Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

3 chłopców szuka domu

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 04 luty 2015 - 16:45

Do oddania jest 3 chłopców . Najlepeij razem bo są bardzo zżyte ze sobą

http://forum-szynszy...age/2199-sticz/
Sticz miał problemy nieurologiczne
http://forum-szynszy...2233-zza-szafy/
http://forum-szynszy...-przy-jedzeniu/
wszystkie zdjęcia chłopców tutaj
http://forum-szynszy...album-daruniam/
Woj. wielkopolskie /poznań

WAŻNE: Sticz nie może być rozmnażany, proszę o tym pamiętać i nie adoptować go do samiczki.

#2 monia.szila

monia.szila

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 462 postów

Napisano 04 luty 2015 - 18:08

Polecam, chłopaki grzeczne, wychowane w domu z dziećmi, zadbane. Szukają odpowiedzialnego domku.

Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

#3 Foofa Fripsi-nu

Foofa Fripsi-nu

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 07 luty 2015 - 20:11

Ja chętnie przygarnąłbym białego do towarzystwa mojego Kwasika. Gwarantuje wybieg, karmienie specjalną karmą, smakołyki w ramach rozsądku, kąpiele piaskowe i dużo miłości.

#4 Spike

Spike

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 07 luty 2015 - 20:56

Cześć, ja mogę wziąć wszystkie trzy, nie będzie u mnie problemu z miejscem co klatka ma 3 tys m/3 więc miejsca jest sporo w dodatku jes możliwość jej podzielenia w razie konfliktu ale raczej nie powinno być problemu co moje są młode. Oczywiście zasady pielęgnacji i żywienia znam jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. :) 

#5 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 08 luty 2015 - 07:46

Spike. Rozumiem że posiadasz szynszyle mieszane. Obawiam się że w takim wypadku rozdzielenie było by konieczne, bo 3 samców zawsze będzie walczyć na śmierć i życie o samicę.
Stich - mozaika nie może być rozmnażany, bo jest chory.
Na chwilę obecną szukamy im domu gdzie będą w nie zmienionym stanie. Dopiero jak sytuacja zmusi właścicielkę do innej decyzji, będzie możliwość zaadoptowania 1 osobnika.
Zwierzęta nie są moje, ja tylko przekazuje właścicielce zawsze oferty, to ona decyduje o losie swoich podopiecznych.

#6 Spike

Spike

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 luty 2015 - 17:37

Tak mam szynszyle mieszane i z rozdzieleniem nie ma problemu, bo mam trzy duże klatki z czego dwie są tylko zajęte :) Mam w tej chwili trzy standardy i jednego czarnucha, są to wie pary mieszkające w jednej rozdzielonej klatce. Pisałam wyżej, że istnieje możliwość podzielenia klatki bądź dostawienie całkiem osobnej (bo jeszcze dwie zalegają u mnie w garażu). Wiem, że to brzmi dziwnie, ale u mnie w domu zwierzaki są mile widziane :) i mieszkanek musi być pod dostatkiem.  Jeśli jeden jest chory to potrzebowałabym więcej informacji na jego temat, mam swojego lekarza, u którego przeprowadzam co jakiś czas kontrolę, ale on będzie chciał zrobić jakiś wywiad zanim podejmie decyzję o leczeniu. Chyba, że macie już jakieś wytyczne co do leczenia to jeśli ono będzie dawało efekty to nie trzeba będzie nic zmieniać. 

#7 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów

Napisano 08 luty 2015 - 17:50

Ale to są 3 samce, a Ty masz samice, więc nie mógłbyś ich trzymać azem, a najlepiej jakby trafiły do jednego domu, razem, nie rozdzielając ich. 

Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#8 Spike

Spike

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 luty 2015 - 18:48

A ja nadal piszę, że mam cztery osobne klatki, i nie widzę problemu

#9 Diablo

Diablo

• Użytkownik
  • 1436 postów

Napisano 08 luty 2015 - 18:50

Ale samce i tak i tak będziesz musiała rozdzielić nie ma znaczenia czy będą w jednej klatce z samicami czy też nie. Gdy pojawi się rujka zaczną się walki.... 

Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#10 Spike

Spike

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 luty 2015 - 19:01

Nie miałam takiej sytuacji wcześniej były wszystkie razem i to raczej samice walczyły o terytorium. To znaczy, że jeśli im postawię klatkę w jednym końcu pokoju a w drugim końcu pokoju będą moje samice ze swoimi partnerami to będą ze sobą walczyć. A co jeśli tych trzech panów będzie mieszkało w innym pokoju? Też będzie problem raczej z takiej odległości nie powinny się wyczuć?

#11 kaffa

kaffa

• Użytkownik
  • 4556 postów

Napisano 08 luty 2015 - 19:03

Szynszyle zarezerwowane. Cala trójka trafi do jednego domku.
Jak operacja zakończy się sukcessem zamykamy temacik.

#12 Spike

Spike

• Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 luty 2015 - 19:04

Ok ale możesz mi odpowiedzieć? One z takiej odległości mogą się wyczuć? 

#13 Diablo

Diablo

• Użytkownik
  • 1436 postów

Napisano 08 luty 2015 - 19:19

Tak, mogą. Nie wiem czy ktoś to mierzył z jakiej odległosci walczyć nie będą. 

Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#14 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów

Napisano 08 luty 2015 - 19:53

Spike ja mam 2 chłopców, kilka lat temu wzięłam 2 dziewczynki na kilka dni do siebie, były w osobnych pokojach nie widziały się i nie miały wspólnego wybiegu. Niestety na drugi dzień musiałam wywieźć dziewczynki do mojej mamy bo chłopki toczyły regularne wojny. To był koszmar rozłączanie, oddzielne wybiegi łączenie od nowa i leczenie ran. Skoro pytasz to nie masz doświadczenia z parami mieszanymi. nawet jak siostra przjeżdza do mnie (a ma dziewczynki), chłopaki momentalnie wyczuwają zapach i są podekscytowane, nie złażą z niej i wykonują tańce podrywańce.

#15 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów

Napisano 08 luty 2015 - 20:59

jeszcze ode mnie...szynszyle wyczuwają się będąc nawet na różnych piętrach domku jednorodzinnego...temat zamknięty, więc nie ma co tu dyskutować... :) 

...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#16 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów

Napisano 08 luty 2015 - 21:07

jak tylko dostanę potwierdzenie od Kaffy to temat zamknę.

Przypominam, że zgodnie z regulaminem ogłoszeń nie komentujemy.

@Spike,jeśli chcesz zasięgnąć więcej informacji dlaczego 2 samców, braci czy najlepszych przyjaciół może zaczać walkę na śmierć i życie przebywając w jednej klatce gdy wyczują samiczkę w rui - zapraszam Cię z tym pytaniem do odpowiedniego działu. 

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#17 daruniam2

daruniam2

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów

Napisano 10 luty 2015 - 10:11

Spike przepraszam,ale moi chłopcy nie nadają się do Twojego domu.Dziękuję za chęć adoptowania ich.

Dziewczyna,która początkowo była zainteresowana chłopakami rozmyśliła się,także myszy nadal szukają ciepłego odpowiedzialnego domu.

Chłopcy są oswojeni tak jak pisała Monika chowają się z dziećmi,karmione de heus oraz versele lange.Niestety nie mam klatki,gdyż ta w której obecnie mieszkają użyczona jest od kolegi,a kuwetę pogryźli :/.Wczoraj zakupiłam 8 kilo karmy oraz pelet,jestem skłonna dokładać się nowemu właścicielowi to ich wychowania.

Użytkownik daruniam2 edytował ten post 10 luty 2015 - 10:22

#18 morris

morris

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2015 - 11:27

Witam, 

czy ogłoszenie aktualne? 

Chętnie mógłbym adoptować szynszyle, mam dwa szynszyle (samce) oraz dużą wolierę, w której 5 szynszyli ze spokojem się zmieści. 

Proszę o kontakt :) 

#19 daruniam2

daruniam2

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2015 - 12:10

tak ogłoszenie jest aktualne

#20 morris

morris

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2015 - 13:09

Bardzo proszę właściciela o kontakt telefoniczny, mój numer to 500 261 716

Myślę że lepiej się dogadamy przez telefon :) 

#21 fryta aga

fryta aga

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów

Napisano 22 luty 2015 - 16:05

Chętnie przygarne te trzy szynszyle proszę o odpowiedź gdzie i kiedy bym mogła je odebrać podam swojego maila kaczmarczykagnieszka1@o2.pl pozdrawiam

#22 joannah

joannah

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 14:24

Czy ogłoszenie jest jeszcze aktualne? Jestem z Poznania, chętnie przygarnę. Proszę o kontakt. joanna.humerczyk@gmail.com