcze mu się krzywda stanie... :-|

Stwierdziłam, że poczekam jak się Gizmo trochę oswoi to poproszę sąsiadkę o pomoc i obu panów "załatwię" na raz ;-)

Życzę Tobie powodzenia i daj znać jak poszło ;-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych