Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Problemy Samczyka

Uszy Problem Samiec Samica Agresja Futerko Futro Ucho

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 FynfyłkiSąSłit

FynfyłkiSąSłit

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadomsko
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 10 sierpień 2016 - 22:15

Dzień Dobry! A więc konkretnie. Mój szynszylek samiec ma 1,5 roku mam go od roku i nie miał żadnych "wad" ani problemów teraz gdy kupiłem samicę (ona jest w pełni zdrowa, nwm może on jest zazdrosny) stał się agresywny i podejrzewam ,że jest chory ponieważ gdy samica jest blisko jego klatki od razu gryzie klatkę i po niej biega jak oszalały. Samiec ma problemy z futerkiem ,ponieważ bardzo się lini ostatnio gdy podszedłem do jego klatki zobaczyłem 4 kłąbki futerka wielkości piłeczek do ping-ponga. :crybaby:​ Jego uszy mają dziwne strupki i stały się jakby grubsze w porównaniu do uszek samiczki.. Niestety szynszylek nie jest wypuszany na wybieg ,ponieważ się strasznie linii, gryzie meble i mam też jamniczka w domu ,który nie jest przyjazny dla niego :/

*wiem ,że jestem fatalnym posiadaczem tej kuleczki, ale nie wytykajcie mi tego :(*

P.S. Wysyłam zdjęcie jego uszek, możecie dać info o jakimś dobrym weterynarzu w Radomsku/pobliżu Radomska oraz jakieś dodatki jak oswoić szynszyla ;)

Oczekuję szybkich odpowiedzi :) :)

Załączony plik  2016-08-10 22.56.46.jpg   57,41 KB   0 Ilość pobrań

• 0

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 11 sierpień 2016 - 07:36

wiem ,że jestem fatalnym posiadaczem tej kuleczki, ale nie wytykajcie mi tego *
Myslę, że nie potrzebujesz niczyjej rady - wszystko co chcielibyśmy Ci powiedzieć zawiera się w tym zdaniu które sam napisałeś. 

Moja rada jest tylko jedna jeśli masz w sobie chociaż trochę odpowiedzialności to poszukaj swoim zwierzętom nowych domów takich w których znajdą właściwą opiekę. To co robisz w tej chwili jest po prostu bezduszne.

• -1

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#3 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 11 sierpień 2016 - 07:38

Sam napisałeś, że jesteś "fatalnym posiadaczem", więc skoro wiesz, że tak jest, trzeba reagować zanim będzie za późno dla zwierzęcia. Wiesz, że szkodzisz szynszyli nie wypuszczając jej i tak właśnie jest. Szynszyle MUSZĄ mieć wybiegi, żeby prawidłowo się rozwijać. Wymówka z "leniącym"/ "liniącym" futerkiem czy jamnikiem nie jest argumentem. Psa można na czas wybiegu zamknąć a meble zabezpieczyć. Gryzonie mają to do siebie, że gryzą, tak poznają świat w pewnym sensie. Możliwe, że futerko tak wygląda z racji stresu i złych warunków. Na uszkach mogła rozwinąć się grzybica, która w leczeniu jest trudna, lubi też wracać, jeśli opiekun nieodpowiednio zajmuje się pupilem.

Dlaczego przygarnąłeś samiczkę? Nie wolno łączyć osobników odmiennych płci, bo grozi to niekontrolowanym rozmnażaniem, stresem dla obu zwierząt, nawet agresją. Samczyk na pewno jest silnie zestresowany, stąd jego zachowanie. Nie może tak być.

Jeśli chodzi o weterynarza: nie znamy polecanego w Radomsku, spróbuj zadzwonić tutaj i dopytać czy pani zna się na szynszylach, jeśli nie, będziesz musiał jechać gdzieś indziej.

Dr Monika Wiktorska.

ul. Łokietka 9, w Radomsku k. Częstochowy
tel. 605 437 244
Godziny otwarcia gabinetu
Pn-Pt 10.00-20.00
So 10.00-13.00 
http://www.wiktorska.eu/

Tutaj weterynarz z Łodzi:

Lek. wet. Tomasz Jóźwik

Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzętarnia"

Al. Włókniarzy 234 A,

90-556 Łódź

tel. 660 95 05 75

info@zwierzetarnia.pl

I zastanów się nad tym co robisz, bo to, w jakich warunkach i w jaki sposób "zajmujesz" się tymi cudownymi stworzeniami jest nie do przyjęcia.

• 1

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#4 FynfyłkiSąSłit

FynfyłkiSąSłit

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 11 sierpień 2016 - 09:17

Sam napisałeś, że jesteś "fatalnym posiadaczem", więc skoro wiesz, że tak jest, trzeba reagować zanim będzie za późno dla zwierzęcia. Wiesz, że szkodzisz szynszyli nie wypuszczając jej i tak właśnie jest. Szynszyle MUSZĄ mieć wybiegi, żeby prawidłowo się rozwijać. Wymówka z "leniącym"/ "liniącym" futerkiem czy jamnikiem nie jest argumentem. Psa można na czas wybiegu zamknąć a meble zabezpieczyć. Gryzonie mają to do siebie, że gryzą, tak poznają świat w pewnym sensie. Możliwe, że futerko tak wygląda z racji stresu i złych warunków. Na uszkach mogła rozwinąć się grzybica, która w leczeniu jest trudna, lubi też wracać, jeśli opiekun nieodpowiednio zajmuje się pupilem.

Dlaczego przygarnąłeś samiczkę? Nie wolno łączyć osobników odmiennych płci, bo grozi to niekontrolowanym rozmnażaniem, stresem dla obu zwierząt, nawet agresją. Samczyk na pewno jest silnie zestresowany, stąd jego zachowanie. Nie może tak być.

Jeśli chodzi o weterynarza: nie znamy polecanego w Radomsku, spróbuj zadzwonić tutaj i dopytać czy pani zna się na szynszylach, jeśli nie, będziesz musiał jechać gdzieś indziej.

Dr Monika Wiktorska.

ul. Łokietka 9, w Radomsku k. Częstochowy
tel. 605 437 244
Godziny otwarcia gabinetu
Pn-Pt 10.00-20.00
So 10.00-13.00 
http://www.wiktorska.eu/

Tutaj weterynarz z Łodzi:

Lek. wet. Tomasz Jóźwik

Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzętarnia"

Al. Włókniarzy 234 A,

90-556 Łódź

tel. 660 95 05 75

info@zwierzetarnia.pl

I zastanów się nad tym co robisz, bo to, w jakich warunkach i w jaki sposób "zajmujesz" się tymi cudownymi stworzeniami jest nie do przyjęcia.

Dzięki za odpowiedź ,ale napisałem ,żebyście mi tego nie wytykali a z jamniczkiem jest tak ,że co wypuszczę szynszyle do mojego pokoju to co chwile go ktoś wpuści, a jeśli mowa o samiczce , trzymam ja w osobnej klatce obok jego klatki czy powinienem to zmienić ? Szynszyle od dzisiaj będą wypuszczane codziennie, a na ten czas będę pieska wypuszczał na dwór. Dziękuje za odpowiedź, ale nie potrzebna mi krytyka jak u "Aniutka". :)

​Do weterynarza zadzwonię. :)

• 0

#5 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2016 - 09:58

Nie oczekuj od nas żebyśmy przeszli do porządku dziennego nad sposobem w jakim traktujesz swoje zwierzaki - to nie jest możliwe. wierz mi, że bardzo się staramy, żeby nie napisać tego co myślimy. Zaopiekuj się swoimi zwierzakami bo ich jakość życia zależy wyłącznie od Ciebie. Jaki był cel przygarnięcia samiczki? Chcesz samczyka i samiczkę trzymać w oddzielnych klatkach? Te zwierzaki żyją stadne - potrzebują towarzystwa swojego gatunku. a rozmnażać Ci ich po prostu nie wolno. Psów najczęściej się boją. Jamniki to psiaki myśliwskie - mają w genach towarzyszenie człowiekowi w polowaniu. Szynszyle to zwierzaki, które w swoim środowisku są obiektem polowania. Twoje szynszyle będą zestresowane i będą się bały. Lada moment zaczną Ci chorować. 

Nie wystarczy poprosić o to żebyśmy Cię nie krytykowali. Nie da się spokojnie czytać tego co piszesz. Zaopiekuj się swoimi zwierzakami a wtedy nikt nie powie Ci złego słowa.

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#6 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 11 sierpień 2016 - 10:03

W ogóle nie powinieneś przygarniać samiczki, głównie z tego powodu, że jeśli są osobno, wzmaga to stres i niezdrowe zachowania u samczyka ( głównie u niego ), samiczka tez z czasem może zacząć się zachowywać inaczej. Obie szynszyle będą dziczały. Razem nie możesz ich trzymać, bo będą się rozmnażać a ciąża, poród i odchowanie młodych u szynszyli to trudny temat, którym powinny zajmować się tylko osoby doświadczone. Parkę można trzymać razem TYLKO pod warunkiem kastracji samczyka lub sterylizacji samiczki. Dlatego dla dobra zwierząt polecane jest posiadanie osobników tej samej płci. 

Pamiętaj, że jeśli będziesz wypuszczał szynszyle na wybieg, nie mogą biegać razem. Każda musi mieć osobny czas. Aniutka ma 100 % racji, pisząc o odpowiedniej opiece. Te zwierzęta są zależne od Ciebie, Ty za nie odpowiadasz, za ich zdrowie i życie, więc nie oburzaj się, że ktoś napisał to, co myśli. Czytając Twój wpis każdy odpowiedzialny opiekun, który kocha zwierzęta ma prawo być oburzony. 

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#7 FynfyłkiSąSłit

FynfyłkiSąSłit

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 11 sierpień 2016 - 10:52

W ogóle nie powinieneś przygarniać samiczki, głównie z tego powodu, że jeśli są osobno, wzmaga to stres i niezdrowe zachowania u samczyka ( głównie u niego ), samiczka tez z czasem może zacząć się zachowywać inaczej. Obie szynszyle będą dziczały. Razem nie możesz ich trzymać, bo będą się rozmnażać a ciąża, poród i odchowanie młodych u szynszyli to trudny temat, którym powinny zajmować się tylko osoby doświadczone. Parkę można trzymać razem TYLKO pod warunkiem kastracji samczyka lub sterylizacji samiczki. Dlatego dla dobra zwierząt polecane jest posiadanie osobników tej samej płci. 

Pamiętaj, że jeśli będziesz wypuszczał szynszyle na wybieg, nie mogą biegać razem. Każda musi mieć osobny czas. Aniutka ma 100 % racji, pisząc o odpowiedniej opiece. Te zwierzęta są zależne od Ciebie, Ty za nie odpowiadasz, za ich zdrowie i życie, więc nie oburzaj się, że ktoś napisał to, co myśli. Czytając Twój wpis każdy odpowiedzialny opiekun, który kocha zwierzęta ma prawo być oburzony. 

Właśnie wypuściłem ich razem an wybieg. Pobiegali 5 minut ,a ja je obserwowałem i w końcu samczyk zaczął ją gryźć ,więc samiczkę wsadziłem do klatki i samczyk pobiegał a potem samiczka. W tę sobotę jadę na giełdę, a niedaleko niej jest podobno ferma szynszyli, więc chyba tam podjade z moim zwierzaczkiem. Czy polecacie mi sprzedać na tej giełdzie samiczkę i kupić drugiego samczyka? :(

• 0

#8 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2016 - 12:53

Podoba mi się Twoje poczucie humoru: jest takie wyszukane. Nie warto się wysilać raczej nie zdołasz nas sprowokować :)

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#9 FynfyłkiSąSłit

FynfyłkiSąSłit

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 11 sierpień 2016 - 13:38

Podoba mi się Twoje poczucie humoru: jest takie wyszukane. Nie warto się wysilać raczej nie zdołasz nas sprowokować :)

Co ci dolega? :/

• 0

#10 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 11 sierpień 2016 - 14:38

Jest szansa, że brak cierpliwości do tłumaczenia tego, co było wiele razy napisane. Ale- bez bawienia się w forum elektroda, jeszcze raz:

1) Szynszyle będą źle reagować na psa myśliwskiego, ponieważ jedno z natury poluje, drugie z natury ucieka, a w dodatku nie są ze sobą oswojone NA SPOKOJNIE

2) Samica nie może przebywać z samcem, jeśli ten nie jest kastrowany, nie mogą być również wypuszczane razem na wybieg

3) Szynszyle są zwierzętami stadnymi, więc czując drugiego, a nie mogąc go poznać, będą się denerwować

4) Musisz iść z samcem do weterynarza, aby go zbadał z powodu linienia i uszek, które cię niepokoją

5) Zwierzę musi mieć przystosowany i zabezpieczony wybieg oraz powinno być wypuszczane codziennie na minimum godzinę w porze swojej aktywności

6) Oddawanie samicy (przepraszam, sprzedawanie) z powodu widzimisię jest skrajną nieodpowiedzialnością, lepiej oddaj ją do adopcji przez Adoptuj Szynszyla

7) Zanim weźmiesz kolejne zwierzę, przeczytaj forum odnośnie opieki nad szynszylami i zapewnij swojemu samcowi godne warunki życia, oswój go i dopiero myśl o kolejnym, nie wcześniej

8) Nie da się oswoić zwierzaka bez wypuszczania go

9) Do przeczytania obowiązkowo, jeśli naprawdę zależy ci na zwierzaku, a nie tylko na "nie zwracajcie mi uwagi, wiem, tylko podajcie mi jak raz-dwa uporać się z problemem": 

Dział o oswajaniu: http://forum-szynszy...li-z-opiekunem/

Dział o żywieniu: http://forum-szynszy...icie-szynszyle/

Dział o warunkach mieszkalnych szynszyli: http://forum-szynszy...czym-się-bawią/

Nie wiem czy masz taki styl pisania, czy żartujesz. Ale jeśli nie żartujesz, to naprawdę, poczytaj to wszystko. Zobaczysz jak powinno się zajmować tymi zwierzętami i zmień wtedy swoje trzymanie zwierzęcia na opiekę nad nim.

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#11 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 11 sierpień 2016 - 19:37

Miejmy nadzieje, że kolega choć trochę dla dobra zwierzaków, choć dziewczyny pisały tylko w dobrej wierze  doczytał.......

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#12 FynfyłkiSąSłit

FynfyłkiSąSłit

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 11 sierpień 2016 - 22:30

Jest szansa, że brak cierpliwości do tłumaczenia tego, co było wiele razy napisane. Ale- bez bawienia się w forum elektroda, jeszcze raz:

1) Szynszyle będą źle reagować na psa myśliwskiego, ponieważ jedno z natury poluje, drugie z natury ucieka, a w dodatku nie są ze sobą oswojone NA SPOKOJNIE
2) Samica nie może przebywać z samcem, jeśli ten nie jest kastrowany, nie mogą być również wypuszczane razem na wybieg
3) Szynszyle są zwierzętami stadnymi, więc czując drugiego, a nie mogąc go poznać, będą się denerwować
4) Musisz iść z samcem do weterynarza, aby go zbadał z powodu linienia i uszek, które cię niepokoją
5) Zwierzę musi mieć przystosowany i zabezpieczony wybieg oraz powinno być wypuszczane codziennie na minimum godzinę w porze swojej aktywności
6) Oddawanie samicy (przepraszam, sprzedawanie) z powodu widzimisię jest skrajną nieodpowiedzialnością, lepiej oddaj ją do adopcji przez Adoptuj Szynszyla
7) Zanim weźmiesz kolejne zwierzę, przeczytaj forum odnośnie opieki nad szynszylami i zapewnij swojemu samcowi godne warunki życia, oswój go i dopiero myśl o kolejnym, nie wcześniej
8) Nie da się oswoić zwierzaka bez wypuszczania go
9) Do przeczytania obowiązkowo, jeśli naprawdę zależy ci na zwierzaku, a nie tylko na "nie zwracajcie mi uwagi, wiem, tylko podajcie mi jak raz-dwa uporać się z problemem":

Dział o oswajaniu: http://forum-szynszy...li-z-opiekunem/
Dział o żywieniu: http://forum-szynszy...icie-szynszyle/
Dział o warunkach mieszkalnych szynszyli: http://forum-szynszy...czym-się-bawią/

Nie wiem czy masz taki styl pisania, czy żartujesz. Ale jeśli nie żartujesz, to naprawdę, poczytaj to wszystko. Zobaczysz jak powinno się zajmować tymi zwierzętami i zmień wtedy swoje trzymanie zwierzęcia na opiekę nad nim.

Na taką odpowiedź czekałem :) Konkretna. Bardzo dziękuję i obiecuję poprawę :( Ale słowa i "krytykę" (według mnie chociaż jak to przemyslalem to to jest sama prawda ;() z poprzednich odpowiedzi wezmę sobie do serca. :)

[Dodano: 11 sierpień 2016 - 22:30]
Co do niewypuszczania samczyka okazało się ,że miałem rację ponieważ wyczytałem na Internecie że grzybica szynszyli jest zaraźliwe dla ludzi a szczególnie dzieci. A ja mam 13 lat więc może dlatego się tak przejąłem tymi słowami.
Aniutka (12 sierpień 2016 - 12:49):
Otrzymujesz ostrzeżenie.

• 0

#13 Sidjio

Sidjio

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 60 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 12 sierpień 2016 - 07:55

To jest zwykły troll, Zobaczcie nick,sposób pisania. W takim przypadku i tak nie pomożemy. Powiedź mi gdzie są twoi rodzice ? Niech bóg ma te szynszyle w opiece. Napisz na forum o adopcję, bo to co robisz tym zwierzakom to jest po prostu piekło i znęcanie się nad nimi. Wydaj je komuś kto będzie jakkolwiek lepiej się zajmował nimi.

• 0

#14 Black7

Black7

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 380 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 12 sierpień 2016 - 10:59

[Dodano: 11 sierpień 2016 - 22:30]
Co do niewypuszczania samczyka okazało się ,że miałem rację ponieważ wyczytałem na Internecie że grzybica szynszyli jest zaraźliwe dla ludzi a szczególnie dzieci. A ja mam 13 lat więc może dlatego się tak przejąłem tymi słowami.

To trzeba leczyć u szynszyli, a nie martwić że się zarazisz. 

• 0

Oskar: 

bc2d3e7440.png

:loveszynszyla:

#15 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:48

A ja mam 13 lat więc może dlatego się tak przejąłem tymi słowami.
chyba wystarczy tej zabawy. Z tego co wiem to w naszym kraju nie wolno wchodzić w związek małżeński w tym wieku a Ty ożeniłeś się 3 lata temu.

To jest zwykły troll
na to niestety wygląda.  

FynfyłkiSąSłit - otrzymujesz ostrzeżenie. Następny krok to będzie ban.

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#16 FynfyłkiSąSłit

FynfyłkiSąSłit

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 12 sierpień 2016 - 21:29

Wy nie rozumiecie... tylko dziś mi pomógł i bellamorte co dała weterynarza, do którego jadę w przyszłym tygodniu. A wy co zrobiliście? (ocenzurowano) i to nawet niewielkie bo napisaliście byle co byle mieć więcej postów. Jak usunąć konto/temat?

[Dodano: 12 sierpień 2016 - 21:29]
Tylko didaś i bellamorte*
  • 0

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Uszy, Problem, Samiec, Samica, Agresja, Futerko, Futro, Ucho

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych