Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?


  •         


Witamy na FORUM SZYNSZYLE


 

Witamy na FORUM SZYNSZYLE!

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Wierzba purpurowa i inne gatunki

zioła-właściwości wierzba drzewa

#1 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

29 kwiecień 2015 - 18:55

Wierzba purpurowa i inne gatunki (Salix purpurea):

Stosowana część rośliny: kora wierzby

Skład: fenologlikozydy: pochodne alkoholu salicylowego (sali genina ok. 3%), przede wszystkim salicylina w formie estru tremulacyny, sali kortyna i acetylosalikortyna; ponadto kwasy fenolowe, skondensowane garbniki (10%), flawonoidy i chalkony. 

Działaniekwas salicylowy ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwreumatyczne, potwierdzoną w wielu testach przeprowadzonych na zwierzętach doświadczalnych. Glikozydowe pochodne saligeniny są prolekami; na skutek rozpadu glikozydu w jelitach następuje wchłanianie aglikonu i oksydacja kwasu salicylowego w wątrobie. Garbniki działają ściągająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a flawonoidy moczopędnie.

Zastosowanie i zalecenia: surowiec, który miał kiedyś duże znaczenie jako środek przeciwgorączkowy, już dawno wyszedł z użycia z powodu rozwoju syntetycznych pochodnych kwasu salicylowego. Tymczasem wiele nowych prac, a przede wszystkim odkrycie bogatych w salicynę odmian Salix, doprowadziło do ponownego zainteresowania korą wierzby. Wskazania jako środek pomocniczy w leczeniu choroby reumatycznej, stanów nieżytowych błon śluzowych przewodu pokarmowego (garbniki), w zapaleniu błony śluzowej żołądka, biegunce, stanach gorączkowych, zwłaszcza w przeziębieniu.

Działania niepożądane: nie występują przy użyciu zgodnym z zaleceniem. Ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe mogą być spowodowane zawartością garbników. Jeśli istnieje indywidualna nadwrażliwość na salicylany, niewielkie dawki kory mogą pomóc w oddaleniu reakcji alergicznej.

Bibliografia: http://forum-szynszy...iwości/?p=70191


  • 0