Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?
Witamy na FORUM SZYNSZYLE


Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Rejestracja
Witamy na FORUM SZYNSZYLE!

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Deklaracja członkowska SMSM

deklaracja SMSM

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aniutka

Aniutka

  Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

 • Administracja
 • 8859 postów
 • Wiek: 52
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaWarszawa
 • Województwo:Mazowieckie

Napisano 20 maj 2015 - 14:47

Drodzy Miłośnicy Szynszyli Małej,

 

Jeżeli chcielibyście stać się członkami Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej to zapraszamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej : Załączony plik  Deklaracja członkowska SMSM.pdf   198,88 KB   49 Ilość pobrań

 

Wypełnioną deklarację prosimy przesłać na adres:

Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

skrytka pocztowa 39 ,

ul. Alternatywy 6 UD-4

02-775 FUP Warszawa 130

Podpisaną deklarację można także zeskanować i przesłać e-mailem na adres:

stowarzyszenie@forum-szynszyla.pl 


 • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek


#2 Snow.

Snow.

  Patologicznie zaszynszylowany

 • Użytkownik
 • 596 postów
 • Wiek: 25
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaPruszków/Warszawa
 • Województwo:Mazowieckie

Napisano 20 maj 2015 - 19:43

Czy mam ponownie wypełnić ją i wysłać? Bo mi ciężko ostatnio myślenie przychodzi :P 


 • 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

Suzie, Fruzia, Zuzia, biegajcie szczęśliwie za TM...


#3 didaś

didaś

  Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

 • Administracja
 • 3216 postów
 • Wiek: 32
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaKraków
 • Województwo:Małopolskie

Napisano 20 maj 2015 - 20:03

Tyś już jest członkiem, masz obrazek pod avatarem i dostęp do tajnych, stowarzyszeniowych wieści :P
 • 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh


458966ff1b.png


#4 szynszylka555

szynszylka555

  Przyjaciel taśmy izolacyjnej

 • Administracja
 • 1820 postów
 • Wiek: 45
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaBieniewice
 • Województwo:Mazowieckie

Napisano 20 maj 2015 - 20:36

Oczywiscie również chcę przystąpić do stowarzyszenia. :) Powiedzcie mi tylko czym sie rózni członek zwykły, od wspierajacego?


 • 0

Timon I Pumba MTIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3


#5 Aniutka

Aniutka

  Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

 • Administracja
 • 8859 postów
 • Wiek: 52
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaWarszawa
 • Województwo:Mazowieckie

Napisano 21 maj 2015 - 10:05

Kasiu, głównie prawem do podejmowania decyzji w ramach walnego Zgromadzenia i wysokością składki rocznej :):

Członek wspierający ma mniej uprawnień od zwyczajnego.

Wkrótce zamieszczę tu również Statut SMSM - tam jest to dokładnie opisane.

W dużym skrócie wygląda to tak: 

Członkowie wspierający nie posiadają czynnego i biernego prawa wyborczego, mogą brać udział z głosem doradczym w zjazdach i zebraniach dotyczących decyzji co do działalności statutowej Stowarzyszenia. Poza tym posiadają takie same prawa jak członkowie zwyczajni.[Dodano: 21 maj 2015 - 11:05]

Dla zainteresowanych Statut SMSM: Załączony plik  Statut SMSM.pdf   262,62 KB   15 Ilość pobrań

 

Dla tych którym nie chce się wszystkiego czytać wyciąg z rodziału dot członkostwa:

 

ROZDZIAŁ III Członkowie Stowarzyszenia - ich prawa i obowiązki 

 

§ 19. Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na

1. Członków zwyczajnych.

2. Członków wspierających.

3. Członków honorowych. 

 

§ 20. Członkiem zwyczajnym może być każda pełnoletnia osoba fizyczna - obywatel Polski, jak i cudzoziemiec, niezależnie od tego, czy posiada miejsce zamieszkania na terytorium Polski - pod warunkiem akceptacji statutu Stowarzyszenia.

 

§ 21. Członkiem zwyczajnym staje się po złożeniu pisemnej deklaracji i rekomendacji dwóch członków Stowarzyszenia, na podstawie których Zarząd Stowarzyszenia w ciągu 30 dni wydaje decyzje o przyznaniu członkostwa, informuje o swej decyzji osobę zainteresowaną i oczekuje uiszczenia opłaty wpisowego oraz składki członkowskiej na rok z góry w terminie 30 dni od otrzymania zawiadomienia.

 

§ 22. Zarząd ma prawo odmówić przyznania członkostwa bez podawania przyczyny, mimo pozytywnej rekomendacji członków, o czym informuje osobę zainteresowaną w ciągu 30 dni.

 

§ 23. Każdy członek powinien aktywnie brać udział w dyskusjach i głosowaniach. Uchylenie się od głosowania jest równoznaczne z akceptacją wyników głosowania. Członek Stowarzyszenia niemogący uczestniczyć w głosowaniu może upoważnić pisemnie pełnoletnią osobę trzecią do oddania głosu w jego imieniu.

 

§ 24. Członkowie nie mogą należeć do organizacji o celach sprzecznych z celami Stowarzyszenia.

 

§ 25. Członkowie założyciele stają się automatycznie członkami zwyczajnymi.

 

§ 26. Członkiem wspierającym Stowarzyszenie może zostać osoba fizyczna lub osoba prawna deklarująca pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia. Osoba fizyczna, będąca członkiem wspierającym musi ukończyć 16 rok życia i uzyskać zgodę opiekunów ustawowych. 6

 

§ 27. Członkowie wspierający nie posiadają czynnego i biernego prawa wyborczego, mogą brać udział z głosem doradczym w zjazdach i zebraniach dotyczących decyzji co do działalności statutowej Stowarzyszenia. Nie mogą być jednak członkami: Zarządu, Komisji Rewizyjnej lub Sądu Koleżeńskiego. Poza tym posiadają takie same prawa jak członkowie zwyczajni.

 

§ 28. Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która wniosła wybitny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia lub swoją działalnością propaguje cele, dla których powołane jest Stowarzyszenie.

 

§ 29. Osobom szczególnie zasłużonym dla Stowarzyszenia Walne Zebranie może przyznać status członka honorowego, działając na wniosek Zarządu lub pięciu członków zwyczajnych.

 

§ 30. Członkowie zwyczajni mają prawo do: 1. Czynnego i biernego uczestniczenia w wyborach do władz Stowarzyszenia. 2. Korzystania z majątku, dorobku i innych form działalności Stowarzyszenia zgodnie z postanowieniami statutu. 3. Udziału we wszelakich formach działalności Stowarzyszenia. 4. Zgłaszania wniosków dotyczących działalności Stowarzyszenia. 5. Rekomendacji nowych członków zwyczajnych i honorowych. 6. Potwierdzania przynależności do Stowarzyszenia przez okazywanie legitymacji i odznak Stowarzyszenia.

 

§ 31. Członkowie zwyczajni i wspierający mają obowiązek: 1. Udziału w działalności Stowarzyszenia i realizacji jego celów. 2. Przestrzegania statutu, regulaminów i uchwał władz Stowarzyszenia. 3. Dbania o dobre imię Stowarzyszenia. 4. Służenia pomocą członkom Stowarzyszenia.

 

§ 32. Członkowie zwyczajni mają obowiązek regularnego opłacania składek.

 

§ 33. Członkowie wspierający mają obowiązek regularnego opłacania składek lub przekazywania darów lub wsparcia pracą działalności Stowarzyszenia.

 

§ 34. Członkowie wspierający i honorowi nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego, mogą jednak brać udział z głosem doradczym w statutowych władzach Stowarzyszenia, poza tym posiadają takie prawa jak członkowie zwyczajni.

 

§ 35. Członkowie honorowi są zwolnieni ze składek członkowskich. 7

 

§ 36. Członkostwo członka zwykłego ustaje na skutek:

1. Dobrowolnego wystąpienia, zgłoszonego pisemnie do Zarządu Stowarzyszenia.

2. Skreślenia z ewidencji członków z powodu nieopłacenia rocznej składki członkowskiej lub ponad półrocznego braku kontaktu, aktywności i zaangażowania w życie Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej. Skreślenia dokonuje Zarząd Stowarzyszenia po wysłaniu dwóch upomnień z miesięcznymi odstępami między nimi, na które członek nie odpowiedział w ciągu 30 dni od otrzymania ostatniego.

3. Wykluczenia przez Zarząd Stowarzyszenia z powodu naruszenia zasad statutowych lub nieprzestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia na pisemny wniosek, co najmniej trzech członków Stowarzyszenia. Od uchwały o wykluczeniu przysługuje zainteresowanemu prawo odwołania się do Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia. Uchwała Walnego Zebrania Członków jest ostateczna.

4. Śmierci członka lub utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu oraz utraty osobowości prawnej przez osoby prawne.

 

§ 37. Członkostwo członka wspierającego ustaje na skutek:

1. Dobrowolnego wystąpienia, zgłoszonego pisemnie do Zarządu Stowarzyszenia.

2. Skreślenia z ewidencji członków z powodu nieopłacenia rocznej składki członkowskiej lub od ponad pół roku braku kontaktu, aktywności i zaangażowania w życie Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej. Skreślenia dokonuje Zarząd Stowarzyszenia po wysłaniu dwóch comiesięcznych upomnień, na które członek nie odpowiedział w ciągu 30 dni od otrzymania ostatniego.

3. Wykluczenia przez Zarząd Stowarzyszenia z powodu naruszenia zasad statutowych lub nieprzestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia na pisemny wniosek, co najmniej trzech członków Stowarzyszenia. Od uchwały o wykluczeniu przysługuje zainteresowanemu prawo odwołania się do Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia. Uchwała Walnego Zebrania Członków jest ostateczna.

4. Śmierci członka lub utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu oraz utraty osobowości prawnej przez osoby prawne.

 

§ 38. Członkostwo członka honorowego ustaje na skutek:

1. Dobrowolnego wystąpienia, zgłoszonego pisemnie do Zarządu Stowarzyszenia.

2. Pozbawienia tej godności uchwałą Walnego Zebrania Członków

3. Śmierci członka lub utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu oraz utraty osobowości prawnej przez osoby prawne.

 

§ 39. Z ustaniem członkostwa wiąże się obowiązek złożenia legitymacji oraz odznak Stowarzyszenia, a także powierzonego majątku Stowarzyszenia. 8

 

§ 40. Z ustaniem członkostwa nie wiąże się zwrot części czy całości wpłaconych składek.

 

§ 41. Od uchwały o skreśleniu przysługuje zainteresowanemu prawo odwołania się do Walnego Zebrania Członków. Uchwała Walnego Zebrania Członków jest ostateczna

 


 • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek


Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: deklaracja, SMSM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych