Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

[oddam dwa szynszyle] Dwaj kawalerowie szukają domu!

NIEAKTUALNE

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ilion8

ilion8

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 14:34

Witam!

Już pisałem tutaj jedno ogłoszenie, ale mimo kilku zainteresowanych osób, nie udało się znaleźć nowego domku dla Salusia i Bodzia - naszych dwóch kuleczek. Obecnie przeprowadziliśmy się do nowego lokum, gdzie gospodarz nie ma nic przeciwko trzymaniu zwierząt, ale nie wiemy, jak długo będziemy tutaj mieszkać, więc postanowiliśmy poszukać kuleczkom nowego właściciela, który będzie w stanie zapewnić im stały domek.

Obie szynszyle są zdrowe i stosunkowo młode - O'Sullivan ma nieco ponad dwa lata, a Bodzio niecałe półtora. Są zżyte ze sobą, więc nie chcielibyśmy ich rozdzielać. Jedzą karmę De Heus, regularnie kąpią się w piasku, mają sporą klatkę (kuweta jest już przegryziona w niektórych miejscach, więc należałoby rozważyć jej wymianę) z karuzelą, hamaczkiem, rondelkiem i dwoma półeczkami. Nie chcemy z żoną za nie żadnych pieniędzy, ale zależy nam na odpowiedzialnych opiekunach. Jak większość osób na tym forum wie, szynszyla to nie substytut królika czy chomika, ale zwierzątko posiadające zupełnie inne usposobienie czy upodobania. Dlatego na pewno nie oddamy kuleczek komuś, kto szuka pieszczoszka dla dziecka, bo ani nowy właściciel nie będzie zadowolony, ani tym bardziej zwierzątka.

Reasumując: kawalerów oddamy za darmo, z całym dobytkiem, ale tylko odpowiedzialnej osobie.

Obecnie mieszkamy na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i osobiście preferuję odbiór osobisty lub transport przez znajomego lub kogoś z forum. Nie wysyłam zwierząt w paczce, ani nie posyłam w transporcie miejskim! Jeśli komuś nie zależy na dużej klatce, to w ostatnim tygodniu listopada mogę podrzucić kuleczki do Kielc/Katowic/Rybnika lub niedalekiej okolicy.

Załączony plik  CAM00272.jpg   132,54 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  CAM00273.jpg   149,11 KB   4 Ilość pobrań

PS: Właśnie zmieniliśmy mieszkanie, dlatego na zdjęciach widać kartony, a kuleczki nie stoją jeszcze w odpowiednim miejscu.

Pozdrawiam!

#2 marta29

marta29

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 21:42

Dzien dobry jestem zainteresowana szynszylami ale jestem z Wroclawia czy bylby jakos mozliwy transport ?

Na forum obowiązuje pisownia z polskimi znakami. Proszę o zapoznanie się z regulaminem.

Pozdrawiam,

Mausi

#3 Aska21

Aska21

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 06:52

Witam ja również jestem zainteresowana szyszkami. Mu Alan juz soja szyszki wiem co potrzebuje. Nie ma być dla dzieci bo ich nie mam. Jestem z Ostrzeszów woj.wielkopolskie

#4 ilion8

ilion8

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 09:53

O.o Nie spodziewałem się aż tak szybkiej odpowiedzi, a tutaj już dwie...

Ponieważ koleżanka marta29 odezwała się jako pierwsza, to sądzę, że powinna mieć pierwszeństwo. Napiszę PW i o wynikach powiadomię w tym wątku. 

Pozdrawiam!

#5 KlaudiaSz

KlaudiaSz

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 11:27

Hej, jeśli szynszylki nie znajdą domu chętnie się więcej o nich dowiem. Mam moją Pysię od 10 lat i wydaje mi się że jest szczęśliwa ;) Chętnie opowiem więcej o tym jak się nią zajmuję na priv. Prawdopodobnie odbiór osobisty (jeśli nikt z wcześniejszych ochotnikow się nie zdecyduje)pozdrawiam, Klaudia

#6 Odium

Odium

Kierownik klatki :)

• Użytkownik
  • 1219 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 17:58

Mam moją Pysię

W takim razie jeśli masz samiczkę i to 10 letnią, nie sterylizowaną, a dwaj panowie z ogłoszenia nie są kastratami to byłabym bardzo ostrożna. To wręcz nie wskazane, gdyż połączyć ich nie możesz, a samczyki jak poczują samiczkę a będą razem mogą się pozagryzać bądź mocno poranić - ze zwykłej rywalizacji o samiczkę.

Szyszka i Plamka- standard / Kropka - white wilson extreme mosaic / Aksamicia - black velvet / Tomson - black velvet za TM
Kicia - Murka - mieszańcus kudłaczus buraskus, Koszyczki - Chip & Dale

Dołączona grafika
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

www.facebook.com/forum.szynszyla

#7 ilion8

ilion8

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 18:23

Już omówiliśmy tą kwestię z Klaudią i doszliśmy do wniosku, że poszuka ona innego towarzystwa dla swojej kuleczki :)

Pozdrawiam!

#8 Aska21

Aska21

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 01:10

Jak cos to jestem nadal zainteresowana chłopcami :)

#9 ilion8

ilion8

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 09:18

Dobrze, dziękuję - będę pamiętał. Muszę jednak przyznać, że jeśli uda się dograć transport i nic po drodze nie wyskoczy, to kuleczki prawdopodobnie trafią do marty29. Gdyby się jednak coś zmieniło, to oda razu dam znać, dlatego prosiłbym jeszcze nie zamykać tematu. Jeśli kuleczki będą w nowym domku, to też od razu powiadomię.

Pozdrawiam!

#10 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8837 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 12:19

jeśli uda się dograć transport
w razie gdyby się nie udało, można spróbować skorzystać z bla bla car.  

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#11 KlaudiaSz

KlaudiaSz

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 18:18

Odium dzięki za ostrożność ;)
Moja szynszyla miała "do towarzystwa" tylko jednego samca, więc nie do końca wiedziałam z czym się wiąże posiadanie takiej wybuchowej trójki :)

#12 ilion8

ilion8

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 20:49

Szynszylik właśnie jadą do nowego domu u marty29. Mam nadzieję, że będą tam szczęśliwe. Wszystkim dziękuję za pomoc bądź chęci, szczególnie Aście21, bo mimo jej zapewne wielkiego serduszka nic nie udało mi się dla niej zrobić :(. Mam nadzieję, że każdy zainteresowany tym wątkiem znajdzie odpowiednie dla siebie kuleczki, tym bardziej, że poszukujących opiekunów szyszek wcale nie jest mało...

Pozdrawiam!

#13 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8837 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 20:52

ilion8, cieszę się, że maluchy znalazły nowy dom, tym bardziej, że jeśli dobrze Was pamiętam to są wspaniałe zwierzaki :) - temat zamykam

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek