Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

BIEGUNKA: osowiałość, brak apetytu, luźne stolce

biegunka miękkie bobki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
632 odpowiedzi w tym temacie

#626 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 20 październik 2015 - 11:03

Samoistnie czy borówki? :>

Bobki tak czy siak bym sprawdziła, bo bardzo długo to trwało. Niech się kulka ustabilizuje, a Ty się powoli przymierzaj do zmiany karmy, ale właśnie ze względu na delikatny układ pokarmowy szynszyli, będzie trzeba to robić stopniowo. I sianko, dużo sianka! Mizianko dla szanownej poszkodowanej, tuż za uszkiem :)

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#627 Lofffciak

Lofffciak

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Województwo:Śląskie

Napisano 20 październik 2015 - 18:09

Samo przeszło, nie zdążyłam iść po borówki xD, oczywiście że się należy mizianko :D
  • 0

#628 Sidjio

Sidjio

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 60 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 19 wrzesień 2016 - 21:18

Witam, moja kulka dostała biegunki. Od dzisiaj rana podaje jej SMECTA, dostała już półtorej saszetki ( dawkuje po pół z wodą ) 

Ale na razie nie jest lepiej, bobki są jak by wyciągniete z wody, takie jak plastelina miekkie. 

Aktualnie jest samo sianko + woda. 

Ile dni stosować / Ile dni trwa biegunka ? 

Dziękuje z góry za odpowiedź

Użytkownik Sidjio edytował ten post 19 wrzesień 2016 - 21:18

• 0

#629 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 19 wrzesień 2016 - 22:22

Z biegunką Ci nie pomogę, bo jeden jedyny raz, kiedy mój szysz miał, to pojechaliśmy do weta od razu. Ze środków doraźnych to właśnie smecta, węgiel, suszone jagody, babka suszona, ale to jeden ze środków, nie kilka naraz, bo można przegiąć w drugą stronę.

Ale kilka pytań pomocnicznych dla kogoś, kto doradzi coś sensownego:

- ile trwa biegunka? Jakiś wpis mi mignął na fejsie, pisałeś coś o węglu też, ale nie pamiętam kiedy

- jak przestawiałeś na inne jedzenie?

- co szyszki jadły?

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#630 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 20 wrzesień 2016 - 07:44

Biegunka czy problemy trawienne są poważnym problemem i mogą się przyczyniać do chorób a w skrajnych przypadkach do zagrożenia życia. Jeśli jest tak, że trwa to zbyt długo, należy udać się do weterynarza na wizytę kontrolną. Warto też sprawdzić bobki pod kątem pasożytów.Kontroluj wagę zwierzaka, podaj  kilka jagódek suszonej borówki,Na razie zostawiłabym ją na samym sianku i zaparzyłabym jej wywar z rumianku, taki jak dla ludzi, tylko troszkę słabszy. Po wystudzeniu do poidełka zamiast wody albo dopajaj ją nim z łyżeczki/strzykawki bez igły. Rumianek łagodnie reguluje problemy trawienne, zmniejsza wzdęcia, jest dość uniwersalny. Jeżeli babka, borówki, węgiel nie pomogą - wet niezbędny, poda leki p / biegunkowe, p/zapalne. Jak maluszek dzisiaj?

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#631 Sidjio

Sidjio

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 60 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 20 wrzesień 2016 - 10:17

Na inne jedzenie stopniowo temu nie wiem co mogło jemu zaszkodzić. Na szczęscie jest już lepiej teraz bobki są normalne nie kleją się, tylko ma takie jak by lekko świecące:) ! Dam mu jeszcze dzisiaj SMECTE. I zobaczymy.

Na razie oba głąby są na sianku i wodzie. Ale mam ,, zasraną " klatkę haha, biały jest w kupie... kraty są w kupie... drugi szynszyl jest w kupie... domek i półki też.. Ale będzie czyszczenia :D

[Dodano: 20 wrzesień 2016 - 11:17]

Tak o węglu pisali mi na fb na grupie szyldolnięci - i polecili mi tam smecte/węgiel. 

• 0

#632 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 20 wrzesień 2016 - 11:17

Dla spokoju daj bobki do badania, żeby sprawdzić czy nie ma pasożytów. Najlepiej przebadaj je i u białego i czarnego.

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#633 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 20 wrzesień 2016 - 12:02

Na inne jedzenie stopniowo temu nie wiem co mogło jemu zaszkodzić. Na szczęscie jest już lepiej teraz bobki są normalne nie kleją się, tylko ma takie jak by lekko świecące:) ! Dam mu jeszcze dzisiaj SMECTE. I zobaczymy.

Na razie oba głąby są na sianku i wodzie. Ale mam ,, zasraną " klatkę haha, biały jest w kupie... kraty są w kupie... drugi szynszyl jest w kupie... domek i półki też.. Ale będzie czyszczenia :D

[Dodano: 20 wrzesień 2016 - 11:17]

Tak o węglu pisali mi na fb na grupie szyldolnięci - i polecili mi tam smecte/węgiel. 

Oj będzie generalne sprzątanie :) Dobrze, ze jest poprawa :)

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: biegunka, miękkie bobki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych