Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Anton, szynszyl z charakterem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Laurelin

Laurelin

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2015 - 18:52

Antona kupiłam niedawno, wraz z klatką, jedzeniem, piasek i wszystkim co możliwe dla szynszyla.. Jest oswojony, przez 5 lat mieszkał w zamku, jego poprzednia właścicielka go rozpieszczała jak mogła.

Anton wygląda jak kulka z głową i uszami, wszyscy w mojej rodzinie się w nim zakochali.

Mimo, że wygląda jak puchaty pluszak jest humorzastym szynszylem.

Mogę go pogłasać kiedy on chce, albo kiedy przysiada na wybiegu aby się rozejrzeć, gdy nie chce być dotykany odsuwa ręke łapką albo pyszczkiem, ale zazwyczaj ucieka. Uwielbia suszonego buraka, sianko oraz niektóre zioła. Jest bardzo wybredny pod względem jedzenia, bierze w łapki losowe zioło, wącha i jak nie lubi tego to wywala na ziemie.  Kiedy daje mu jedzenie nie czeka aż wszystko nasypie tylko pcha się głową zobaczyć co tam dobrego mu wrzuciłam.

Jak ma zły humor albo dotknę go bez jego zgody siada na domu tyłem do mnie i wygląda jakby rozmyślał nad sensem życia. 

Na wybiegu jest spokojny, ma momenty, że biega wokoł klatki albo tam i z powrotem po przedpokoju. Lubi też siedzieć na moim łóżku i obserwuje okolice. Uwielbia się bawić w 'goń mnie', przybiega do mnie, patrzy jakby mówił "chcesz się bawić?" i kiedy wyciągam ręke ucieka, i tak w kółko. Nie boi się wchodzić na mnie, najgorsze jest uczucie łaskotania jego wąchali kiedy mnie wącha.

Jest typowo nocny, potrafi spać do 20, a od 23 zaczyna się jego szaleństwo.

Zauważyłam, że i w klatce, i na wybiegu wybiera sobie jeden kąt, w którym załatwia swoje potrzeby.

Klatka Antona tymczasowo stoi pod ptakami, niedługo jednak będzie w stałym miejscu koło biurka.

Anton jest szczęśliwym szynszylem, z dobrego domu trafił, mam nadzieję, do drugiego dobrego domu.

Załączone pliki

• 0

#2 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 24 wrzesień 2015 - 18:55

Antonku jesteś rozkoszny xD, cudny przystojny facecik, nie dziwne ze wszyscy go uwielbiają.

• 0

#3 Laurelin

Laurelin

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2015 - 18:59

Tak na prawdę zanim zobaczyłam Antona w ogłoszeniach to szukałam świnki morskiej. I tak mam moją puchatą, szarą nie świnkę ;D

• 0

#4 Poziomka

Poziomka

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1123 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 wrzesień 2015 - 19:01

Jest bardzo wybredny pod względem jedzenia, bierze w łapki losowe zioło, wącha i jak nie lubi tego to wywala na ziemie.

To chyba wspólna cecha wielu szynszyli :P Niektórzy mają naokoło klatki pełno jedzenia, które nie było zbyt pyszne dla kulki :D

Jest typowo nocny, potrafi spać do 20, a od 23 zaczyna się jego szaleństwo.

Szynszyle to zwierzęta nocne, w dzień śpią, a w nocy zaczyna się szaleństwo :) Mimo wszystko muszę przyznać, że poranek o 20 to dosyć późny poranek, moje Panny o 17 już zaczynają dzień.

Piękny ten Anton Twój, czekam na dalsze relacje z życia w jego nowym królestwie i dużo zdjęć :) 

• 0

Szila jest z nami od 04.2008 r. <3

Śnieżynka jest z nami od 06.02.2015 r. <3

Figa jest z nami od 13.09.2015 r.  <3

https://www.facebook.com/forum.szynszyla :loveszynszyla:  

#5 ajron

ajron

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 24 wrzesień 2015 - 21:43

sadzac po szczegolowym opisie jest to stuprocentowa szyszka z krwi i kosci :D Do tego cudna szyszka ;)

• 0

#6 Laurelin

Laurelin

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2015 - 14:31

Tak, Pan Anton musi być w humorze aby go pogłaskać, ale to tylko po zadku, głowa jest nietykalna ;)

[Dodano: 25 wrzesień 2015 - 15:31]

Trzy nowe zdjęcia Antona. Pluszaczek lubi przesiadywać na poręczy łóżka, poducha specjalnie dla niego rozłożona. A focha łapie gdy jest koniec wybiegu i mu klatke zamykają. Jest też myślicielem "wyjść z klatki czy nie wyjść, oto jest pytanie" ;)

Załączone pliki

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych