Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Martwica skóry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 31 sierpień 2015 - 07:24

Często podajemy naszym Szylkom zastrzyki, jeżeli kuracja jest dłuższa, szylek ma wrażliwa skórę, lub podawane są mocne antybiotyki, może dojść do martwicy miejscowej. Załączony plik  DSC_0530.JPG   100,25 KB   4 Ilość pobrań

Nie jest to niebezpieczne, ale bardzo bolesne dla naszego futerka. W początkowej fazie wygląda to jak poparzenie lub odleżyna. na zdjęciu jest już podleczone, Leczenie takich zmian nie jest trudne. należy wygolić futerko, bo inaczej maść je skleja, co utrudnia czyszczenie skóry. Przemywamy rivanloem i smarujemy alantanem ( maść dostępna bez recepty w aptece). 

• 0

#2 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 31 sierpień 2015 - 08:29

Dzięki Quiet na pewno się przyda. Sama ostatnio miałam zagwozdkę, jak się pojawiły - u mnie to były placuszki ok 3 mm wokół śladu po igle. Ładnie blada skóra zrobiła się po kilku dniach, ale łyse ma tam nadal :) 

• 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#3 ulus7777

ulus7777

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 275 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:04

Junior też miał po serii 14 zastrzyków i szkoda, że fotek nie zrobiłam :( ale u nas się ładnie zarosło, futerko się pojawiło i na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek śladów.

• 0

Po­zos­ta­jesz na zaw­sze od­po­wie­dzial­ny za to, co oswoiłeś.

#4 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:19

leczenie martwicy skóry. Pomału odpada mam martwa skóra, nadal smaruje teraz bedicortem i przemywam rivanolemZałączony plik  CSC_0758.JPG   125,5 KB   4 Ilość pobrań

• 0

#5 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:23

Biedaczek.... Spróbuj mu podsypać troszkę mąką ziemniaczaną....Wiem, ze to dziwnie brzmi, ale miałam psa, któremu wdała się po pogryzieniu z innym psem bakteria gnilna....spędziłąm z nim kilka godzin u weta na czyszczeniu głębokich ran na szyji...wycinaniu martwej skóry..dostał abtybiotyki, spryskany był specjalnym specyfikiem (srebrem) i kazano przemywac rivanolem.....długo się paprało,aż ktoś mi podpowiedział o mące ziemniaczanej, która kiedyś była cennym specyfikiem....posypałam kilka razy rany, w szybkim czasie zaczęło sę ładnie wysuszac i zrastać...od tamtej pory wszelkie rany, sączące się krostki traktuję mąką ziemniaczaną,u zwierzaków i u swoich  córek  polecam wszystkim :)

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#6 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:48

Spróbuj mu podsypać troszkę mąką ziemniaczaną.
kolejny raz dochodzę do wniosku, że człowiek uczy sie całe życie i głupim umiera  ;o 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#7 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:54

szynszylka dzięki za radę, ale ta rana już jest wysuszona nie  ma ropy ,,strupek'' już odpada, pod spodem jest ładna skóra. Ale radę zapamiętam, ja osobiście mąka ziemniaczaną leczyłam odparzenia po pieluchach.

• 0

#8 myrzka

myrzka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 25 grudzień 2015 - 00:58

Hej, u mojej szylki po zastrzykach pojawiły się 3 paskudne ranki na karku. Czuję, że mała strasznie cierpi, w ogóle nie chce się ruszać, je tylko sianko i siedzi/śpi w budce. Smaruję maścią przyśpieszającą gojenie, ale mała drapie się tam nóżkami, czy to nie pogorszy jej stanu? Co mogę jeszcze zrobić, żeby jej pomóc? Pozdrawiam 

• 0

#9 Quiet

Quiet

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 25 grudzień 2015 - 10:38

Kilka postów wyżej masz zdjęcia martwicy jaka pojawiła sie u mojego Ignasia po leczeniu i kroplówkach. Przemywałam rivanolem i smarowałam bedcortem. ładnie się zagoiło. Przed smarowaniem radze wygolić cześć futerka które jest blisko rany bo sierść będzie się lepiła do maści co bardzo utrudnia smarowanie rany. Nie martw się futerkiem odrośnie i śladu nie będzie. Trzymam kciuki.

• 0

#10 Ethelen

Ethelen

Wyspecjalizowana służba jaśniepaństwa

• Administracja
  • 3458 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2015 - 11:47

@myrzka,czy mała po operacji dostała jakieś leki przeciwbólowe do domu? Wygląda, że jest wciąż bardzo obolała, stąd znikoma aktywność. U mnie w czerwcu Ejk dorobił się martwiczych śladów po zastrzykach - nie tak powaznych jak u Quiet, ale swędzących, bo próbował się tam drapać. Na szczęście były w takim miejscu, że nie zawsze dał radę dosięgnąć, a po 2-3 dniach przestały go swędzieć.  

Co do samych zastrzyków - to zawsze robiłam je naprzemiennie - rano z lewej, wieczorem z prawej strony, dzięki temu nie wkłuwałam się co 12 h w to samo miesjce. Trzymam za was kciuki, żeby mała jak najszybciej stanęła na własnych wesołych łapkach i brykała dookoła :) 

• 0

iske! Iske! Iske! Iske! Iske! Kolme rautaa iskekäähän, teidät iski Ilmarinen!

#11 myrzka

myrzka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 25 grudzień 2015 - 13:27

@Ethelen

Dziękuję za miłe słowa :) Moje maleństwo ma ropomacicze :( a ze względu na wiek (11 lat) wetka odradziła operacje i stosujemy teraz antybiotyk w zastrzykach. Jak na razie objawy od ropomacicza ustąpiły, niestety zamiast tego pojawiły się te okropne rany na karku. Wetka zrobiła 3 zastrzyki, ja zrobiłam 2, został jeszcze jeden na jutro i koniec. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia, w poniedziałek lecimy na kontrolę i zdobędziemy coś na te rany, póki co smaruję maścią Sudocrem i wydaje mi się, że jest lepiej niż wczoraj. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

• 0

#12 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 25 grudzień 2015 - 18:42

myrzka, przy ropomaciczu możliwe są częste nawroty choroby. Bywa że objawy mogą pojawiać przy każdej rujce, wiec bądź czujna. Moja szynszylka dostawała tyle leków, że martwica niestety towarzyszyła jej do końca życia, bo nie miała kiedy się goić:-/ Mam nadzieję, że w przypadku Twojej kuleczki scenariusz będzie bardziej pomyślny. Miej ją na oku:-)
  • 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#13 Snow.

Snow.

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 596 postów
  • LokalizacjaPruszków/Warszawa

Napisano 27 grudzień 2015 - 19:41

Niestety, martwica moze sie pojawić w każdej chwili. Nasza fruzia ma na uchu właśnie po pobieraniu krwi. Nic z tym nie damy rady zrobić, a smarować nie ma sensu bo zje maść. Polecam uzbroić sie po prostu w cierpliwość i przemywać octaniseptem :)
Co do ropomacicza, mam szysze po, nam na szczęście sie udała sterylka. Trzymam kciuki za mała, bedzie dobrze :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

Rózia- Aksamitny Brąz (11.11.2011), Lilka- Beż Hetero (06.10.2012), Dolly- Tan Medium/Dark (24.06.2014), Ciri- White Ebony Violet Carrier i Dipsy- Standard Violet Carrier (25.07.2015), Ginny- Extra Dark Ebony (17.02.2016).

Suzie, Fruzia, Zuzia, biegajcie szczęśliwie za TM...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych