Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

1 dniowy szyszyl- problem z klatką

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pinki

pinki

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:05

Witajcie,

forum przeglądam już od jakiegoś czasu, od lutego jestem szczęśliwą posiadaczką szynszyli, droga poznawania tego gatunku nie była usłana różami ale to już na inną opowieść.

W dniu dzisiejszym narodził się malutki szynszylek ( jakież to było zaskoczenie gdyż pierwotnie byłam posiadaczką dwóch samiczek).

Mały wchodzi po klatce na różne wysokości a później spada...,! przeniosłam go do kredensu ale to tylko chwilowe rozwiązanie problemu, ma ktoś jakiś pomysł? czy to jest normalne? domyślam się że nie raczej ale łapek mu nie zwiąże,czy trafił się komuś taki urwis?

• 0

#2 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:10

Jak najbardziej normalne :) Ja radzę skombinować mniejszą klatkę, znaczy się niższą :) I z dość małymi odstępami między prętami, max 1.5 cm :P Oddzieliłaś tatusia od mamusi i malucha ? 

• 0
Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#3 pinki

pinki

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:27

Klatka jest z małymi odstępami ok 12 minimetrów, uspokoiłeś mnie ;o dziękuje. Kupiłam duży plastikowy pojemnik i wstawiłam do klatki gdzie umieściłam małego gagatka, może tak być?

• 0

#4 Stwór

Stwór

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 535 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:34

Pojemnik jest otwarty i matka ma do niego dostęp? Młody powinien mieć dostęp do poidła i karmy, po paru dniach zacznie z nich korzystać.

Przede wszystkim jest sprawa oddzielenie matki od ojca na około dwa tygodnie po porodzie. Po porodzie występuje rujka i samiczka może od razu zajść w kolejną ciążę - a to zdrowe nie jest. Ciąża jest olbrzymim wysiłkiem dla samicy, niezależnie od gatunku i ciąża po ciąży może doprowadzić do słabszego potomstwa, zwiększa ryzyko powikłań, nie mówiąc już o tym, że może nawet prowadzić do śmierci matki i potomstwa. Jeśli do tej pory mieszkają razem, to niestety najpewniej po ptakach, dalej jednak radziłabym je oddzielić aż te dwa tygodnie miną... 

• 0

#5 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 16 lipiec 2015 - 23:04

Wydaje mi się że pudełko nie jest dobrym rozwiązaniem, najlepszym rozwiązaniem jest osobna klatka. :) 

• 0
Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#6 Karolcia1719

Karolcia1719

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 99 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 17 lipiec 2015 - 10:01

I tak musisz samca oddzielić i bedzie ci potrzebna druga klatką, to spaw sobię albo zrób mniejszą, bez półek i bajerów, przenieś tam matkę i dziecko a samca zostaw w "starej"

• 0

#7 pinki

pinki

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:13

Witajcie, kryzys zażegnany  klatkę już w nocy przywiozłam od znajomego:) mama z maluchem przeniesiona, Samczyk już wcześniej był oddzielony, mam nadzieję że nie było za późno.

Dzięki za rady

• 0

#8 Karolcia1719

Karolcia1719

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 99 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 17 lipiec 2015 - 14:01

to super ;) czekamy na foty małej kuleczki;)

• 0

#9 aniak

aniak

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 19 postów
  • Lokalizacjażmigród
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 09 kwiecień 2016 - 21:14

Witam

W czwartek urodził ,,mi" się mały szynszylek;-) mama pytanie: czy normale jest ,że dwu dniowy dzidziuś może tak szaleć po klatce? Mamy wolierę półki są dość wysokie i nie jestem w stanie ich usunąć. Kiedy maluch będzie mogł bezpiecznie po nich grasować?

Proszę o info

• 0

#10 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8845 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 10 kwiecień 2016 - 10:01

Maluch razem z mamą powinien przez ok 2 tyg przebywac w tzw porodowce czyli niskiej klatce bez półek. W przeciwnym wypadku kiedy wskoczy na półkę a to stanie sie lada chwila to zwyczajnie moze sobie skręcić kark. Ponad to samczyk powinien byc oddzielony od sami rowniez na okres ok 2 tyg. Samica ma w tym czasie rujke poporodową i jesli samiec ja pokryje to brdzie znowu w ciąży.
Jeżeli nie masz małej klatki to zabezpiecz dużą tak zeby nie było dostępu do górnych półek. I zapraszam do lektury działu "Rozmnażanie "
  • 1

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych