Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

problemy z malutką szyszką

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 szyszkamonika

szyszkamonika

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:02

witam, bardzo proszę o pomoc, jestem od dwóch lat szczęśliwą posiadaczką pary kochających się szynszyli, wczoraj moja samiczka urodziła jedną małą śliczną szyszkę, jest to już trzeci miot tej pary i jak dotąd nie było żadnych problemów. Urodziła rano, odstawiłam od razu samca, żeby mama mogła się zregenerować i mieć trochę spokoju i oczywiście żeby nie doszło do ponownego zapłodnienia podczas rui poporodowej. Mały dzisiaj wyszedł z domku i wzięłam go na ręce i zobaczyłam że jedną przednią łapkę ma czerwoną przy paluszkach i zlepioną, tak jakby nie miał części paluszków. Proszę o pomoc i informację czy ktoś może miał podobną sytuację i co mam robić, czy może jest to pozostałość po porodzie i mama go wyliże. Proszę o wasze zdanie bo strasznie się zmartwiłam. Zaznaczę że mama śnieżka jest bardzo łagodna i opiekuńcza i nie zakładam że ona zrobiła mu krzywdę. Monika

• 0

#2 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:21

Zdarza się , ze czasami nie do końca wykształcą łapkę, mamy przypadki na forum szyleczek bez paluszków.Nie przeszkadza im to w funkcjonowaniu :) Ja bym zostawiła na razie i bacznie obserwowała. Jeżeli za 3-4 dni nadal łapeczka będzie czerwona idź z maluszkiem i mamą na wizytę do weta od małych zwierząt. Mame tez zabierz aby maluch w czasie podrózy nie czuł się samotny. Oczywiście , jezeli coś tam wiecej się pokaże, np ropka, czy opuchnizna pędem do weta. Zdrówka dla malucha.

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#3 szyszkamonika

szyszkamonika

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:27

bardzo dziękuję, będę obserwowała, bo poza łapką to jest śliczniutki. może uda mi się zrobić zdjęcie tej łapki to załączę do forum, ale staram się jak na razie zapewnić im spokój.

• 0

#4 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 lipiec 2016 - 19:38

Wydaje mi się tak samo jak szynszylce555, do tego oczywiście standardowa opieka poporodowa, ważenie codzienne, ale to na pewno wiesz z takim doświadczeniem :)
  • 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych