Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Ejk kontratakuje

BAZAREK Ejk kontratakuje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stowarzyszenie

Stowarzyszenie

Pomagamy szynszylom i ich właścicielom

• Admin SMSM
  • 159 postów
  • LokalizacjaStowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

Napisano 03 czerwiec 2015 - 03:52

Dawno, dawno temu, w odległej, pięknej Wolierze...

Szynszylowe Wojny Część V Ejk Kontratakuje

Nastały ponure czasy dla Szynszyli. Chociaż zdiagnozowano problemy z nerkami, arsenał leków poradził sobie z jednym schorzeniem.

Walcząc, obrońcy zdrowia Puszystych Kulek, w tym Ejka Młodego, rozpoczęli dokarmianie oraz codzienne ważenie...

Jednak Lamblie, ogarnięte obsesją odszukania Ejka Młodego, posłały swe oddziały w odległe zakątki Wszechświata..

Skrócony rys historii choroby Ejka Młodego.

Ejk Młody jest szynszylką niezwykłej urody, duszę ma diaboliczną, a jego służką ma zaszczyt być Ethelen. Jednak nawet najwyżej urodzonych czepiają się złe moce – choróbska.

Pierwsze problemy zdrowotne malucha pojawiły się pod koniec listopada zeszłego roku – osowiałość, brak apetytu, chowanie się po kątach przed ręką. Ethelen zapaliła się czerwona lampka – oho, coś jest nie tak. Ejk w trybie pilnym odwiedził Pulsvet, gdzie zbadano mu zęby, wykonano USG jamy brzusznej, zrobiono badania krwi, a wśród nich m.in. oznaczenie poziomu glukozy. Wyniki nie były zadowalające, wstępne rozpoznanie – zapalenie układu moczowego. Następnego dnia można było odebrać wyniki badań krwi, ale już z samego rana zadzwonił telefon, przez który padła jednoznaczna diagnoza – niewydolność nerek. Na wizycie u weterynarza stwierdzono, iż stan zapalny w nerkach pojawił się najprawdopodobniej z szybko postępującego zapalenia pęcherza. Ponieważ szynszyli się nie dialiuzuje, Ejk dostał całą masę leków do podawania, o których można przeczytać tu: http://forum-szynszy...r-polip-kamica/

Po niespełna dwóch tygodniach leczenia i dokarmiania, zrobione zostały kolejne badanie krwi, których wyniki były trochę lepsze – parametry nerkowe w normie (górnej), tak samo z wapniem. Ze wszystkich leków został już tylko rubenal, podawany do połowy grudnia, a potem koniec leczenia. Sielanka jednak nie trwała długo.

Po jakimś czasie Ethelen zauważyła niepokojący spadek wagi u Ejka (gdzie maluch i tak jest już bardzo drobnej budowy), a do tego brak apetytu. Z prawie 500 g waga spadła do 408 g. Zaczęło się dokarmianie, niestety bez oszałamiających efektów, co poskutkowało kolejną wizytą w klinice. W Pulsvecie zrobiono znów kompleksowe badania: krew, mocz, badanie zębów (w pełnym znieczuleniu), usg serca, echo serca. Wyniki ponownie nie były wesołe: bardzo wysokie pH i niski ciężar właściwy moczu oraz zachwiana zawartość białka w moczu. Zapadła decyzja o kolejnej serii badań za kilka dni. Po dowiezieniu Ejka do przychodni, maluch został w klinice do późnego wieczora, a podczas całego dnia miał zapewnione mnóstwo diagnostycznych atrakcji: USG, badanie zębów, nerek, wątroby. Bezwarunkowo zalecono badanie bobków na obecność pasożytów. I to właśnie bobki rozjaśniły sytuację, ponieważ wykryto w nich lamblie w dużej ilości.  Niestety reakcja Ejka na leki przeciwko lambliom była kiepska – po podaniu leków prawie natychmiast dostał rozwolnienia. Żeby przypadkiem opiekunce nie zabrakło atrakcji, to po walce z nim zaczęło się zaparcie, na które nic nie pomagało, a waga wciąż spadała. Rutynowa już w ostatnich dniach powtórka z rozrywki, czyli znów Pulsvet, znów góra leków, tym razem dodatkowo kontrast do RTG na następny dzień. Więcej szczegółów, rodzaje leków, a także zdjęcie brzuszka Ejka Młodego, znajduje się tu: http://forum-szynszy...jaciele/page-13

Koszty leczenia malucha są wysokie – ostatnie wizyty w ciągu, raptem, kilku dni przekroczyły 300 zł, a to zapewne nie koniec, przynajmniej dopóki nie zakończymy walki z lambliami. Rokowania nerkowe są (tfu, tfu, tfu, odpukać) niezłe – trzeba co pół roku powtarzać badania i suplementować szynszylkę, ale jest szansa, że będzie to tylko tyle. Jednak walka z lambliami, kiedy organizm takiego małego zwierzaka reaguje naprzemiennie biegunką i zaparciem, jest trudna nie tylko dla zwierzątka, ale również dla opiekuna. Nie tylko psychicznie, ale też finansowo. Chcemy pomóc opiekunce, aby miała o to jedno zmartwienie mniej.

Zapraszamy do udziału w bazarku! Bazarek zakończy się 21 czerwca b.r.

• 0

Konto na potrzeby Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 03 czerwiec 2015 - 08:13

Ethi - jeśli będziesz chciała nas zamordować za uruchomienie akcji za Twoimi plecami to od razu uprzedzę Twoje zapędy :D 

Korzystając z przysługujących mi i innym użytkownikom tego forum uprawnień - znając sytuację (widziałam rachunki za leczenie Ejka) uruchomiliśmy bazarek dla Ejka.

Kiedy Stowarzyszenie angażuje się w sprawę?    Najczęściej inicjatorami akcji są aktywni użytkownicy forum i/lub członkowie Stowarzyszenia, którzy nas informują o konieczności/potrzebie pomocy, określając jej zakres i swoje zaangażowanie, deklarując np: możliwość transportu, zaoferowanie DT, czy opiekę na czas leczenia. Inicjator może być też poproszony o przekazanie opinii o osobie potrzebującej pomocy wraz z rekomendacją. Jeżeli inicjatorem jest osoba sama potrzebująca pomocy, będzie poproszona o przedstawienie Zarządowi Stowarzyszenia problemu i zakresu pomocy, o jaką wnosi.  

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#3 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2015 - 08:39

@Aniutka masz rację, chcę was zamordować, ale chwilowo nie mogę bo się popłakałam w metrze jadąc do pracy i nie wiem czy mam płakać dalej, czy jechać was wyściskać czy może zamordować czy jak...
Regulaminów mi tu nie wyciągaj xD
Kochani wielkie dzięki :* Maluch wraz z Beethovenem dali mi dzisiaj rano ostro popalić - prawie 40 minut karmienia i podawania kolejnych leków. On już się buntuje na samą myśl, że cokolwiek ma w pysiu wylądować, jest już zmeczony i ostro wkurzony całą tą sytuacją - jest na "nie" dla zasady. Jak wrócę z pracy, to lecę mu powiedzieć, że ma szanowny rudy kuper ogarnąć i zabrać się za siebie konkretniej, bo z takim wsparciem nie ma zmiłuj i wracać do zdrowia trzeba migiem! Jeszcze raz dzięki! :*
  • 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#4 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2015 - 14:34

@Aniutka masz rację, chcę was zamordować, ale chwilowo nie mogę bo się popłakałam w metrze jadąc do pracy i nie wiem czy mam płakać dalej, czy jechać was wyściskać czy może zamordować czy jak...
uff przynajmniej egzekucja się chwilowo odroczy. Trochę czasu Ci zajmie przemieszczanie się po Polsce w celu dorwania nas wszystkich :D  
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#5 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 03 czerwiec 2015 - 16:00

rochę czasu Ci zajmie przemieszczanie się po Polsce w celu dorwania nas wszystkich   

Aniu, reszta Polski to mały pikuś, Ty i Janiutek polecicie pierwsi. Reszta zapewne zdąży się gdzieś ukryć, jak pójdzie fama, że Wilku z Lasu wyruszyła na krucjatę. :lol:

Użytkownik Yoshiko edytował ten post 03 czerwiec 2015 - 16:01

• 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#6 blinda

blinda

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 03 czerwiec 2015 - 16:19

Wilku z Lasu wyruszyła na krucjatę. :lol:

:haha: dobre

• 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013
Jaś - z nami od 16.03.2014

#7 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 04 czerwiec 2015 - 08:12

Wiem, co znaczy pozbyć się pieniędzy w krótkim czasie. W ciągu tygodnia wydałam na leczenie Lilu prawie 500 zł ( w tym taksówki, bo nie posiadam auta a weterynarz na tzw. zadupiu, więc mzk opdadało ). Powodzenia w zbiórce. Miło patrzeć jak szynszyle łączą ludzi :)

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#8 andziak899

andziak899

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Użytkownik
  • 1601 postów
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 04 czerwiec 2015 - 11:17

Mam nadzieję że uda nam się zebrać (jak w wcześniejszych bazarkach ) ładną sumkę :D to idziem licytować :D:D

• 0

so_lovely_by_l3xil3in-d5pgv5h.gif

Thorin -16.10.14 r.      z nami od  16.03.2015  

Filli    13.10.2015 r.     z nami od   31.01.2016             

Kili -  9.02.15r.    z nami był od 17.05.2015 - 7.11.2015 [*] na zawsze w naszych  <3

Haiiro -2010 r.-   z nami był od 13.12.2014 - 16.04.2015 r.[*]na zawsze w naszych . :serce:

Fifi 04,2013r,  z nami był od 10.11.2014 - 24.01.2016 [*] na zawsze w naszych  <3

#9 Ethelen

Ethelen

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2015 - 14:07

Wiem, co znaczy pozbyć się pieniędzy w krótkim czasie. W ciągu tygodnia wydałam na leczenie Lilu prawie 500 zł ( w tym taksówki, bo nie posiadam auta a weterynarz na tzw. zadupiu, więc mzk opdadało ).

no u nas licząc od 21 maja lącznie z nieopłaconymi jeszcze fakturami - zaczęliśmy się zbliżać do 600 zł :( A wiadomo, że to nie koniec wydatków. Tyle dobrze, że Pulsvet mam jakieś pół godziny drogi jednym autobusem, więc z transportem problemu nie ma. Bo gdyby był... to faktycznie strach. 

to idziem licytować :D

Widziałam już że na kubek od @Aniutka,  Blinda  i Kasiak ostro polują xD tylko im Radek nieco miesza w planach :P 

• 0

#10 blinda

blinda

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin

Napisano 04 czerwiec 2015 - 14:12

Widziałam już że na kubek od @Aniutka,  Blinda  i Kasiak ostro polują xD tylko im Radek nieco miesza w planach :P

haaaa bo cena takiego kubka byle jaka być nie może :D, a fani lotnictwa są w stanie dużo dać za funkcjonalny gadżet nie tylko do kolekcji, no i cel szczytny; Radziu już oszczędzaj :D

• 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013

#11 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:44

Michał włączył się do walki - lekko nie będzie :)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#12 elkasia2

elkasia2

Właścicielka sklepu Elzonik.pl, mama 3 rozbrykanych szynszyli

• Użytkownik
  • 1899 postów
  • LokalizacjaWrocław / Bielany Wrocławskie
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 04 czerwiec 2015 - 22:23

Radzio to licytuje w imieniu kolegi z serwera lotniczego :D bo oczywiście puściliśmy wici do znanych nam maniaków lotnictwa :D 

• 0
Dołączona grafika - wszystkie Elzoniki serdecznie zapraszają :D

Miguś - ur. 02.06.2013, z nami od 12.10.2013 <3
Efik - ur. 07.10.2013, z nami od 23.12.2013 <3
Elmo - ur. 25.01.2014, z nami od 18.04.2014 <3

:loveszynszyla:

#13 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2015 - 23:06

Michał włączył się do walki

Kubek jest genialny i unikalny poza tym cel jest słuszny - Ethi wiele zrobiła dla wielu innych szynszyli czas się jej odwdzięczyć za włożoną pracę ;)

• 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#14 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:20

Michał włączył się do walki - lekko nie będzie :)

Poczekajcie aż Miszka wpadnie. :>

• 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

#15 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:44

Poczekajcie aż Miszka wpadnie.
strach się bać ! :): 

Yoshi ! mamy nieaktualne informacje ! walka o kubek weszła już w decydującą fazę !  xD

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#16 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:45

Yoshi ! mamy nieaktualne informacje ! walka o kubek weszła już w decydującą fazę ! 

Znaczy, ze Misza się pojawił? xD 

• 0

#17 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:47

Lepiej zajrzyj do licytacji  :lol:

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#18 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 13:52

Lepiej zajrzyj do licytacji  :lol:

Hahaha, no jakże by inaczej. :lol:

• 0

#19 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2015 - 14:00

Wódz toczy zażarty bój ! :D

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#20 Ethelen

Ethelen

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2015 - 21:51

Kochani, chciałam was wszystkich z Ejkiem strasznie mocno uściskać! (Ejk obiecał nie gryźć podczas uścisków!).

Ta edycja bazarku jest absolutnie wyjątkowa - także jeśli chodzi o jej zasięg. Z akcji na akcję rozkręcamy się coraz bardziej, przebijamy coraz wyższe kwoty. WOŚP swojego czasu rekordy ustalał co rok - wy je pobijacie kilka razy w roku!

Na tą chwilę wpłynęły cegiełki od: Kaalinki, Mikar78, Nitki, Bellamorte, Yoshi, Poziomki, Martina, Roksany, Quiet i Blindy na łączną kwotę 140 PLN.
Spłynęły też opłacenia bazarku - od Nitki za wszystkie aukcje, Fifikropki oraz Kaalinki - już przebiły się przez granicę 200 zł, a przelewy wciąż spływają.

Wielkie podziękowania dla licytujących i klikających w cegiełki - każdemu z osobna i wszystkim razem. :brawo: :brawo: :brawo: Naprawdę Wielkie z Was Serca! Ejk zapowiedział, że częścią przesyłek będzie nadzorował osobiście, tak więc nie ma to tamto!

Krótkie info dla osób, które nie śledzą Ejkowego wątku - maluch ma się lepiej, ale potrzebuje kciuków jak nigdy - pokonaliśmy pasożyty, ustabilizowaliśmy nerki. Woda w płucach na razie nie jest powodem do zmartwień. Do tego - Ejk od niedzieli nie jest dokarmiany. Wraz z doktor Agnieszką podjęliśmy decyzję, że wóz albo przewóz - albo młody zaskoczy i zacznie sam jeść, albo w weekend jedziemy na powtórzenie pełnego panelu badań. Oby jadł! Na razie spadł z wagi, ale nie tak mocno jak się spodziewałam - wczoraj było 388, dzisiaj rano 391, teraz - 385, więc mniej więcej się trzyma. Oby nie zleciał mocno poniżej! Niemniej bryka wesolo i właśnie próbuje wyszarpać z mojej torebki kartę firmową ciągnąc ją za smyczkę - więc chyba w niezłej formie jest :D

Jeszcze raz dziękujemy i powiem wam, że chociaż stowarzyszenie wymaga poświęcenia mu mnóstwa energii i czasu, to dzięki wam wiem, że warto!
  • 0

#21 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2015 - 22:04

Ta edycja bazarku jest absolutnie wyjątkowa - także jeśli chodzi o jej zasięg. Z akcji na akcję rozkręcamy się coraz bardziej, przebijamy coraz wyższe kwoty. WOŚP swojego czasu rekordy ustalał co rok - wy je pobijacie kilka razy w roku! 
o tak potwierdzam ! Właśnie siedzę i składam w całość który z gadżetów wylicytowanych i komu mam wysłać - i wierzcie mi mam co robić :D 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#22 miszasty1982

miszasty1982

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 331 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:21

Kubasiek zaliczył swoje pierwsze parzenie... i kawusia smakuje odLOTowo :P

• 0

#23 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:41

i kawusia smakuje odLOTowo
A nie mówiłam !!! :D 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#24 Kaalinkaa

Kaalinkaa

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 25 czerwiec 2015 - 13:52

Świetnie, że akcja osiągnęła taką skalę :). To tylko dowód na to, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko z miłości do szynszyli :).
Na tym forum jest ogrom ludzi o złotych sercach :). Dobrze jest mieć tę świadomość, że jeśli coś złego będzie się działo z kulką, nie jesteśmy sami, mamy swoje nawzajem wsparcie :).
Ejk- nabieraj sił i wagi :). Jesteśmy z ciebie dumni :).
  • 0

#25 blinda

blinda

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin

Napisano 25 czerwiec 2015 - 14:14

Kubasiek zaliczył swoje pierwsze parzenie... i kawusia smakuje odLOTowo :P

Oh misza jakie Ty masz szczęście, żem zapomniała o terminie zakończenia licytacji :but:   . Gratuluję i życzę smacznej kawusi  :mmm:  . Pozostałym osobom też gratuluję wygranych licytacji.

• 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: BAZAREK, Ejk kontratakuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych