Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Antybiotyk po kastracji szynszyla

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasiekkasiek

kasiekkasiek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Województwo:Śląskie

Napisano 11 kwiecień 2015 - 17:37

Cześć mam bardzo ważne pytanie, dwa dni temu wykastrowałam swojego pół rocznego szynszyla.

Ogólnie czuję się dobrze i już bryka tylko problem w tym że dostałam od weterynarza antybiotyk w strzykawce i miałam go dawkować mu przez 3 dni. Tylko że przez to jak szyszek się wyrywał przez przypadek dostał całą dawkę naraz. 

Nie wiem co mam teraz zrobić a z racji weekendu mam problem z konsultacją tego z lekarzem. 

Nie wiem czy podać mu wodę strzykawką czy to zmniejszy stężenie tego antybiotyku czy co mam zrobić

Michał (11 kwiecień 2015 - 17:47):
Rozumiem, ze jesteś zdenerwowana ale zakładanie dwóch takich samych tematów w dwóch miejsca w niczym Ci nie pomoże, tamten temat skasowałem.

• 0

#2 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:03

Nie wiem czy podać mu wodę strzykawką czy to zmniejszy stężenie tego antybiotyku czy co mam zrobić

to już nic nie zmieni rozumiem, że dałaś mu całą 3 dniową dawkę? A wet nie kazał odmierzać dawek dziennych do drugiej strzykawki?

[Dodano: 11 kwiecień 2015 - 19:03]

Ja bym jednak radził pojechać do jakiegoś weta, jeżeli dostał 3dniową dawkę to może sięy jaki to był antybiotyk, ale może odlot zaliczyć. Jak on się teraz czuje, czy jakoś inaczej, nie ślini się?

• 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#3 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3214 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:12

Tak jak i Michał, pojechałabym z małym do lekarza. Ewentualnie spróbuj skonsultować się telefonicznie z kliniką gryzoniową pracującą w weekendy- np. z Pulsvetem w Warszawie.

I piszesz, że wykastrowałaś go dwa dni temu- czyli dawka, która Ci została i podałaś mu ją, była na dziś i na jutro, czy może to dawka z całych 3 dni (wczoraj nie podawałaś?).

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych