Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Drugi szynszyl w domu. Co brać pod uwagę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 EnJoy89

EnJoy89

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2016 - 08:38

Dzień dobry. Mam takie zapytanie. Posiadam młodego samca i chciałbym zakupić samiczkę. Czy muszę kupić drugiego szynszyla od tego samego hodowcy ? Czy może być że tak powiem z innego miotu ?? :) Bo słyszałem różne wersje .. I jak to wygląda z zaakceptowaniem szynszyla :P ? Czy to jest po prostu loteria ?

Pozdrawiam

• 0

#2 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 05 maj 2016 - 10:18

Jeśli Twój samiec nie jest wykastrowany a chcesz dobrać samiczkę, musisz liczyć się z ich rozmnażaniem, co dla początkujących ( a często także dla zaawansowanych ) hodowców może być trudne. Poza tym nie popieramy niepotrzebnego rozmnażania szynszyli przez osoby niedoświadczone, ponieważ niesie to ze sobą za wiele zagrożeń. Najlepiej utworzyć stadko jednopłciowe, bo wtedy unikamy kastracji samczyka albo sterylizacji samiczki ( co powinno być ostatecznym ruchem ). Najważniejsze, żeby szynszyla była od dobrego hodowcy, który prowadzi hodowlę domową. Można też z powodzeniem znaleźć nowego towarzysza z adopcji ( Adoptuj Szynszyla ). 

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#3 Rukola

Rukola

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 05 maj 2016 - 11:06

Absolutnie nie może być z tego samego miotu, chcesz rozmnażać brata i siostrę? Skąd pomysł o samiczce, ktoś Ci tak doradził? To nie jest dobry wybór.
  • 0

#4 EnJoy89

EnJoy89

• Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2016 - 11:34

Absolutnie nie może być z tego samego miotu, chcesz rozmnażać brata i siostrę? Skąd pomysł o samiczce, ktoś Ci tak doradził? To nie jest dobry wybór.

Ktoś mi w zoologicznym powiedział. Też mi się to nie jasne wydawało ale niestety nie mogę odpowiadać za inteligencje innych ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 05 maj 2016 - 11:34]

Jeśli Twój samiec nie jest wykastrowany a chcesz dobrać samiczkę, musisz liczyć się z ich rozmnażaniem, co dla początkujących ( a często także dla zaawansowanych ) hodowców może być trudne. Poza tym nie popieramy niepotrzebnego rozmnażania szynszyli przez osoby niedoświadczone, ponieważ niesie to ze sobą za wiele zagrożeń. Najlepiej utworzyć stadko jednopłciowe, bo wtedy unikamy kastracji samczyka albo sterylizacji samiczki ( co powinno być ostatecznym ruchem ). Najważniejsze, żeby szynszyla była od dobrego hodowcy, który prowadzi hodowlę domową. Można też z powodzeniem znaleźć nowego towarzysza z adopcji ( Adoptuj Szynszyla ).

W takim razie zakupie drugiego samca :D

• 0

#5 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 05 maj 2016 - 11:45

EnJoy89, przed kupnem skonsultuj się z kimś, kto zna się dobrze na szynszylach w celu rozpoznania płci. Dość często dochodzi do pomyłek i później nieoczekiwanie okazuje się, że samczyk okazał się samiczką a w przyszłości pojawiają się młode ;) Będziemy tutaj do zmęczenia powtarzać, że rozmnażanie jest zupełnie niepotrzebne :-) Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wal śmiało, lepiej pytać niż zaszkodzić zwierzakowi :-)

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#6 EnJoy89

EnJoy89

• Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2016 - 13:22

@bellamorte, Pewnie że tak. :) Jak coś będę chciał wiedzieć będę pytać :D 

• 0

#7 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 05 maj 2016 - 14:26

Ja tylko dodam, żebyś wrzucił zdjęcia podwozia Tup Tusia, to potwierdzimy płeć i tak samo z potencjalnym kompanem jeszcze przed połączeniem.
  • 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#8 EnJoy89

EnJoy89

• Użytkownik
  • 36 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 maj 2016 - 17:14

Okej, wieczorem postaram sie wrzucic :)

Użytkownik EnJoy89 edytował ten post 05 maj 2016 - 17:14