Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Alvin i NIE-wiewiórki :)

szynszyla szynszyle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#1 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 15 styczeń 2015 - 19:37

Witam Wszystkich na Forum razem jak i z osobna :)

Mam na imie Marta,mam 25 lat(prawie) .Mieszkam w woj.WLKP w okolicy Gniezno-Poznań ,mam cudownego męża,psy,koty,króliki,zwierzęta "gospodarskie",z wykształcenia jestem architektem terenów zielonych,miałam kiedys ,świnke,szczurki,myszki i chomiczka <3

W życiu towarzyszy mi mnóstwo zwierzaków które wszystkie uwielbiam ale te które są mi najbliższe sercu to SZYNSZYLE.

Alvin - standard ponad 4 letni oraz Skipper -beż hetero - w marcu 2015 będzię mięc roczek

Bywam często na róznych forach,czytam,dokształcam sie i sięgam porad.Kiedy mogę pomagam na tyle ile można.A czasem tu zerkam więc postanowiłam się zalogować.Nie zawsze mam czas sledzic wszystko i czytać na bieżąco gdyż mam sporo innych obowiązków,ale w miare mozliwości sie staram nadrabiać ;)

Mieszkam hmm jakby w "dziczy" wszędzie lasy,cisza i spokój,mimo iż co chwile ktoś się buduje z miasta to i tak jest tu jak w raju.

Alvina mam z zoologa-z tragicznych warunków,wiem że nie popiera sie kupna szyli bo jest ich masa do adopcji ale wtedy to było silniejsze ode mnie i nie żałuje.Natomias Skip jest z adopcji ,również z cięzkich warunków(karma na kg,jakieś siano,trociny i wszystko) No nic teraz chłopaki sa ze mną i jesteśmy szczęśliwi :D

No może Skipi nie całkiem . Kilka dni temu dostał od losu niezłego kopniaka,jadł ziółka,sianko,karme,owocki czego dusza zapragła,gryzł meble,ściany,kapcie,bobelkował mi w łóżku nieustannie nieziemskie ilości nesquików . . . i stało się nagle w jeden dzień miał mokre oczka i futerko naookoło,torchę mniej zjadł tego dnia(myślę pewnie piasek mu wpadł-poczekam) dzień 2...Małe kupki,pokruszone jedzenie na półce i co gorsza masa śliny na pyszczku :o Test migdałka którego kochalk ponad życie,WYWALIŁ GO,obwąchał,próbował ugryźć i rzucił ,wtedy zrozumiałam że to ZĘBY :(

Szukanie pomocy,fb,fora ,jazda do weta(najbliżej Poznań).

Kilku wetów odmówiło tłumacząc się a raczej ich sekretarki - napiętym terminem-myślę trudno, Następny Pan powiedział że mnie wepchnie za kogoś aczkolwiek będzie to "troszke"kosztować... niewiem czy zbadanie za około 250 zł to troszke...?! Potem była Pani bardzo miła,ktoś nawet polecił,pojechaliśmy z nadzieją jaknajszybciej sie dało,po wizycie Pani stwerdziła że szyl ma żabki na medal ale gdybym chciała ,mam go zostawic NA DRUGI DZIEŃ na kilka godzin,dadzą mu znieczulenie,zrobią rtg i stwerdzą co jest ,pytam ile? Pani : no minimum te 300-350 bo wie Pani to wszystko kosztuje i w ogóle dużo pacjentów mamy...Inni zaś nie odbierali lub nieznali się na szylach,pewnie nie u wszystkich byłam i istnieją NORMALNI

Ja żyję w miare normalnie,lecz ostatnimi czasy los też dał mi po dup..e i zwyczajnie koszty powyżej 100zł mnie przerażają,nie zawsze tak jest i było ale teraz niestety ,nic nie poradze i musiałam odmówić. Skip jest teraz leczony (dzięki pewnym życzliwym ludziom)ale  zaczną się korekty i musze poszukać weta z Poznania gdzieś chociaż w pobliżu ,który temu sprosta bo do wawy czy wrocławia nie mam mozliwości tak często jeździć a to też koszta.Może ktoś z Was zna takowego i poleci?

Alvin natomiast cieszy sie zdrowiem,biega,zabobcza cały dom ,"zabezpiecza "ostre krawędzie mebli aby nikt się nie skaleczył ;) Jeśli wiece o co chodzi .Też przeszedł w swoim życiu sporo między innymi w koło paluszka od stopy zaplatał się w sznurek/nitke od hamaka gdy my bylismy bodajże na sylwestrze.Kiedy wróciłam do domu i go zobaczyłam myslałam że będzie za pózno ale wszystko przebiegło pomyślnie,wet+zastrzyki+witaminki i nóżka zagojona,zakażenie zażegnane a Alvin juz pewnie o tym nie pamięta a głupi człowiek wciąż wraca do tego i się martwi...

Takie to Nasze życie niby spokojne ale pełne wrażeń,jak i pewnie u każdego...wiem że dużo czytania no ale tak już mam :D wybaczcie

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy :* i życzymy miłego dzionka oraz długiego spokojnego życia w szczęściu i zdrowiu!

Załączone pliki

• 0

" Nie skos­tnieć, ale nie sflaczeć, trwać na pos­te­run­ku, ale nie stać na miej­scu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jed­nos­tron­nym, ale nie mieć dwóch twarzy, trud­na rzecz! " Kto nie szanuje zwierząt,nie szanuje niczego.

#2 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 15 styczeń 2015 - 19:59

Witacie na forum razem i z każde osobna... :D ...długaśnie i ciekawie... :P ...faktycznie ceny jakieś z kosmosu - normalnie rtg to coś około 80 zł...jeśli się mylę, to ktoś mnie zapewne poprawi... ;) Ostatnio była akcja namierzania sensownego weta w Poznaniu i okolicy...dziewczyny chyba coś znalazły, ale to już trzeba poczekać aż trafią do wątku :) 

Co do kupowania szylek, to wszędzie mogą być złe warunki...i bardzo często w zoologach są one koszmarne...jeśli ma się okazję uratować boroczka ze sklepu, to tak trzeba. :)

P.S. ja też "kcem" chatkę w dziczy... ;(

• 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#3 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:13

Nie zawsze ta dzicz jest fajna :P właśnie jak sie pilnie chce do miasta...ale jest stabilnie :) Ja się cieszę że wykupiłam Alvina,strach pomysleć jak by skończył w klatce dla kilka myszek,a dokładniej akwarium w którym nie mógł stanąć nawet -_-

ale jest u mnie i to sie liczy :D

• 0

" Nie skos­tnieć, ale nie sflaczeć, trwać na pos­te­run­ku, ale nie stać na miej­scu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jed­nos­tron­nym, ale nie mieć dwóch twarzy, trud­na rzecz! " Kto nie szanuje zwierząt,nie szanuje niczego.

#4 radex171

radex171

Rozwoziciel ziółek w Elzoniku ;)

• Użytkownik
  • 592 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:25

Witam:), Fajnie słyszeć że wyrwałaś szylki ze złych warunków, to się ceni a tym bardziej jeśli teraz mają jak w niebie :). Zdrówka dla maluszków i zapraszamy również na shoutbox'a :). W razie jakiś pilnych akcji próbuj łapać kogokolwiek... po to jest forum aby pomagać i rozmawiać na temat szylek :)... Pozdrawiam serdecznie :)

• 0
Dołączona grafika Zapraszamy serdecznie :icon_smile2: :524:

#5 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:31

Dzieki wielkie za miłe słowa :) :D

• 0

#6 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:47

oj domek w dziczy xD moje ukochane miejsce, witajcie na forum , niech chłopaczki zdrowieją. 

• 0

#7 kasiak010586

kasiak010586

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 15 styczeń 2015 - 21:00

hej ja byłąm raz u wetki w Poznaiu, z zatorem, pomogła, nie jest typowo od szynszyli, wiecej zajmowała się świnkami i królikami, byłam w klinice akaemickiej na Wojska polskiego , u pani doktor Agnieszki Sobieralskiej. mogę ją polecić, gdzie nie pomogło 2 innych wetów tam ona zadziałała - zatorto poważna sprawa a ona wyleczyła moją maluką :) nie wiem jak jej wiedza z ząbkami niestety

aha cenowo było tak, miałam RTG, 2 albo 3 zastrzyki na miejscu, ampułka z zastrzykiem do domu, strzykawki, troche karmy ratuknowej, badanie ząbków wziernikiem, badanie kup, i ogólne badanie maluszka, wizyta w nd (tam jest info ze w nd jest dodatkowa opłata) i zapłaciłam 95 zł
wiem ze mnie na pewno nie skasoała za nd , poza tym nie olewa ani tego co sie do niej mówi ani zwierzaka, jak do niej dzwoniłam to pyta o wszytko i troszczy sie o drowie i wygodę maleństwa

Użytkownik kasiak010586 edytował ten post 15 styczeń 2015 - 21:04

• 0

#8 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 15 styczeń 2015 - 22:04

Witamy na forum z nadzieją, że się rozgościsz i w wolnej chwili będziesz wpadać meldować co z dziabdziakami :D (zdjęcie ogon w ogon... <3)

Co do Pani Sobieralskiej, to ma dobre opinie (chociaż stare) u królików: http://forum.kroliki...ic,1431.40.html Tu jeszcze ze świnkowego forum inni weci (Pani Błaszczyk podobno wg tych opinii ropnie świniakowe leczyła): http://www.swinkimor...wforum.php?f=46

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#9 mikar78

mikar78

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1252 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2015 - 08:40

hej Marta :) na pewno znajdziesz tu wiele życzliwych i pomocnych duszyczek :* Mieszkanie w dziczy jest fajne własnie do czasu jak trzeba nagle szukac pomocy , a najbliższa jest kilkadziesiąt km i to jeszcze niekoniecznie rzeczywiście pomocna.

• 0
Afik 28.07.2009, Czaruś 13.04.2010 i Tofik 05.04.2013

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

#10 Nikusia

Nikusia

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 146 postów
  • LokalizacjaKępno

Napisano 16 styczeń 2015 - 09:43

Hej Marta, miło że do nas zawitałaś z chłopakami ze swojej dziczy. Fakt mieszkanie pod lasem za swoje wady i zalety, wiem coś o tym bo sama mieszkam w wielkopolskich lasach :D

• 0

#11 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo

Napisano 16 styczeń 2015 - 10:23

A miło mi poznać,oczywiście będe tu zaglądać jak często będe mogła ,dziękuje za tak miłe przyjęcie  :) Ale mimo tego jak tu jest to nie chciałabym mieszkać gdzie indziej,za nim wyszłam za mąż mieszkałam w "mini" mieście i teraz widząc różnice wole mój BUSZZZ :D :D

Dzięki za namiary na wetów jak by ktoś miał dokładne adresy ,bądź telefony to mile widziane tu lub na priv ,jeśli to nie problem,ja postaram sie ich wyszukać u wujka googla :D

Zdj mam troszkę więc jak dam rade to wstawie moje ogony <3

• 0

#12 Kate

Kate

Opiekunka Potworów Syberyjskich

• Użytkownik
  • 1858 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Województwo:Podlaskie

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:08

Witamy i my z podlaskiej Syberii :D

Od mini-miasta też bym wolała busz :D natomiast obrzeża większych miast są najlepsze (takich, w których nie ma korków) <3 

Cudne masz szyneczki, trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i znalezienie dobrego weta.

• 0

#13 andziak899

andziak899

• Użytkownik
  • 1601 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:19

I ja również sie przywitam z moimi chłopakami :)

widzę że również miałas duużooo innych gryzoni :D 

Kuleczki słodkie :) czekam na więcej ich zdjęć :}

• 0

so_lovely_by_l3xil3in-d5pgv5h.gif

Thorin -16.10.14 r.      z nami od  16.03.2015  

Filli    13.10.2015 r.     z nami od   31.01.2016             

Kili -  9.02.15r.    z nami był od 17.05.2015 - 7.11.2015 [*] na zawsze w naszych  <3

Haiiro -2010 r.-   z nami był od 13.12.2014 - 16.04.2015 r.[*]na zawsze w naszych . :serce:

Fifi 04,2013r,  z nami był od 10.11.2014 - 24.01.2016 [*] na zawsze w naszych  <3

#14 elkasia2

elkasia2

Właścicielka sklepu Elzonik.pl, mama 3 rozbrykanych szynszyli

• Użytkownik
  • 1899 postów
  • LokalizacjaWrocław / Bielany Wrocławskie

Napisano 16 styczeń 2015 - 12:15

To i ja witam w swojej wolnej chwili :) Kuleczki cudne, a zdjęcia z przytulonymi do siebie "kuperkami" to mistrzostwo świata :zakochany:

• 0
Dołączona grafika - wszystkie Elzoniki serdecznie zapraszają :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013 <3
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013 <3
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014 <3

:loveszynszyla:

#15 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2015 - 12:35

wole mój BUSZZZ

wcale się nie dziwię :D Mi się marzy chata z bali na odludziu, najlepiej gdzieś w Bieszczadach :D Busz najlepszy! Tylko z wetem rzeczywiście problem, bo daleka droga.

Na foty chłopaków w ilości większej czekamy, przepiękne bestyje :D 

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#16 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8845 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 16 styczeń 2015 - 13:22

@mattiMARTA, mój Franio miał dokładnie identyczne objawy jak Skipper. Też byłam pewna, że to ząbki. Szczęście w nieszczęściu w tym czasie byłam w pobliżu Wrocławia gdzie dr Piasecki obejrzał Frania i okazało się, że to NIE ząbki tylko układ trawienny. Franuś, który nigdy wcześniej nie był u weta wyjątkowy okaz zdrowia nie wiadomo skąd złapał taką przypadłość. Na szczęście dziś Franuś zaczął już sam jeść, ale bobki ma nadal malutkie. Wizyta podczas której Franek został znieczulony i zrobiono mu RTG głowy i RTG całego Franka do tego dwa leki w zastrzykach (metoklopramid i jeszcze coś), dwa leki do domu plus karma ratunkowa Herbi Care kosztowała 160zł

Jeżeli Skipper nie miał RTG to nie ma podstaw uważać, że zęby są nie w porządku. 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#17 Chinchill@

Chinchill@

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 459 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 16 styczeń 2015 - 14:00

Witajna forum! :) Kuleczki masz słodkie! Pozdrawiamy, a Skipowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! :* 

• 0
Pusia <3 , Psotka <3 , Papajka [*] <3 , Pimpusia [*] <3, Puszek [*] <3 - Szynszylki
Mela [*] <3 - Świnka Morska

#18 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2015 - 16:26

Witaj nam, witaj :doping: rozgość się na forum i niech Ci się tu wygodnie wiedzie :D
Piękne chłopaki, tylko niech się nie wygłupiają z chorobami...
Ps. Co do dr Podleśnej, o której pisałam Ci na fb, to dotarło do mnie info, że tylko w schronisku przyjmuje. Ale może do tej polecanej przez Kasiak się uda?

[Dodano: 16 styczeń 2015 - 16:26]
Trzymam kciuki!
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#19 martin

martin

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 428 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 16 styczeń 2015 - 17:22

Witaj Marta na forum :)

• 0

#20 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\

Napisano 16 styczeń 2015 - 18:07

WItam z mojej dziczy zwanej pieszczotliwie szrekownią :)
Wyłapywanie zwierząt z podłych warunków jest zawsze ważniejsze nawet jak to sklep zoologiczny. Najważniejsze jest dobro stworka. A na adopciaka też się zawsze człowiek załapie :D. Ja miałam mieć 2 doszły mi dwa adopciaki. W sumie miałam ochotę zostawić jeszcze 3 dziewczynki, które były u mnie wyrwane z tragicznych warunków na tymczasie, ale dla ich dobra wybrałam im cudowny dom.
Twoje chłopaczurki przepiękne. Mam nadzieję że okaże się że to nie ząbki tylko jakaś błahostka. Trzymam mocno kciuki
  • 0

#21 hipolog123

hipolog123

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 317 postów
  • LokalizacjaGościejewo/Poznań

Napisano 16 styczeń 2015 - 19:55

Hej hej  xD no tak weterynarze u Nas w Wlkp to dość ciekawy temat... Sama mam teraz problem z Ori i zdjęcia rtg zrobić mi trudno. Chłopaki przystojniaki  :calus: aa pochwalę sie na forum Marte poznałam osobiście, zrobiła wraz z mężem dla mnie te moje 2 woliery  :oczko:  :brawo:

• 0

* Małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach ? to wielka rzecz... :loveszynszyla:
Ori , Tiga, Mio, Ita, Ramzes, Lousien :wub:
Benia [*]

Chinchillas Zoo Wet :serce: domowa hodowla
Jesteśmy na facebook-u https://www.facebook.com/veterinarius.chinchillas

#22 Odium

Odium

Kierownik klatki :)

• Użytkownik
  • 1219 postów
  • LokalizacjaLublin/Zamość
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 17 styczeń 2015 - 02:27

Witamy na forum całą ekipę - tę dwunożną - Ciebie i męża, no i wszystkie czworonogi :D 

Rzeczywiście - coś pięknego - cisza, spokój, dzicz, przy boku ukochana osoba i zwierzaki :zakochany: 

Lubimy jak ktoś dużo pisze więc się nie krępuj :P Trzymam kciuki za Skipiego i niech szybko wraca do formy! 

• 0
Szyszka i Plamka- standard / Kropka - white wilson extreme mosaic / Aksamicia - black velvet / Tomson - black velvet za TM
Kicia - Murka - mieszańcus kudłaczus buraskus, Koszyczki - Chip & Dale

Dołączona grafika
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

www.facebook.com/forum.szynszyla

#23 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2015 - 02:58

Dołączam się do powitań :alvaro:

• 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#24 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo

Napisano 17 styczeń 2015 - 12:16

dziękuje Wam jestescie kochani :D Niczym duża rodzina <3 A Skip niestety,ma przerost zębów przy czym ma nerwy na zewnątrz i go to boli,ma zapalenie nerek i powiększona wątrobe i na dodatek prawdopodonie czymś się zatruł (może coś było w jego jedzeniu) Jest tragicznie jak dla mnie  :crybaby:   a już o kosztach nawet nie myśle bo chyba wrzodów dostane :crybaby:

Ma kroplówki,mase leków,świetną opiekę póki co,co dzień dostaje o nim świeże więści,czasem coś zje sam,ale głownie herbi care,leki i kroplówa,miały byc tylko ząbki a tu niestety badania krwi wykryły mase innych problemów.Brzusio go boli z prawej strony prawdopodobnie od tej wątroby :( Boje się że zabierając go z tych złych warunków już mogło być z nim coś nie tak ale był wulkanem energi,biegał,jadł za dwoje wszystko było pięknie więc nie miałam podstaw żeby regularnie mu krew badać i go męczyć bez podstaw. Jestem na siebie zła bo nie mam pojęcia od czego mu się tyle rzeczy przytrafiło,jest młody,taki biedny :( Modle się żeby tylko nie cierpiał i stanął na nogi,tęsknimy tu za nim :(

Dlaczego los jest taki okrutny...

@hipolog123 bardzo wspólczuje z powodu Ori oby było wszystko ok <3

[Dodano: 17 styczeń 2015 - 11:30]

tu macie Skipa ,zdjęcie od Pana który mi bardzo ale to bardzo pomaga w tych trudnych dniach dla mnie i Skippera <3 chwała mu za to!!!! Oby Skiper wracał do zdrowia!!!

[Dodano: 17 styczeń 2015 - 12:16]

a tu chopaki razem mam nadzieje e jeszcze im zrobie wiele wspaniaych zdj <3

Załączone pliki

• 0

#25 kasiak010586

kasiak010586

• Administracja
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 17 styczeń 2015 - 12:38

jakie słodkie pysiaki, Skiper wracaj do zdrowia chłopaku, pańcia tęskni <3

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych