Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Niepokojące stopki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pademelon

pademelon

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 24 luty 2017 - 22:02

Witam, posiadam szynszylę od pół roku i mam jeszcze bardzo słabe doświadczenie. Czy możecie powiedzieć mi czy takie stopki u szynszyla są normalne - zdjęcie zrobione w dużym powiększeniu. Taka skórka jest tylko na tylnich stopkach. 

Załączone pliki

• 0

#2 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3216 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 25 luty 2017 - 01:47

Mój ma ciemne stopki, jest standardem, więc trudno mi się odnieść konkretnie, ale tak, ma bardziej suchą skórkę na stopach, którą w dodatku muszę regularnie oglądać i w razie potrzeb smarować, ponieważ zdarzają mu się nagniotki, które pękają. Jeśli ta sucha skóra nie powiększa powierzchni, szyszek tego nie skubie, to pewnie po prostu sucha skóra, którą można posmarować np. maścią nagietkową albo oliwką ozonowaną. Gdyby cokolwiek się powiększało albo zaczęlo pękać, to wyprawa do weterynarza - w wypadku pęknięcia po bardziej wyspecjalizowaną maść, w wypadku powiększenia - żeby sprawdzić czy to nie grzybica.

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#3 pademelon

pademelon

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 luty 2017 - 09:51

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. To mu się nie powiększa, nie pęka i nie łuszczy. Nie jest tym wcale zainteresowany. W takim razie jeszcze dzisiaj polecę do apteki po maść nagietkową. A gdyby nie pomogło na pewno odwiedzę weterynarza. 

Pozdrawiam! 

• 0

#4 pademelon

pademelon

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 luty 2017 - 21:50

Potwierdzam maść nagietkowa w naszym przypadku czyni cuda :) Stopki bez białej skórki już po 2 dnia! Dziękuję raz jeszcze didaś za pomoc! :) 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych