Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

INNE ZACHOWANIE, WYPADEK, CHOROBA?

mdlenie oslabienie oddech zapalenie ucha zataczanie sie przechylenie glowa uszy nie biega nie jest soba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 cloud.55

cloud.55

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • Lokalizacjarzeszow
  • Województwo:Podkarpackie

Napisano 06 maj 2015 - 12:13

Witajcie,
Potrzebuję pomocy w sprawie mojego szynszyla. Dziś rano obudził mnie jak zawsze skacząc po klatce, ale było coś dziwnego w jego zachowaniu. Wskakiwal na.ściankę i się puszczal a jak chodził po dnie to się lekko zataczal i czasem przechylal głowę potem znowu skakał nie mógł się uspokoić. Sama wstalam i poszłam do łazienki usłyszałam głucha ciszę i jak wróciłam zobaczyć co robi on był zatrzasniety główka w karuzeli, bardzo się przestraszylam szybko go uwolnilam miał słaby oddech nie ruszał się ani nie piszczal wyciagnelam go z klatki żeby miał więcej powietrza i miejsca. Zebralam się i poszłam do weterynarza, on dał mu zastrzyk przeciwzapalny i przeciwbólowy i kazał zgłosić się za dwa dni. Mówił że nie jest sparaliżowany i żebym się nie martwila. Szynszyl odkąd wróciliśmy ciągle leży tak jak po wyciagnieciu z klatki. Nie wiem czy to dobry znak, o objawach zapalenia ucha przeczytałam teraz i wydaje mi się ze pasują do jego wcześniejszego zachowania. Chciałabym wiedzieć czy mogę z tym zaczekać do następnej wizyty. Szynszylek ma 1,5 roku i jest u mnie od 3 tyg. Proszę o informację i wskazówki.
Dziękuję.
  • 0

#2 kaffa

kaffa

W jego domu rządzą szynszyle

• Użytkownik
  • 4556 postów
  • LokalizacjaWrocław\Shrekownia\
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 06 maj 2015 - 12:19

Zapalenie ucha, albo zle zbilasnowany wapń. Z tym że niedobór wapnia bardziej przypomna ataki padaczki, lub że tak powiem wygląda jak pijany szynszyl. Zwierze pokałda sie zatacza, główka mu opada w tył , bądz na boki. Zwierze jest zdezorientowane i osowiałe.  Atatki trwają ok 15 do 30 min. 

dobrze że dostał leki. Możesz mu podać wit C w kroplach 1 kropla dziennie i wapń w syropie tak ze 3 kropelki. DObrze bylo by zrobić wyniki krwi jeśli sytuacja się powtórzy.

• 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mdlenie, oslabienie, oddech, zapalenie ucha, zataczanie sie, przechylenie, glowa, uszy, nie biega, nie jest soba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych