Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Szybkie oswojenie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mruwa91

Mruwa91

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaMiłakowo
  • Województwo:Warmińsko-mazurskie

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:32

Witam, wczoraj przywiozłem 2 siosrzyczki 3miesięczne do domu dawały się brać na ręce ale były nie ufne i jak się podchodziło do klatki to uciekały na jej drugi koniec. Dzisiaj miały 2godzinny wybieg po pokoju gdzie ja siedziałem z nimi na podłodze. Po jakiejś godzinie chodziły na mnie i po mnie ;p nawet na głowę ;p między czasie dostawały suszone jabłko. Gdy jednak czaaas wybiegu się skończył włożyłem szylki do klatki. Od tego czasu gryzą klatkę,skaczą w stronę wyjścia próbując się wydostać na zewnątrz. Czy jest możliwe że po tak krótkim czasie przekonały się do mnie?

Użytkownik Mruwa91 edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 21:53

• 0

#2 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3214 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 30 czerwiec 2015 - 23:17

Może są po prostu odważne ;)

A przede wszystkim- jak posmakowały wolności w nowym domu, to im się spodobało i nie chcą siedzieć w klatce. Musisz pomyśleć, jak im zająć czas- zastanów się nad zabawkami (oczywiście drewnianymi). Jak mają wyposażoną klatkę i jakiej wielkości ona jest?

P. S. Na suszone jabłko uważaj, jest pyszne-pyszne i można je podawać, ale jak ze wszystkim- z umiarem. Raz w tygodniu niewielki kawałek wystarczy :) Zaopatrz się w inne, zdrowe przysmaki, takie jak np. suszone kwiatki nagietków, malw, suszone korzenie cykorii i bulwy topinamburu, suszone pomidory (ale nie dla ludzi, tylko dla zwierząt, te ludzkie mają paskudne dodatki).

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#3 Mruwa91

Mruwa91

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaMiłakowo

Napisano 01 lipiec 2015 - 09:42

Klatka  wysokość 70cm, długość x69cm, szerokość x40cm z dwoma pułkami. Posiadają domek wiadomo miseczka,poidełko i paśnik na sianko. Mam zamiar albo kupić albo samemu zrobić hamak i zastanawiam się nad karuzelą. A z drewnianych zabawek jakie polecasz ?

• 0

#4 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 01 lipiec 2015 - 13:07

@Mruwa91, zacznijmy od tego, że wymiary klatki, które podałeś nie kwalifikują się na dwie szynszyle, a z bidą wystarczają na jedną. ;)  Domek, hamak jak najbardziej. Karuzela? - Super! Tylko będziesz miał problem, żeby to wszystko w niej zmieścić. Miałam identyczną klatkę, moja Saki w niej przyjechała i uwierz mi, że nagimnastykowałam się żeby wsadzić do niej karuzelę 32 cm, i żeby jeszcze Saki miała miejsce do sikania. Do tego, wtedy jeszcze miała domek zrobiony z pudełka kartonowego, wsadzanego pod najniższą półkę i hamak zawieszony pod sufitem. Saki nie jest duża, jest drobnej budowy, a miałam wrażenie, że ma problem by sie obrócić. ;) Nie dziw się, że Szylcie nie chcą wracać do takiej klatki. :P Im będą większe, tym będzie im ciaśniej. A oswojenie, jak i nauka wchodzenia do klatki, ze tak się wyrażę, na naszą komendę, wymaga czasu. Życzę dużo cierpliwości i wytrwałości. :D

Co do klatek i zabawek, zapraszamy do tego działu  :): http://forum-szynszy...czym-się-bawią/

• 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#5 rafQ

rafQ

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 163 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 01 lipiec 2015 - 21:25

Mam zamiar albo kupić albo samemu zrobić hamak i zastanawiam się nad karuzelą. A z drewnianych zabawek jakie polecasz ?

Hamaczek to naprawdę prosta sprawa można samemu sobie wydziergać, a co do karuzeli dobra sprawa kulki lubia sobie pobiegać, w ten sposób wyładowują swoją energie i chyba co do zabawek to pozostanie jedynie karuzela a najlepiej kręciołek coś takiego jak tu

można wynaleźć na allegro w różnych rozmiarach i cenach, u mnie Lucynka ma i koło jak i tą karuzele i naprawdę polecam, a co do rozmiarów klatki one dopiero mają 3 miesiące i naprawdę będą większe i będą sie męczyć, poszukaj jakieś większej klatki powoli :)

didaś (01 lipiec 2015 - 22:28):
Zapraszam do tematu o zabawkach, do którego link wcześniej podała Yoshiko, tutaj trzymajmy się kwestii oswajania :)

• 0

0a36da836b.png
e2ed045e2a.png
Zuzia była z nami  <3  15.12.09r - 21.12.13r

#6 Poziomka

Poziomka

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1123 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 02 lipiec 2015 - 07:50

rafQ uważam, że takie szybkie oswojenie jest możliwe, ale równie dobrze za chwile mogą zachowywać się inaczej,a potem znów będą oswojone. Różnie to bywa. Z tego, co psizesz Twoje kulki są bardzo młode, więc możliwe, że były często brane na ręce, miały kontakt z człowiekiem i dlatego tak ładnie teraz się zachowują.Polecam Ci zwiększyć wiedzę na temat akcesoriów dla szyszek i wielkości klatek w odpowiednim dla tego dziale :)

http://forum-szynszy...czym-się-bawią/  tutaj będziesz mógł uzupełnić troszkę swoją wiedzę i zaplanować wyposażenie klatki :)

• 1

Szila jest z nami od 04.2008 r. <3

Śnieżynka jest z nami od 06.02.2015 r. <3

Figa jest z nami od 13.09.2015 r.  <3

https://www.facebook.com/forum.szynszyla :loveszynszyla:  

#7 Mruwa91

Mruwa91

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaMiłakowo

Napisano 02 lipiec 2015 - 13:45

Co do klatki to nie będzie problemu bo będę mógł dokupić jeszcze jedną o tych samych wymiarach i połączyć czyli będzie miała w tedy ponad 1m wysokości. Hamak już zrobiłem i w weekend będę się brał za karuzelę z filmiku. Jeżeli chodzi o zachowanie szylek to mogę powiedzieć, że jak wyciągam je w dzień to nie chcą się bawić i uciekają najchętniej w ciemny kąt spać. Ale przychodzi godzina 20-22 czekają na wybieg szarpiąc za klatkę i ich zachowanie całkiem się zmienia, są śmiałe wskakują na nas i dają się głaskać. Dzięki za wszystkie rady,niedługo dodam trochę zdjęć :)

• 0

#8 Poziomka

Poziomka

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1123 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 02 lipiec 2015 - 15:12

Mruwa91, duża klatka jest zawsze lepsza od małej. Przede wszystkim kulki spędzają w klatce najwięcej czasu, więc powinna być ona przestronna, przede wszystkim jeśli chodzi o wysokość.

Jeśli chodzi o urządzenie klatki to polecam Ci post na moim blogu, ostatnimi czasy sama zajmowałam się urządzeniem swojej woliery ,więc może akurat coś Ci się spodoba http://forum-szynszy...osażenie-klatki :)

• 0

Szila jest z nami od 04.2008 r. <3

Śnieżynka jest z nami od 06.02.2015 r. <3

Figa jest z nami od 13.09.2015 r.  <3

https://www.facebook.com/forum.szynszyla :loveszynszyla:  

#9 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 02 lipiec 2015 - 16:12

Co do klatki to nie będzie problemu bo będę mógł dokupić jeszcze jedną o tych samych wymiarach

Tyle że tu nie chodzi jedynie o jej wysokość, ale też głębokość i długość, które i tak na 2 szynszyle są zbyt małe. Teraz szyle są małe, ale jak urosną, to ledwo będą się umiały tam obrócić. Jak już kupować to dużą, a małą wtedy możesz doczepić na górę, jako dodatkowe pięterko, np. na hamak. ;)

P.S. i znów OT.  :facepalm:

• 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#10 Mruwa91

Mruwa91

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaMiłakowo

Napisano 02 lipiec 2015 - 17:28

To jakie komfortowe wymiary klatki są dla 2 szynszyl ? W grę wchodzi również wykonanie klatki samemu.

• 0

#11 rafQ

rafQ

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 163 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 02 lipiec 2015 - 17:35

Ja np mam klatkę z kuwetą długość.80 szer.48 wys.100  i naprawdę klatka jest ok , wcześniej mieliśmy w niej Zuzie która nam już zdechła, teraz mamy Lucynkę i chcemy dokupić kolejną kulkę, naprawdę Lucynka ma gdzie po niej biegać :) 1 pięterko w połowie klatki dwa mościki wykonane z kików z brzozy i do tego karuzela domek kręciołek :)

Użytkownik rafQ edytował ten post 02 lipiec 2015 - 17:38

• 0

0a36da836b.png
e2ed045e2a.png
Zuzia była z nami  <3  15.12.09r - 21.12.13r

#12 Odium

Odium

Kierownik klatki :)

• Użytkownik
  • 1219 postów
  • LokalizacjaLublin/Zamość
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 02 lipiec 2015 - 17:51

Halo halo! Przypominam że temat klatek znajduje się tutaj http://forum-szynszy...epszenie-kupno/ :)

Ps. Już wcześniej upominała Didaś, moje upomnienie jest drugie i ostatnie, następnie wyciągniemy czerwone kartki więc strach się bać i strach robić Off topy! :D Tak więc odsyłam do odpowiednich tematów :)

• 0
Szyszka i Plamka- standard / Kropka - white wilson extreme mosaic / Aksamicia - black velvet / Tomson - black velvet za TM
Kicia - Murka - mieszańcus kudłaczus buraskus, Koszyczki - Chip & Dale

Dołączona grafika
'You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med!'

www.facebook.com/forum.szynszyla

#13 gosia7872

gosia7872

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaUtrecht
  • Województwo:Opolskie

Napisano 14 lipiec 2015 - 14:03

moje szynsyzle sa bardzo młode i jeszcze nie bardzo daja sie poglaskac gdy wkladam reke do klatki ale pomalutku juz znosza głaskanie jak wchodza na rece ale jak tylko zeszleszcze jakas folia od jedzenia dla nich to odrazu przylatuja jak na zawołanie byle im cos dac  :P

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych