Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Skaleczenie/rana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nana

Nana

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:37

Witajcie, mam problem z moim drugim Łobuzem. Dzień po adoptowaniu kulki rozcieła sobie łapkę o coś, co miała klatce. Oczywiście pozbyłam się sprawcy rany raz na zawsze. Było trochę krwi, ale zwierzaczek biega zupełnie normalnie. Przemywałam rivanolem, minął juz prawie tydzień, ale problem w tym, że zauważyłam, ze jak siedzi to te łapkę chowa jakby do środka/przykurcza. Czy to świadczy o bólu? I o tym, że może stało się cos jednak poważniejszego, niż zwykłe skaleczenie? Czy takie małe czarne "kropki' to mogą być po prostu robiące się strupki? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia i powiem szczerze, nie mam pojęcia jak powinna wyglądać gojąca się rana u takiego malucha. Wydaje mi się, że gdyby stało się coś poważniejszego, jakies stłuczenie, zwichnięcie to nie wariowałaby tak na wybiegach. Dołączam zdjęcie tej łapki, jednak w słabej jakości i nie wiem czy to w ogóle jest widoczne.

Załączone pliki

• 0

#2 Chinchill@

Chinchill@

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 22:01

Nie bardzo widzę na zdjęciu ;) może jak chowa ciągle tą samą łapkę to ją jeszcze trochę boli? Szynszyle raczej mało okazują jak je coś np boli. Myślę że warto obejrzeć łapkę i przejść się do weterynarza, dla pewności, szczególnie że była krew. Do przemywania jest też dobry Octanisept z apteki - może być stosowany na ranki I błony śluzowe, nie piecze :)
  • 1
Pusia <3 , Psotka <3 , Papajka [*] <3 , Pimpusia [*] <3, Puszek [*] <3 - Szynszylki
Mela [*] <3 - Świnka Morska

#3 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:05

Tak jak napisała Chinchill@, warto mieć octenisept do przemywania ran. Czarne kropki wyglądają jak maleńkie strupy albo piegi. Jeśli zauważysz jakieś zmiany w zachowaniu szynszylki czy w wyglądzie łapki, warto przejść się do weterynarza na kontrolę ( przy okazji można poprosić o podstawowe badania i oględziny zwierzaka ).

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#4 Nana

Nana

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 28 grudzień 2016 - 23:41

Dzięki, w takim razie zaopatrzę się w octanisept na przyszłośc :D Wczoraj byłam u weta, ale z czymś innym i zapomniałam o tej łapce, jak będę na kontroli to poproszę o obejrzenie, nie zaszkodzi

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych