Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

drapak dla kota jako zabawka dla szynszyli?

drapak wybieg zabawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 e-ka

e-ka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaI-O

Napisano 18 listopad 2014 - 18:42

hejka,

z zwiazku z tym, ze wyprowadzam sie z mojego obecnego mieszkania, moje szynszyle straca swoja krolestwo (czyt. pokoj do biegania) i beda mialy do dyspozycji tylko przedpokoj. Jak wiadomo, w przedpokoju nie ma zbyt duzo mebli i tak sie zastanawiam, czy nie kupic im drapaka-takiego jak maja koty, zeby mialy sobie po czym podczas wybiegu skakac. Czy ktos moze testowal taki pomysl i wie czy to sie moze sprawdzic ?

• 0

#2 elkasia2

elkasia2

Właścicielka sklepu Elzonik.pl, mama 3 rozbrykanych szynszyli

• Użytkownik
  • 1899 postów
  • LokalizacjaWrocław / Bielany Wrocławskie
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 18 listopad 2014 - 20:17

U mnie taki drapak funkcjonował przez jakiś czas... Funkcjonował, bo już się znudził i został wysłany do potrzebującego kotka :P Fakt faktem był raczej mało wypasiony - 2 poziomy i jedna norka, być może gdyby był bardziej bajerancki byłby na topie cały czas, a w internecie można kupić na aukcjach takie wypasione, że ho ho... Gdybym miała miejsce do zagospodarowania, kupiłabym taki olbrzymi z wieloma bajerami - taki ma szansę być naprawdę super atrakcją na dużo dłużej ;)

• 0
Dołączona grafika - wszystkie Elzoniki serdecznie zapraszają :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013 <3
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013 <3
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014 <3

:loveszynszyla:

#3 Odium

Odium

Kierownik klatki :)

• Użytkownik
  • 1219 postów
  • LokalizacjaLublin/Zamość
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 18 listopad 2014 - 23:23

Co prawda, pytanie jest konkretnie o drapak, ale myślę że lepiej sprawdzą się inne patenty a przy okazji zaoszczędzisz sporo kasy, bo takie drapaki są kosztowne. Nam np jako dodatkowe atrakcje na wybiegu służą: rura z castoramy za 1zł - taka wielka, cięłam ją, bo miała ze 2 metry,(nawijają na nie wykładziny i dywany) - odsprzedali mi jako odpady; odwrócony taboret, pudełko zwykłe tekturowe ze sklepu, powycinaliśmy dziury i składamy je po skończonym wybiegu, polarowy kocyk rzucony na podłogę- uwielbiają w nim buszować a za każdym razem ułoży sie inaczej, piłeczka do pingponga wymazana rodzynką bądź orzechem, i garść gałązek rzucona gdzie niegdzie czy wystawione sianko - prosto z siaty smakuje najlepiej. Oczywiście nie wspominając o plecaku, który gdzieś tam leży czy torbie po laptopie - tylko to ostatnie może być pożarte :D U nas hitem są jeszcze butelki puste plastikowe, robią hałas, można je turlać i nosić w zębach :D

• 0
Szyszka i Plamka- standard / Kropka - white wilson extreme mosaic / Aksamicia - black velvet / Tomson - black velvet za TM
Kicia - Murka - mieszańcus kudłaczus buraskus, Koszyczki - Chip & Dale

Dołączona grafika
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

www.facebook.com/forum.szynszyla

#4 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 19 listopad 2014 - 08:53

Ja też już kilka razy zastanawiałam się nad takim drapakiem, ale ceny skutecznie mnie odstraszały. Można w sumie coś takiego zrobić samemu, ale jak na razie jakoś nie chce nam się za to zabierać i skończyło się na "spacelabie" czyli dużym, ale płaskim kartonowym pudle, do którego poprzyłączane są tekturowe rury - tworzą w środku system korytarzy i przestrzeni w które można wleźć :D

O kocyku polarowym nie pomyślałam - przetestuję :) Piłeczkę też przetestuję :D i pustą butelkę :D

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#5 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 19 listopad 2014 - 10:14

Aniu nie polecam tekturowych rur mój Ignaś najadł się tego papieru (najprawdopodobniej) i mało nie umarł, papier tworzy zbita masę w jelitach i powstaje zator.
  • 0

#6 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 19 listopad 2014 - 10:20

Generalnie ze wszystkimi zabawkami trzeba bardzo uważać, bo szynszyle potrafią zjeść wszystko. Rura tekturowa jak i plastikowa może być zagrożeniem. Drapak, czy raczej to z czego jest zrobiony również. Niektóre szynszyle pożerają hamaki, gdy te są zrobione z czego innego niż polar itd itd... Jak już wspomniałam na początku - szynszyla zwierze nieobliczalne - należy się po niej spodziewać niespodziewanego :)

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#7 draks

draks

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 09:16

Myśmy odkupili używany,  taki drapak dla kota, mamy go od jakiś 6 miesięcy i na razie się nie znudził :).

• 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drapak, wybieg, zabawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych