Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?
Witamy na FORUM SZYNSZYLE


Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Rejestracja
Witamy na FORUM SZYNSZYLE!

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Zasady udzielania wsparcia przez Stowarzyszenie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Stowarzyszenie

Stowarzyszenie

    Pomagamy szynszylom i ich właścicielom

  • Admin SMSM
  • 159 postów
  • Płeć:Kobieta
  • LokalizacjaStowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

Napisano 29 maj 2015 - 16:01

Kiedy Stowarzyszenie angażuje się w sprawę? 
 
Najczęściej inicjatorami akcji są aktywni użytkownicy forum i/lub członkowie Stowarzyszenia, którzy nas informują o konieczności/potrzebie pomocy, określając jej zakres i swoje zaangażowanie, deklarując np: możliwość transportu, zaoferowanie DT, czy opiekę na czas leczenia. Inicjator może być też poproszony o przekazanie opinii o osobie potrzebującej pomocy wraz z rekomendacją. Jeżeli inicjatorem jest osoba sama potrzebująca pomocy, będzie poproszona o przedstawienie Zarządowi Stowarzyszenia problemu i zakresu pomocy, o jaką wnosi.
 
Jak Stowarzyszenie może pomóc?
 
Staramy się rozwijać współpracę z lecznicami weterynaryjnymi, rekomendowanymi przez użytkowników Forum i Stowarzyszenie, w całej Polsce i kierować do nich zwierzaki potrzebujące pomocy. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na zaangażowaniu wolontariuszy. Wolontariat polega najczęściej na takich zadaniach jak: organizowanie transportu, ofiarowanie DT do czasu znalezienia nowych właścicieli, opieka nad zwierzakiem do zakończenia leczenia i przekazania nowym właścicielom lub pomoc w rozwiązaniu problemu w miejscu pobytu zwierzaka. W wyjątkowych przypadkach Stowarzyszenie angażuje się także w pomoc finansową.
 
Na jakich zasadach opiera się pomoc finansowa Stowarzyszenia?
 
Stowarzyszenie angażuje się w pomoc finansową przede wszystkim w dwóch przypadkach:
 
1. Interwencje - udzielanie pomocy w sytuacji krytycznej zwierzętom porzuconym, zaniedbanym, wymagającym natychmiastowego przejęcia z rąk dotychczasowego właściciela, bądź zwierzętom nie posiadającym właściciela. W sytuacjach, gdy zwierzę nie ma zapewnionych podstawowych warunków higieniczno-bytowych gdy nie ma szansy nawet na kawałek własnego, ciepłego kąta i dobrej opieki.
UWAGA! Stowarzyszenie nie prowadzi własnego hoteliku/azylu dla zwierząt.
 
2. Pomoc w sytuacjach wyjątkowych, wymagających skomplikowanych zabiegów weterynaryjnych i/lub długotrwałego leczenia w wysokości kilkuset zł miesięcznie, które przekraczają możliwości finansowe właściciela. Również wtedy, gdy konieczne jest przetransportowanie zwierzaka do innego miasta, w którym będzie mógł otrzymać fachową pomoc weterynaryjną.
 

Zaangażowanie Stowarzyszenia jest ograniczone jego bieżącą sytuacją finansową, możliwościami wolontariuszy oraz realizacją trwających akcji.

 

Zaangażowanie ma charakter współfinansowania zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, i jest możliwe wyłącznie po przedłożeniu faktur za leczenie wystawionych na leczonego zwierzaka.

 

Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo wglądu w historię leczenia oraz podjęcia decyzji co do opłacenia i/lub zlecenia dodatkowych badań, suplementacji itd.

 

Powyższe zasady udzielania wsparcia przez Stowarzyszenie mogą ulec zmianie.


  • 0

Konto na potrzeby Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych