Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Początkujący właściciel - pomocy!

Samiczka samiec domek klatka woilera szynszyle szynszyl płeć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 WhyBuba

WhyBuba

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 3 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Województwo:Śląskie

Napisano 10 listopad 2016 - 12:57

Witam serdecznie wszystkich!

Od razu na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem nowa w tej działce dlatego mam kilka pytań na które pilnie potrzebuje odpowiedzi ponieważ dziś z narzeczonym jedziemy po szynszylę!

1. Domyślam się, że te pytanie pojawia się tysiące razy ale jedna czy dwie szynszyle?

Czy coś się stanie jeśli będzie jedna szynszyla? Wszędzie piszą różne rzeczy.

2. Jeśli dwie szynszyle to czy każda z nich musi mieć swój osobny domek oraz miseczki?

3. Jeśli dwie szynszyle to czy dwóch chłopczyków czy dwie dziewczynki? Czy to ma duże znaczenie dla początkujących właścicieli?

4. Jeśli dwie szynszyle to czy na początek wystarczy klatka bardzo wysoka oraz szeroka? (już zrobiliśmy tam półeczki, schodki, hamaki, tunele itp.). Ponieważ w grudniu po naszym ślubie, chcemy z narzeczonym wybudować wolierę.

5. Czy da się w wieku 3 miesięcy odróżnić płeć, jeśli tak to jak?

6. Narzeczony ma 15 letniego pieska rasy apso (pies on jest tak leniwy i wszystko ma gdzieś, że to woła o pomstę do nieba... Był wcześniej z innymi zwierzakami ale olewał je. Głównie śpi na górze pod naszym łóżkiem, jak wejdzie o 17:00 to dopiero wychodzi spod łóżka o 7:00). Czy dopuścić psa do szynszyla? Jeśli tak to po jakim okresie, jak to zrobić najlepiej? Czy jak szynszyla/szynszyle będą na wybiegu to dać pieska do innego pomieszczenia?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź oraz wyrozumiałość, to będzie nasza pierwsza szynszyla/szynszyle - jesteśmy troszkę przerażenia ale tak szczęśliwi, że nie da się tego opisać!

Pozdrawiam!

• 0

#2 Black7

Black7

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 380 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 10 listopad 2016 - 13:46

1. Może być 1 szynszyla. Sam mam 1 szynszyla od ponad roku, ale planuje kupienie 2 dla towarzystwa =]. 

2. Miska może być 1, a co do domku, może być 1, ale duży, albo 2 małe. 

3. To myślę że nie ma znaczenia, ale ja bym polecał dwóch chłopczyków. 

4. Klatka powinna być wysoka, chyba co najmniej 60 cm wysokości. 

5. Da się, ale jest to bardzo trudne, ale nie wiem jak, niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony. 

6. Zależy od charakteru psa i szynszyla, sam wypuszczałem na wybieg psa (rasy Shi-Tzu) razem z szynszylą, ale okazało się że to był nie najlepszy pomysł, szynszyla się go bała, a pies latał za nią jak szalony. 

Polecam także poczytać forum, a konkretnie ten dział: http://forum-szynszy...pem-szynszyli/ 

Pozdrawiam!

• 0

Oskar: 

bc2d3e7440.png

:loveszynszyla:

#3 szynszylka555

szynszylka555

Przyjaciel taśmy izolacyjnej

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 10 listopad 2016 - 13:49

Witajcie :)

1.Tak jak sama zauważyłąś ile ludzi tyle opinii. Szynszyle jak większość gryzonii żyją gromadnie, w/g mnie powiino się mieć dwójkę,lub wiecej :)

2.Zależy od charakterków szynszylek. Musisz sama z czasem zdecydować, czy jeden domek będzie wystrczajacy:) Na ogół śpia wtulone w siebie i jedzą z jednej miseczki :)

3.Odradzam zdecydowanie poczatkujacej os parkę (samiec+samiczka )ze względu na rozmnażanie:) Tu tez głosy są podzielone, ja postawiłąm na 2 samczyków(blizniaków)

4.Jak najbardzie j na poczatek wysoka i szeroka klatka wystarczy, w niej, dysk do biegania, hamaczki, domek i kuwetka z pallet :) Woliera jest dosć sporym wydatkiem i dodatkowo zajmuje sporo miejsca, wiec nie kazdy sie decyduje. Oczywiscie jezeli takie możliwosci macie, jak najbardziej polecam :)

5.Płeć odróżnisz- tu tez z tym wiekiem rózne są opinie, powinna szylka mieć około 4 miesiece

6. Z psem, hmm, tu też bywa różnie, pamiętajmy że nawet od małego nauczone mimo wszystko instynkty są w ziwerzakach, a szylki sa płochliwe :)

POWODZENIA :)

Ps. Oczywiscie zapraszamy do załozenia wątku jak juz nowy domownik-domownicy się pojawia :) i koniecznie ZDJECIA :)

Użytkownik szynszylka555 edytował ten post 10 listopad 2016 - 13:50

• 0

Timon I Pumba M

TIMON ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 :serce:
PUMBA ur 20.08.2014 z nami od 19.11.2014 <3

#4 WhyBuba

WhyBuba

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 3 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 10 listopad 2016 - 14:34

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź i wyrozumiałość! Dziś jedziemy po szynszyle (jednak zadecydujemy się na dwa - ja pracuje od 7:30 do 15:30 i na 16 jestem w domu - z narzeczonym różnie bywa.).

Dziś na 17:30 jesteśmy umówieni u hodowcy - myślę, że w weekend wstawię zdjęcia ponieważ na razie nie chce ich straszyć nie potrzebnie telefonem.

Mam jeszcze jedno pytanie, 10 grudnia bierzemy ślub (wiadomo nie damy rady przyjechać do domu na porę karmienia) czy to dobry pomysł aby poprosić sąsiada aby nasypał im jedzonka oraz wymył miseczkę gorącą wodą i nalał nowej? Czy to akurat musimy być my? Czytałam, że nie danie im jedzenia o jednakowej porze może zaburzyć ich cykl.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!

• 0

#5 szynszylka555

szynszylka555

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 10 listopad 2016 - 14:51

Powiem tak, jak mam taką sytuację, bo wiadomo, ze nie raz sie komuś cos przydarzy, po prostu sprzatnij klatkę oraz wymień wodę+jedzonko po prostu z rana :) To zwierzaki głownie nocne, ich aktywnosc wzrsata wieczorkiem, więc spokojnie jak wstaną bedą miały gotowe. Bardziej zestresuje ich obecność obcej osoby, poza tym będziecie spokojniejsi,ze osobie bez doświadczenia po prostu w trakcie nie uciekną z klatki :oczko:

• 0

Timon I Pumba M

#6 WhyBuba

WhyBuba

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 3 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 10 listopad 2016 - 15:07

Powiem tak, jak mam taką sytuację, bo wiadomo, ze nie raz sie komuś cos przydarzy, po prostu sprzatnij klatkę oraz wymień wodę+jedzonko po prostu z rana :) To zwierzaki głownie nocne, ich aktywnosc wzrsata wieczorkiem, więc spokojnie jak wstaną bedą miały gotowe. Bardziej zestresuje ich obecność obcej osoby, poza tym będziecie spokojniejsi,ze osobie bez doświadczenia po prostu w trakcie nie uciekną z klatki :oczko:

Aha, rozumiem - no sąsiad nie ma doświadczenia z takimi zwierzakami.

Myślę, że w dniu ślubu sprzątanie itp. będzie małym relaksem :)

Dziękuje bardzo!

• 0

#7 szynszylka555

szynszylka555

• Administracja
  • 1820 postów
  • LokalizacjaBieniewice

Napisano 10 listopad 2016 - 15:17

Oczywiście :) Jakikolwiek kontakt z tymi puchatymi kulkami stanowi samą przyjemność :)

• 0

Timon I Pumba M

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Samiczka, samiec, domek, klatka, woilera, szynszyle, szynszyl, płeć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych