Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Basia (*)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Basia.Kulkowska

Basia.Kulkowska

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 20 luty 2015 - 22:27

Po długiej walce z ropniami i z zapaleniem nerek (które przerodziło się w niewydolność), trwającej prawie 4 miesiące odeszła od nas Kochana i Jedyna Basia. Była dla nas promyczkiem i pierwszą szynszylką, a więc pierwszą miłością. Boli bardzo. Tym bardziej, że sami zdecydowaliśmy się ją uśmiercić.

Po konsultacji z dr Dziwakiem, uznałam że chyba za bardzo się męczy. Po miesiącu leczenia nerek, okazuje się, że wyniki są gorsze niż w momencie diagnozy. Nawet jeśli byśmy zdecydowali się na operację przetoki, to prędzej czy późnij niewydolność by ją wykończyła. Poza tym ropien zaczął się jej tworzyć przy tylnych trzonowcach. Aby z nim walczyć, należałoby jej zrobic trepanację czaszki, aby wyjąć jej korzenie. Zupełnie nie miało to sensu. Na siłę nie chcieliśmy jej przedłużać życia. Nie zasługiwała na cierpienie.

Do końca wtulała się w nas, jakby chciała powiedzieć: "Pańciowe, nie bójcie się, będzie dobrze. Ja będę szczęśliwa i kiedyś Wy do mnie dołączycie."

Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, życzyli nam dobrze i wspierali nas w każdej decyzji. Bez Was nasza decyzja nie byłaby tak jednoznaczna. Dodatkowo bardzo dużo pomogliście nam w sprawie diagnostyki i postępowania medycznego. Żałuję jedynie, że tak późno Was o tym wszystkim poinformowałam. Może wcześniej uzyskując te informacje, byłabym w stanie jej pomóc.
 Szczególne podziękowania dla Duszka, dziękuję za słowa pociechy i za wsparcie. Wybacz, że dziś nie odebrałam, ale nie byłam w stanie
.

Teraz Basiulcia biega sobie po zielonej łączce, zjada migdałki i suszone jabłuszka. Pewnie tosty i keczup tez komuś ukradnie, albo kapcia i skarpetkę. Niedługo będzie grzała sobie swoje zimne syrki na naszych stopach. Będzie iskać palce, czesać włosy, obgryzać powieki jak się śpi.

Zawsze zostanie w naszych serduszkach. Kochamy Cię Basieńko <3 <3 <3 Tęsknimy...

• 0

#2 kasiak010586

kasiak010586

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 20 luty 2015 - 22:32

:( wiem doskonale jak to boli i jak ci ciężko, wiem że żadne słowa teraz nie pomogą, ale to była decyzja dająca jej wytchnienie w walce z chorobą, maleńka jest wciąż z wami i przy was pamiętaj o tym :*
  • 0

#3 Stwór

Stwór

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 535 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Biedna Basieńka. To musiała być naprawdę trudna decyzja, ale dzięki temu już nie cierpi i na pewno jest wdzięczna za całą opiekę, którą ją obdarzyliście. 

Dużo zdrowia Wam i Jagódce, obyście już nigdy nie stanęli przed taką decyzją  :567:

• 0

#4 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8845 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Nie potrafię powstrzymać łez.... tak strasznie mi przykro.... :(

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#5 Duszek

Duszek

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1176 postów
  • LokalizacjaChorzów
  • Województwo:Śląskie

Napisano 20 luty 2015 - 22:33

Ewuś ..... tak cholernie mi przykro ..... brak mi słów ....

Basieńko ... odpoczywaj sobie teraz maleńka, kiedyś się jeszcze spotkamy ...

Załączony plik  101661_dlonie_znicz.jpg   42,92 KB   2 Ilość pobrań

• 0
Domiś
Dołączona grafika

Leoś
Dołączona grafika

Duszek [*] Miał 2 lata, trzy miesiące i 16 dni ....

#6 martin

martin

• Użytkownik
  • 428 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 20 luty 2015 - 22:33

:-( Już nic skarbie cię nie boli :*

• 1

#7 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2015 - 23:37

przykro mi :( teraz już malutką nic nie boli i biega sobie w krainie migdałków z naszymi futerkami.

• 0

#8 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 21 luty 2015 - 00:01

Bardzo mi przykro :( 

• 0
Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#9 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 21 luty 2015 - 00:15

Bardzo mi przykro :(
Walczyliście z małą póki była nadzieja, kiedy jej już nie było- przeprowadziliście za łapkę przez Tęczowy Most, pokazaliście, że nie ma się czego bać. Teraz Basieńka skacze szczęśliwa, bez bólu, wcina migdałki i spogląda sobie na Was, pilnując, żeby wszystko było dobrze.

Kicaj radośnie, Basieńko! I czekaj tam, razem z pozostałymi kochanymi futrzaczkami, bo kiedyś... kiedyś wszyscy się spotkamy.
Śpij spokojnie, Malutka... [*]
  • 1

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#10 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój

Napisano 21 luty 2015 - 00:47

Kochana...podjęliście słuszną decyzję...wiem, że to nie proste i może łatwo się mówi...ale  Basiunia dzięki Wam juz nie cierpi...nic ja nie boli i jest szczęśliwa za TM...z Duszkiem, Risunią i wieloma innymi naszymi myszkami, piesiami...Czytam czwarty raz i beczę, bo wiem jak to boli... :( Szkoda, że prawo ludzkie nie pozwala na ulżenie w cierpieniu naszemu gatunkowi...Jestem z Wami całym serduchem i duszą mą...! [*] 

Basieńko! Bądź szczęśliwa i opiekuj się swoją służbą, która tak dzielnie o Ciebie walczyła do ostatnich chwil...Bądź spokojna...bo i my się nią zaopiekujemy jak tylko będzie się dało... [*] :*

• 1
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#11 Basia.Kulkowska

Basia.Kulkowska

• Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2015 - 01:00

Podjęłam decyzję w zasadzie jakbym była w amoku, trochę z boku, jakbym to nie ja podpisywała zgodę.. Nawet pani w recepcji płakała. Ja nie byłam w stanie trzymać jej za łapkę i przeprowadzić ją na drugą stronę. Zrobił to mój partner.

Wiem, że jest jej tam lepiej, nie skręca się z bólu, jak mówiła Duszek. Zasnęła i teraz śpi, mimo że pokazuje mi zapachem migdałów, dźwiękiem przesuwającej się karuzeli, piszczeniem pustego transporterka.... że jest ciągle z nami, mamy ją ciągle w pamięci, płaczemy i tęsknimy za Łabuziarą naszą... za tą, co wylizywała resztki z kieliszka po cytrynówce, co wygryzała opakowanie po patykach by tylko się do nich dobrać  ;(

• 0

#12 radex171

radex171

Rozwoziciel ziółek w Elzoniku ;)

• Użytkownik
  • 592 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 luty 2015 - 02:08

Zrobiłaś dobrze, naprawdę zrobiłaś dobrze, każdy by tak zrobił a ona zapewne jest teraz szczęśliwa i gdyby mogła to podziękowałaby Ci. Choć z Kasią, Aniutką, Janiutkiem i Ricco pamiętamy jak ona biedna wyglądała... a teraz gdyby mogła to by Cię wyiskała za tą decyzje :). Widzę że Elmo z Migusiem i Eficzkiem też ślą słowa otuchy bo wybiegły prosto do mnie z ogrodzonego kojcem wybiegu... Trzymaj się i będzie wszystko dobrze :)

• 1
Dołączona grafika Zapraszamy serdecznie :icon_smile2: :524:

#13 Chinchill@

Chinchill@

• Użytkownik
  • 459 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 luty 2015 - 07:58

Strasznie mi przykro :crybaby: wiem jak boli strata ukochanej szynszylki i współczuję Wam. Podjęliście słuszną decyzję :crybaby:
  • 0
Pusia <3 , Psotka <3 , Papajka [*] <3 , Pimpusia [*] <3, Puszek [*] <3 - Szynszylki
Mela [*] <3 - Świnka Morska

#14 sanderkaa

sanderkaa

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 329 postów
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 21 luty 2015 - 07:59

Podjęliście bardzo trudną decyzję godząc się na ogromną stratę, ale jednak najlepszą dla Basieńki. Nie musi się już męczyć i cierpieć...
Kicaj Basieńko radośnie za Tęczowym Mostkiem gdzie nic Cię już nie boli :-*
[*]
  • 0

#15 andziak899

andziak899

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Użytkownik
  • 1601 postów

Napisano 21 luty 2015 - 12:23

Boziu... bardzo mi przykro ;( biedna Basia ale napewno teraz już nic ją nie boli i z góry dziękuję wam za taką a nie inną decyzję. 

Napewno Basia patrzy na was i biega sobie teraz wesoło po zielonej łączce z innymi kulkami

3majcie się tam [*]

• 0

so_lovely_by_l3xil3in-d5pgv5h.gif

Thorin -16.10.14 r.      z nami od  16.03.2015  

Filli    13.10.2015 r.     z nami od   31.01.2016             

Kili -  9.02.15r.    z nami był od 17.05.2015 - 7.11.2015 [*] na zawsze w naszych  <3

Haiiro -2010 r.-   z nami był od 13.12.2014 - 16.04.2015 r.[*]na zawsze w naszych . :serce:

Fifi 04,2013r,  z nami był od 10.11.2014 - 24.01.2016 [*] na zawsze w naszych  <3

#16 mattiMARTA

mattiMARTA

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaCzerniejewo

Napisano 21 luty 2015 - 12:36

To bardzo smutna wiadomość, strasznie współczuje z powodu Kuleczki,teraz jest jest o wiele lepiej i jest zapewne wdzięczna że skróciliscie jej cierpienia.

Trzymajcie się ,czas powoli zagoi rany ale nie pozwoli zapomnieć <3 Bardzo mi przykro :*

• 0

" Nie skos­tnieć, ale nie sflaczeć, trwać na pos­te­run­ku, ale nie stać na miej­scu, być giętkim, ale nieugiętym, być lwem czy orłem, lecz nie zwierzęciem, nie być jed­nos­tron­nym, ale nie mieć dwóch twarzy, trud­na rzecz! " Kto nie szanuje zwierząt,nie szanuje niczego.

#17 Lenka

Lenka

• WIELKIE SERCE
  • 710 postów
  • LokalizacjaZagłębie

Napisano 21 luty 2015 - 14:10

Jak czytam wątki w tym temacie to jest mi zawsze tak strasznie przykro:( Żadne stworzenie nie zasługuje na takie cierpienie. Ale to pocieszające, że są ludzie którzy walczą do końca. Wyrazy współczucia dla Was. trzymajcie się

• 0

#18 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 21 luty 2015 - 14:12

wczoraj jak to przeczytałam przed snem to łzy mi pociekły i już nie miałam siły odpisać. Tak strasznie mi przykro ;(

Basiu, wiem, że zrobiliście wszystko co w ludziej mocy, a nawet więcej. Podjęliście słuszną decyzję i chociaż teraz bardzo boli, to była ona konieczna. Teraz Basieńkę nic nie boli i hasa wesoła. Przesyłamy wam wsparcie - to ludzkie i szynszylowe. 

• 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#19 ulus7777

ulus7777

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 275 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 21 luty 2015 - 21:36

Bardzo mi przykro :( mała teraz na pewno kica szczęśliwie i już nic ją nie boli...

• 0

Po­zos­ta­jesz na zaw­sze od­po­wie­dzial­ny za to, co oswoiłeś.

#20 mikar78

mikar78

• Użytkownik
  • 1252 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 22 luty 2015 - 10:22

bardzo mi przykro, nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego cierpienia i bólu, jedynym pocieszeniem jest fakt, że Basia nie cierpi, nie czuje bólu, a to przecież tak ważne. To najtrudniejsza decyzja jaką przychodzi nam podjąć i ja sama za każdym razem jak o tym pomyślę to łzy się leją i zastanawiam się czy dam radę pokonać swoją słabość by wybrać mądrze tak jak Ty zrobiłaś gdy kiedyś przyjdzie mi się z tym zmierzyć.

• 0
Afik 28.07.2009, Czaruś 13.04.2010 i Tofik 05.04.2013

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

#21 Poziomka

Poziomka

• Użytkownik
  • 1123 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 luty 2015 - 12:11

Basiu, wiem jak się teraz czujesz i zdaję sobie sprawę, że w tej chwili nasze miłe słowa są dla Ciebie nieważne, bo cierpisz, ale pamiętaj, że wszyscy tutaj mocno trzymaliśmy za Basieńkę kciuki, ponieważ należysz do naszej wielkiej szynszylowej rodziny.

Postąpiłaś słusznie, chociaż decyzja była jedną z najtrudniejszych w Twoim życiu.

Kochana Basieńka biega sobie teraz za TM i jest na pewno szczęśliwa,nie cierpi.

• 0

Szila jest z nami od 04.2008 r. <3

Śnieżynka jest z nami od 06.02.2015 r. <3

Figa jest z nami od 13.09.2015 r.  <3

https://www.facebook.com/forum.szynszyla :loveszynszyla:  

#22 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\

Napisano 22 luty 2015 - 12:50

:( Sercem jestem z wami. Wiem że zrobiłaś wszystko co najlepsze dla Basiulki i ona też to wiedziała. Miała najlepszego opiekuna jakiego można sobie wymarzyć. Gdyby mogła na pewno podziękowała by ci za cudowne lata spędzone w twoich ramionach, za troskę i za ten kawałek nieba jaki miała dzięki Tobie.
  • 0

#23 Odium

Odium

Kierownik klatki :)

• Użytkownik
  • 1219 postów
  • LokalizacjaLublin/Zamość

Napisano 23 luty 2015 - 02:43

Nie wierzyłam jak zobaczyłam temat :( Basia na pewno jest Wam wdzięczna, miała prawdziwy, cudowny domek i kochających Pańciów. Postąpiliście słusznie, niesamolubnie, kierowaliście się dobrem Basi.

Kicaj Basiu w migdałkowej krainie z naszymi kuleczkami :-(

• 0
Szyszka i Plamka- standard / Kropka - white wilson extreme mosaic / Aksamicia - black velvet / Tomson - black velvet za TM
Kicia - Murka - mieszańcus kudłaczus buraskus, Koszyczki - Chip & Dale

Dołączona grafika
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

www.facebook.com/forum.szynszyla

#24 Basia.Kulkowska

Basia.Kulkowska

• Użytkownik
  • 93 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 luty 2015 - 17:24

Dziękuję za wszystkie słowa otuchy. Dalej nie mogę uwierzyć patrząc na pustą klateczkę. Serce mi pęka, była dla mnie jak dziecko :(

Niestety cierpiała bardzo, a nie dając jej wytchnienia, pewnie w bólu by już mogła nie wytrzymać. Ostatnie chwile była na Traumelu (pochodnym opium) i było jej dobrze.Choć na pewno kręciło jej się w główce, bo nie potrafiła wskoczyć już na łóżko.

Dziwnie się teraz karmi tylko jedną szynszylkę. Nie napełnia się kilka razy dziennie kieliszka herbi care'a i nie podaje do puchatego pysia :/

Oby ból minął szybko...

• 0

#25 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 23 luty 2015 - 21:33

:(  przykro mi, wiem jak Ci ciężko, kieliszek z jedzonkiem które zostało z ostatniego karmienia stał tydzień, strzykawkę mam cały czas. Chodziłam po chacie i zaglądałam w kąty które lubił z nadzieją ze go tam znajdę. Boli.... ale patrzenie jak cierpi jest gorsze :(

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych