Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

jakiej jakości rodzynki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bunia80

bunia80

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 25 październik 2015 - 08:18

Witajcie, może wyda wam się śmiesznym to pytanie, ale chodiz o to czy mogę podawać szyszce zwykłe rodzynki kupowane ze sklepu spożywczego, czy muszą być one jakoś oznaczone? Tak samo pestki dyni czy słonecznika. CZy szynszyl może jeść suszoną żurawinę?

• 0
Tuptuś 26.10.15

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 25 październik 2015 - 09:29

bunia80, wszystkie podane przez Ciebie smakołyki są na cenzurowanym.

Rodzynek nie podajemy w ogóle, pestek słonecznika również nie, a żurawina tylko i wyłącznie liofilizowana z np Tivo lub Niezłego Ziółka. Dlaczego? Weź opakowanie takiej ze sklepu i przeczytaj co taka żurawina ma w składzie. Znajdziesz tam cukier olej itp. 

Jeśli zależy Ci na tym żeby twoje zwierzaki były zdrowe to nie podawaj im tego rodzaju smakołyków. Zapraszam Cie gorąco do przeczytania kilku działów na forum np:

http://forum-szynszy...-uważać/page-12

http://forum-szynszy...em-weterynarza/

http://forum-szynszy...a-owoce/page-29

I generalnie cały dział o żywieniu. Wiem, że to dużo czytania, ale wierz mi opłaca się. Błędy jakie popełniamy karmiąc nasze szynszyle mszczą się na nich bezlitośnie. Podajesz szynszyli taką żurawinkę, którą ona się zajada i myślisz sobie co się może stać po jednej żurawince.... niby po jednej nic ale po jednej dzisiaj i jutro i pojutrze i tak miesiącami już owszem może.  

Moja dobra rada - poczytaj działy do ktĻórych dostałaś linki powyżej.

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#3 bunia80

bunia80

• Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 25 październik 2015 - 12:37

DZieki za info, no własnie wiele tu piszecie o rodzynkach. Pupil trafi do nas dzis wieczorem. Myślałam że to dozwolone smakołyki. Czytam i wciąż mam wrażenie że nic nie wiem :). Oczywiście zalezy mi na zdrowi malca więc zastosuję sie do wskazówek

• 0
Tuptuś 26.10.15

#4 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2015 - 13:17

Tak rzeczywiście każdy z nas na początku popełnił błędy pomagając sobie oswajac swojego pupila mnóstwem niedozwolonych smakołyków. Ty masz szanse od początku tego uniknąć. Ponad to rodzynki mają właściwości rozwalniające czyli mogą powodować biegunkę. Każdy z nas będzie Ci zazdrościł jeśli uda Ci się od razu wprowadzić dietę siankową plus ziółka i zdrowe przysmaki takie jak np suszony pomidorek. Jest z czego wybierać:)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#5 bunia80

bunia80

• Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 25 październik 2015 - 14:03

No tak :( ale jak wtedy go np zachęcić żeby przyszedł? Oprócz siana kupiłam liście brzozy, maliny, mieszankę ziołowo-owocową dla szynszyla, jakieś gałązki drzew, babkę, pokrzywę, suszoną marchewkę. Ale nijak wiem jak to teraz komponować!!!. Wpierw czytałam że dawać 2 łyżki karmy, teraz doczytałam, że karmy jak najmniej, że właśnie siano i zioła. Jak mam zachęcić do siebie pupila bez tych "niezdrowych" przysmaków? Macie jakieś pomysły. Kurcze przejęta jestem nowym lokatorem :D

Czy płatki górskie mogę , oczywiście suche, i w jakich ilościach? Ile sypać tych ziół, bo te dwie łyżki

to jakoś mało wygląda.

Użytkownik bunia80 edytował ten post 25 październik 2015 - 14:04

• 0
Tuptuś 26.10.15

#6 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8865 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2015 - 14:09

Jak mam zachęcić do siebie pupila bez tych "niezdrowych" przysmaków? Macie jakieś pomysły.
Mamy ich bardzo wiele :D Pierwsze najważniejesze jest to, że szynszyle bardzo lubią również zdrowe przysmaki. I jeśli nie będą dostawały tych niezdrowych to nawet nie będą wiedziały o ich istnieniu. Zapraszam do tematu o oswajaniu - tam jest cała masa pomysłów i opis jak stosować magiczne zaklęcie ;) "pyszne, pyszne" - przeczytaj ten temat - pomoże Ci uniknąć często powtarzanego błędu który nazywa się - pośpiech i brak cierpliwości :) 
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych