Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Nemo [*]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaalinkaa

Kaalinkaa

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 15:34

Piszę to z tak ciężkim sercem jak chyba jeszcze nigdy dotąd. Dzisiaj o 7:40 pożegnaliśmy Nemo. Był maleńki, dzieciątko, nie miał jeszcze nawet 4 miesięcy.
Byliśmy z nim do samego końca.
Wszystko stało się tak nagle, że nadal nie mogę w to uwierzyć. Wieczorem był osowiały, myślałam, że to z gorąca, temperatura w pokoju była 26 stopni. Tak dziwnie szczekał od czasu do czasu... dlaczego wtedy nie zabrałam go do lekarza? Wstałam rano i zobaczyłam że ma pianę na pyszczku. Natychmiast zabraliśmy go do lecznicy. Lekarz stwierdził, że zapalenie górnych dróg oddechowych, dał mu antybiotyk, kazał czekać. Później mu się pogorszyło, Rafał znowu wziął go do lekarza, dostaliśmy dla niego karmę ratunkową i przepis na ciasto z masłem orzechowym i lekami. Próbowałam mu to podawać, ale nie chciał jeść: (. Nie mógł nic przełknąć. Nie spał dwa dni. Był wyczerpany. Nie chciał jeść ani pić, co mu podałam, od razu zwracał :( . Najgorsze było patrzenie z jakim trudem łapie każdy kolejny oddech.
Dzisiaj rano tuliłam go jeszcze do siebie, prosiłam, żeby sie nie poddawał, miał jechać na kolejny zastrzyk antybiotyku. Odszedł o 7:40. Nigdy, nigdy, nigdy sobie nie wyleczę, że tak go zawiodłam, jego i wszystkich, którzy go znali, śledzili jego losy przy łączeniu. Wszystko stało się tak szybko, że aż trudno uwierzyć. Nikt nie wiedział, co mu naprawdę dolega. Drugi lekarz powiedział, że niemożliwe, aby nieżyt nosa uderzył tak nagle. Po prostu sie przeziębił. Dlaczego nie potrafiłam mu pomóc.
Przepraszam Nemo, że cię tak bardzo zawiodłam, że nie zapewniali ci bezpieczeństwa, że nie ochroniłam cię przed tym. Przepraszam was wszystkich :(.
  • 0

#2 kasiak010586

kasiak010586

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 15:52

:( nie wiem co ci napisać :( bardzo mi przykro :(, nie czuj się winna bo go nie zawiodłaś, kochałaś tą kruszynkę i ratowałaś jak byłaś w stanie, byłaś przy nim do końca co też jest bardzo bardzo ważne, Nemo na pewno nie chciałby żebyś się załamywała, jestem pewna że też zdarzył Cię już pokochać i czuwa teraz nad Wami

• 0

#3 nitka

nitka

• Użytkownik
  • 1771 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 15:57

Kaalinka nawet się nie waż obwiniać, dziewczyno, zareagowałaś, tak szybko jak było można i walczyliście o Nemo ! Cholera łzy lecą po prostu, nie mam pojęcia co napisac....już za dużo...szkoda, że tak mało czasu było, żeby poznać malutkiego...że tak mu się spieszyło za TM...

Kochany Nemo, wiem, że teraz już Ci jest dobrze... ale złamałeś serce swojej Służbie...czuwaj tam z góry nad Kaalinką...trudno będzie się z taką stratą pogodzić...Kicaj malutki za TM <3

• 0
Myszor :diabelek: - od 26.04.2014 r. z nami :629:
Maniek :aniol: - od 10.2014 r. z nami :629:

#4 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 16:13

Strasznie mi przykro! :( Nemuś, kochanie. [*] [*] [*] 

• 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#5 monia.szila

monia.szila

• Użytkownik
  • 462 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 08 lipiec 2015 - 16:24

O matko, tak mi przykro Kalinka. Nie zawiodłaś nikogo, byłaś najlepszym domem jakim sobie mógł wymarzyć czarnulek. Niestety jesteśmy bezsilni z chorobami u naszych puchatych, czasem bywa za późno na ratunek. Tule Cię mocno.
  • 0
Szilka (standard), Fuga (dark ebony), Róża (white wilson mosaic), Lady (White tan), Juliana (white violet ebony sc), Blondie (blond ebony), Freya (tan violet), Coco*(dark ebony),oraz Kacper* (dark tan), Alvin (medium ebony) Ninja*(chocolate tan), Kacper jr (chocolate) i Romeo (white ebony extreme)

#6 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 lipiec 2015 - 16:57

Bardzo mi przykro :(
  • 0
Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#7 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 17:34

Kalinka, nikogo nie zawiodłaś... Przecież od razu jak napisałaś na forum, co się dzieje, to zaraz z samego rana byliście u lekarza... Nie zawiodłaś, nie zawiodłaś Nemo. Nikt nie dałby zrobić nic więcej w tak krótkim czasie, zareagowaliście jak należało.

Maluch był z Tobą szczęśliwy, dbałaś o niego, kochałaś go, a on Ciebie... teraz kica za Tęczowym Mostem, skąd będzie nad Wami czuwał.

Bardzo przykro, że tak wcześnie, że tak szybko... ale to nie jest Wasza wina, czasami tak się dzieje :( Kicaj szczęśliwie, Maleńki!

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#8 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 08 lipiec 2015 - 18:29

nie wierzę, normalnie nie wierzę... to niemożliwe. Taka kruszynka, powinna mieć siłę rozpędu do życia i walki. Niestety to tak delikatne, porcelanowe często zwierzaki :( Nemo kicaj z Beethovenem wśród migdałowych chmur i skacz tak mocno, żeby czuć było te skoki tutaj na ziemi - żeby Kaalinkaa też je poczuła i wiedziała, że jesteś z niej dumny i wcale Cię nie zawiodła. 

Kochana jestem z Tobą, tak jak my wszyscy :( 

• 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#9 blinda

blinda

• Użytkownik
  • 570 postów
  • LokalizacjaŻnin
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 19:25

maluszek kochany... Kaalinkaa łączę się z Tobą w bólu :(

• 0
Antoś - 09.02.2014
Staś - 09.10.2013
Jaś - z nami od 16.03.2014

#10 szynszylka555

szynszylka555

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 08 lipiec 2015 - 20:04

Bardzo mi przykro...za każdy razem jak się patrzy na wpisy o naszych maluchach łzy same sie cisną i nikt nie wie, jak pomóc w tej sytuacji :( Trzymaj się kochana

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#11 Kaalinkaa

Kaalinkaa

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 lipiec 2015 - 20:21

Dziękuję za wasze wsparcie. Dzisiaj sprzątnęłam jego klatkę, wszystko mi go przypomina :(. Serce się kroi. Riko chodzi dookoła klatki jakby zastanawiał się gdzie się podział jego braciszek. Nie myślałam, że aż tak można przywiązać się do stwora w niecałe 3 tygodnie :(. A tak bardzo chciałam dla niego dobrze. Jeszcze kilka dni temu biegał sobie na karuzeli :(.
  • 0

#12 szynszylka555

szynszylka555

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:00

Pamiętaj, ze wiele maluszków czeka na kochany domek i Riko zapewne tez przeżywa na swój sposób, więc mimo ze Nemo na zawsze w Twoim sercu zostanie myślę , ze warto poszukać jakiegoś szylka dla Niego....

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#13 bellamorte

bellamorte

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 21:41

Dziękuję za wasze wsparcie. Dzisiaj sprzątnęłam jego klatkę, wszystko mi go przypomina :(. Serce się kroi. Riko chodzi dookoła klatki jakby zastanawiał się gdzie się podział jego braciszek. Nie myślałam, że aż tak można przywiązać się do stwora w niecałe 3 tygodnie :(. A tak bardzo chciałam dla niego dobrze. Jeszcze kilka dni temu biegał sobie na karuzeli :(.

Taki urok tych istotek, że zakradają nam się do serca i pochłaniają naszą miłość, uwagę i przywiązanie. Przykro mi niezmiernie...

A szynszylka555 ma rację. 30. czerwca odeszło moje futrzaste szczęście- Lilu. Kocham ją całym sercem i nigdy o niej nie zapomnę. Zmieniła moje życie, dzięki niej zrozumiałam jak wspaniałymi zwierzętami są szynszyle. Tak cichutko chyba uknuła jakiś plan, bo za miesiąc, m.in. dzięki wspomnianej szynszylce555, przyjadą do mnie 2 kulki. Pamiętaj o Nemo, ale nie zapominaj o tym, że zdołasz jeszcze pokochać jeszcze inną kluchę :-)

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#14 Kaalinkaa

Kaalinkaa

• Użytkownik
  • 769 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 lipiec 2015 - 22:09

Bardzo dziękuję wszystkim :*. Macie rację. Muszę się wziąć w garść i myśleć o Riku. A Nemo.... on zawsze będzie z nami w naszych sercach.
Bellamorte, czytałam temat o Lilu. Również bardzo mi przykro, że i ty musiałaś pożegnać futrzastą.
A które kulki przyjadą do ciebie? Z forum?
  • 0

#15 bellamorte

bellamorte

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 08 lipiec 2015 - 22:17

Bardzo dziękuję wszystkim :*. Macie rację. Muszę się wziąć w garść i myśleć o Riku. A Nemo.... on zawsze będzie z nami w naszych sercach.
Bellamorte, czytałam temat o Lilu. Również bardzo mi przykro, że i ty musiałaś pożegnać futrzastą.
A które kulki przyjadą do ciebie? Z forum?

Kuleczki nie są typowo forumowe. Szynszylka555 podsunęła mi parkę, która nie ma stałego domu, bo tak się jakoś składało. Stwierdziłam ( z forumowymi czarownicami ), że czas to zmienić. Mają przyjechać do mnie na początku sierpnia. Może i Ty się rozejrzyj za stworzonkiem dla siebie. Jest ich wiele w potrzebie. Niech będą kochane :-)

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#16 fifikropkapl

fifikropkapl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 lipiec 2015 - 01:15

Strasznie mi przykro.. :( trzymaj sie :(
  • 0
Kropka - Beż Hetero, ze mną od 19.03.2010 r.
Figa - Light Ebony, ze mną od 15.09.2014 r.
Mokka - Chocolate, ze mną od 12.11.2014 r.

Fifi i Śnieżka w pamięci i serduszku..

#17 mikar78

mikar78

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1252 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 09 lipiec 2015 - 08:51

bardzo mi przykro, maluszek kochany powinien się cieszyć życiem i zdrowiem, tak się nie stalo, ale to nie jest Twoja wina, zareagowałaś, podjęłaś leczenie, niestety nie zawsze się wygrywa :-(

• 0
Afik 28.07.2009, Czaruś 13.04.2010 i Tofik 05.04.2013

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

#18 rafQ

rafQ

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 163 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 10 lipiec 2015 - 20:06

Szkoda malca obserwowałem na forum jak go przejmowaliście naprawdę śliczny samczyk .

• 0

0a36da836b.png
e2ed045e2a.png
Zuzia była z nami  <3  15.12.09r - 21.12.13r

#19 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 11 lipiec 2015 - 13:07

:( 

• 0

#20 Poziomka

Poziomka

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1123 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 lipiec 2015 - 07:39

Nawet nie wiem, co napisać... 

Kalinko, byłam wczoraj na delegacji i dostałam wiadomość, co się stało Nemo... Mimo,że był z Tobą tak krótko i sama go tak króciutko na forum mogłam podziwiać, to było mi bardzo przykro. Na pewno bardzo to przeżywasz i jest Ci smutno,ale tak jak napisali już inni, masz Riko, który Cię kocha i potrzebuje Twojej opieki. Trzymaj się kochana :*

• 0

Szila jest z nami od 04.2008 r. <3

Śnieżynka jest z nami od 06.02.2015 r. <3

Figa jest z nami od 13.09.2015 r.  <3

https://www.facebook.com/forum.szynszyla :loveszynszyla:  

#21 MarcinJ

MarcinJ

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 78 postów
  • LokalizacjaKatowice/Jaworzno
  • Województwo:Śląskie