Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Masakra z Szynszylem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szysza

Szysza

Zaawansowany zamiatacz bobków

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 03 marzec 2016 - 23:07

Witajcie dawno nie wchodziłem na forum ale od pewnego czasu moja 3 letnia samiczka po chudła chudła strasznie aż dzisiaj nie odróżniłem jej od malca 4 miesięcznego po prostu tak się wtuliła w siostrzyczke. Fenomen wygląda tak że ile bym jej nie dał zje wszystko cały czas  jadła i chudła dalej teraz szkoda mi już ją brac w ręce ponieważ futerko jej wypada z tyłu wykrzywiło jej tył  widać same kości pod tym futerkiem i tylko jak ją wezme to czuje same kosci wyglada to strasznie ponieważ żeby tego było mało chyba któryś z szynszyli ją gryzie wydaje mi sie ze eliminują słabe ogniwo :( jutro pojadę z nią prawdopodobnie do weterynarza ale chcialem dowiedzieć się do tego czasu coś od forumowiczów . Czym to jest spowodowane że je ile wlezie ile jej pod pyszczek dam a i tak chudnie i chudnie w dodatku śmierdzi w piasku się kąpie jak ją włoże do miski a i tak śmierdzi strasznie  niedawno miala pod pyszczkiem brak futra i caly czas mokro dzisiaj patrze a jej z tamtąd krew w dodatku leci wydaje mi sie ze któryś ją pogryzł. I wygląda jak wrak szynszyla jakby miala zdechnąć a ona się tak męczy cały czas myślałem że bede ja karmił i dojdzie do siebie a ona tak chudła od miesiaca dwóch  ale dawałem jej caly czas jest w dodatku wykrzywiona jest jakby mi gdzieś pod nogi wlazła co oczywiscie nie miało miejsca ;/ .

• 0
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#2 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 03 marzec 2016 - 23:26

Po pierwsze: jeśli szynszyla chudnie od dłuższego czasu, powinieneś wcześniej pójść do weterynarza. Każda niepokojąca zmiana w zachowaniu, wyglądzie czy zdrowiu powinna skończyć się wizytą u lekarza. Samemu w większości wypadków niewiele możemy zdziałać, jeśli nie znamy przyczyny choroby czy zmiany.

Po drugie: jeśli chudnie bezustannie, wykonaj badanie na obecność pasożytów w kale - zbierasz po kilka bobków dziennie do szczelnego pojemniczka i zanosisz do badania ( koszt 30-40 zł a czasem za darmo, jeśli jakiś weterynarz prowadzi akcję masową badania bobków, jak np. dr Ryś z Zielonej Góry ).

Po trzecie: warto zainteresować się czy nie ma grzybicy skoro chudnie a futerko jest w złym stanie.

Po czwarte: koniecznie sprawdź uzębienie, bo może to być przyczyną braku apetytu. Nie je, bo bolą ją zęby. Chudnie, bo nie je.

Po piąte: przydadzą się podstawowe badania krwi, ale w jej stanie może być problem ze znalezieniem żyłki.

Najważniejsza kwestia: nie odkładaj dłużej wizyty u weterynarza, bo jeśli jest tak źle jak piszesz, każdy dzień zwłoki jest zagrożeniem dla jej życia.

Jeśli idziesz do dobrego i sprawdzonego weterynarza, powinien wiedzieć, co robić. Jeśli nie, poproś przynajmniej o te kilka rzeczy, o których napisałam. Prawdopodobnie będzie też potrzebowała wzmacniającej kroplówki i przymusowego karmienia karmą ratunkową.

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#3 nitka

nitka

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Użytkownik
  • 1771 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 04 marzec 2016 - 08:58

Każdy znaczny spadek wagi ( a o takim tutaj piszesz) w przypadku szynszyli trzeba konsultować z wetem, bo może świadczyc o chorobie i nie można pozwolić na to, żeby taki długi czas szynszyla pozostawała tak naprawde bez pomocy. Jesli obserwujesz, że dzieje się źle, bo dzieje, to trzeba działać, mam na myśli wizyte u weterynarza. Czekanie może doprowadzić do tragedii...My na odleglość możemy tylko gdybać, ty jeśli zadziałasz i pójdziesz do weta, możesz jeszcze swoją szynszyle uratować. Nie zwlekaj prosze, bo opisane przez Ciebie objawy wyglądają naprawde bardzo źle....

• 0
Myszor :diabelek: - od 26.04.2014 r. z nami :629:
Maniek :aniol: - od 10.2014 r. z nami :629:

#4 Szysza

Szysza

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 04 marzec 2016 - 15:08

Przecież napisałem że żre jak świnia pasożyty ma  strach ją brać na ręce że jej połamie coś bo same te kości czuć ile dasz tyle zeżre :P  pojadę niedlugo od 16 czynne 

• -1
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#5 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8853 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 04 marzec 2016 - 15:17

@ Szysza , Mam pytanie do Ciebie. Czy ty piszesz to do nas żeby otrzymać jakąś poradę? pomoc? czy trollujesz?

Napisałeś że masz 18 lat ale zwierzakiem się nie opiekujesz jak osoba która jest pełnoletnia. Zaniedbujesz tę samiczkę i narażasz jej życie na cierpienie !

Ostrzegam Cię. Jeżeli natychmiast nie pójdziesz z nia do weterynarza to na tym forum nie masz więcej czego szukać!

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#6 Szysza

Szysza

• Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaSloviansk

Napisano 06 marzec 2016 - 22:05

biedaczka wazy 253 gramy tylko  przerośnięte siekacze czekała ją śmierć głodowa. Weterynarz obciął dolne siekacze żeby mogła w końcu poczuć pełny brzuch karmię ją gerberem itp lecz boczne wrosły zbyt mocno i nie może zamknąć pyszczka więc czeka ją operacja jednak nie teraz ponieważ narkoza ją zabije przy tak małej wadze ciała dlatego teraz lecimy z Masą  i jeżeli nie spiłują sie boczne ząbki to czeka ją operacja dośc ryzykowna bo może się nie wybudzić  papa

• 0
Szymek - od 8 Lipca 2009

Tosia - 7 Maja 2010

Alek - 10 Czerwca 2012

Kali - 10 Czerwca 2012

#7 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 06 marzec 2016 - 22:51

Z tonu Twoich wypowiedzi wnioskuję, że masz dość lekki i niepoważny stosunek do opieki nad swoją chorą szynszylą. Dopuszczenie do tak opłakanego stanu to poważna sprawa. Zbagatelizowałeś chorobę zwierzęcia, które jest pod Twoją opieką i jest zdane TYLKO na twoją łaskę. Tak, właśnie: łaskę, bo w tym wypadku nie można mówić o czymś innym. Żałuję, że masz pod swoją opieką aż 4 stworzenia, bo domyślam się, że swoim dziecinnym i lekceważącym podejściem nie jesteś w stanie zapewnić im godnego życia. Nie mamy w zwyczaju wypowiadać się na naszym forum w tym tonie, ale tym razem jest to konieczne. Jesteś nieodpowiedzialny i powinieneś przemyśleć czy nadajesz się na opiekuna jakiegokolwiek zwierzęcia. Jeśli powtórzysz tutaj podobny temat i będzie on się wiązał z zaniedbaniem w opiece nad szynszylą, zostaniesz wykluczony z forum bezpowrotnie.

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#8 EnJoy89

EnJoy89

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 czerwiec 2016 - 19:31

To tak jakbyś chudł a twoja mama by to olała. Idź do weterynarza a nie baw się w dr. House'a bo mozesz pogorszyc sprawe. Do tego nie podawaj w żadnym wypadku środków napisanych przez osoby na forum czy w internecie.. ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych