Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Nie wiem co się z nim dzieje

Szyszka Niepokojące zachowania Zniszczenia Samczyk Dziwne odgłosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 RisaPL

RisaPL

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiemcy
  • Województwo:inne

Napisano 19 grudzień 2015 - 07:25

Moja szynszyla od pewnego czasu kiedy się wyprowadziliśmy stała się nerwowa,zrywa tapety ze ścian,gryzie kable i styropian.Nawet kosz mi obgryzł.Na początku był bardzo spokojny a teraz wydaje takie dzine dźwięki,robi gwałtowne ruchy,macha ogonem i tak jakby szurał zębami.Mam całe ściany zdemolowane i nie wiem co zrobić :( Jak go uspokoić bo może to moja wina i wgl.Pomóżcie mi prosze :(
  • 0

#2 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 08:58

W jakim jest wieku? Jest jedyną szynszylą, jaką masz? Masz inne zwierzęta?

Szynszyle generalnie potrafią nieźle łobuzować. Moje też podgryzają mi ściany i inne przedmioty, ale nie jest to jakoś szczególnie intensywne. Może Twoja szynszyla reaguje negatywnie na jakiś nowy bodziec, który pojawił się w otoczeniu: nową osobę, dźwięki, zapachy. Pomyśl o tym, co mogło się zmienić.

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#3 nitka

nitka

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Użytkownik
  • 1771 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 09:22

Witamy na forum :)

Tak jak napisała @bellamorte Szynszyle to łobuzy. Obgryzanie różnego rodzaju przedmiotów jest w ich przypadku całkiem normalną rzeczą, dlatego też trzeba uważać i pilnować podczas wybiegów, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Szynszyle potrzebują stałego dostępu do gałązek np. jabłoni, brzozy, żeby ścierać ząbki.

Opisane przez Ciebie nerwowe zachowanie Twojej szynszyli może być tak jak napisała @bellamorte  spowodowane jakimś bodźcem - dźwiękiem, zapachem, może innym zwierzęciem w pobliżu, zastanów się zwróć uwagę kiedy tak się zachowuje.

Na forum znajdziesz bardzo dużo różnych przydatnych informacji, rozgość się i szukaj odpowiedzi na pytania :)

• 0
Myszor :diabelek: - od 26.04.2014 r. z nami :629:
Maniek :aniol: - od 10.2014 r. z nami :629:

#4 ajron

ajron

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 19 grudzień 2015 - 18:14

Jeśli dobrze zrozumiałem i wyprowadziliście się z szyszką w nowe miejsce to tak jak piszą dziewczyny, może to być po części reakcja na zmianę otoczenia... no i zwykłe łobuziarstwo ;)

• 0

#5 RisaPL

RisaPL

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiemcy
  • Województwo:inne

Napisano 19 grudzień 2015 - 19:57

Jest jedynym zwierzakiem w naszym domu.I dobór do wapienka i gałązek cały czas ma.Może chodzino zapachy bo raczej nowych osób nie widuje
  • 0

#6 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8852 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 21 grudzień 2015 - 20:53

Zachowanie ktore opisałeś pasuje najbardziej do podekscytowania i zdenerwowania. Nowe zapachy, nowe otoczenie, obcy zwierzak na terytorium, to najczestsze przyczyny. Jeśli Cie dobrze zrozumialam to zaczelo sie po przeprowadzce. Najprawdopodobniej to jest przyczyna zmiany zachowania. Lekarstwem na to moze byc chyba tylko wygrodzenie wybiegu. Tylko w ten sposob mozesz ocalic sciany i meble od pogryzienia
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#7 Lawenda

Lawenda

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 styczeń 2016 - 20:50

U mnie szylka też była na poczatku spokojna w nowym miejscu. Potem sie oswoiła i też tak rozrabia. Jak się nie dopilnuje to meble i ściany zjedzone. Więc pewnie i twój szylek @RisaPL jest najzwyczajniejszym, puchatym chuliganem ;) . U swojej takie zmiany zachowania miałam okazję zaobserwować dwa razy. Pierwszy raz to jak wzięłam ją z hodowli do domu, a drugi po przeprowadzce. Moja rada to miej oczy dookoła głowy i odganiaj go od mebli lub zaopatrz się w wysoki kojec. Zabezpiecz też kable i rośliny doniczkowe.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych