Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Ściąga z odmian barwnych szynszyli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 21 lipiec 2012 - 07:35

Ten szynszylek ściemnieje, czarne aksamity zawsze tak wyglądają jak są małe i głównie ocenia się ich odmianę barwną po kolorze głowy.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#27 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 lipiec 2012 - 09:31

abrakadabra, bardzo dziękuję, uspokoiło mnie to :-D
  • 0

#28 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 21 lipiec 2012 - 09:44

Tylko że czarny aksamit ma biały brzuszek, a u nich jakoś się go nie mogę dopatrzyć... w każdym razie ten zdjęciu 3 jest cudny! :D
  • 0

#29 emilu1604

emilu1604

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 236 postów
  • Lokalizacjaokolice Słupska
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 21 lipiec 2012 - 17:17

A może to jest ebony tylko średni? Na pierwszym zdjęciu widać zaraz pod pyszczkiem ciemne futerko, a nie białe jak u czarnych aksamitów. Dla porównania wklejam zdjęcie swojej Szylki, czarnej aksamit

Załączone pliki

• 0

#30 Monisia

Monisia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 225 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 21 lipiec 2012 - 21:19

to czarny aksamit. Ale nie powinnaś trzymać dwóch samców i dwóch samic, przede wszystkim dlatego, że nie będziesz wiedziała który zapłodnił ciężarną a po drugie będą się bić o samiczki podczas rui.
  • 0

#31 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 22 lipiec 2012 - 01:17

emilu1604, Dziękuję, jak dziś po nią pojadę to przyjrzę się na miejscu bo zdjęcia mogły być zmyłkowe :-) Monisia, mam 2 samiczki i samczyka i chcę dokupić samiczkę kolejną ;-)
  • 0

#32 Monisia

Monisia

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 225 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 22 lipiec 2012 - 09:09

a no tak to tak :)
  • 0

#33 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 lipiec 2012 - 09:48

Byłam tam wczoraj, ale nie kupiłam szylki. Niestety, bardzo zależy mi na czarnym aksamicie a emilu1604 ma rację, one nie miały białych brzuszków więc nie wiem co to za rasa. Poza tym nie były hodowane w domu, dość dzikie i na jakiejś tam karmie więc zbyt wiele rzeczy na nie i nici z kupna jak na razie...
  • 0

#34 Polarkowo

Polarkowo

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 45 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 23 lipiec 2012 - 18:45

marl, być może to Ebony Light i Ebony TOV Light.
  • 0

#35 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 24 lipiec 2012 - 00:19

Poza tym nie były hodowane w domu, dość dzikie i na jakiejś tam karmie więc zbyt wiele rzeczy na nie i nici z kupna jak na razie...

Widać po nich, że biedne są... :(
  • 0

#36 marl

marl

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 lipiec 2012 - 15:30

Też mi się szkoda zrobiło :-( Normalny chów klatkowy, tylko zdjęcia na takiej przestrzeni na sianku robili, normalnie te zwierzątka tak nie mieszkały :-(
  • 0

#37 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:50

Może poczekaj troszkę aż podrośnie, wtedy będzie na 100 % widać czy to czysty aksamit, u Ciebie miałby szczęśliwe życie.
  • 0

#38 kicia20009

kicia20009

• Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 21 styczeń 2013 - 15:18

Witam wszystkich. ; D
Założyłam nowy temat, bo nie wiem czy jest różnica między kolorami szylek. Chciałam się zapytać, bo ja mam Standard samiczkę, a chciałabym dla niej chłopca, ale czarnego, i nie wiem czy bez różnicy jaki kupię kolorek (odmianę) czy może lepiej jakąś inną? Szukałam wątku o tym, ale coś nie znalazłam. Może to nie ma różnicy i niepotrzebnie pytam? Dzięki za odpowiedzi ;) Miłego dzionka, pozdrawiam.

* Michał w razie nie jasności, usuń temat ;) - Dzięki i przepraszam za zamieszanie. ;)
Pozdrawiam.
  • 0
Tosia ma już 4 miesiące i 12 dni :)

#39 Diablo

Diablo

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1436 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 21 styczeń 2013 - 15:20

kicia20009, no zależy po jakich rodzicach jest twoja kulka.
  • 0
Kanguś-Standard
Toffi-Beż Hetero
Puśka-White Wilson Mosaic
Brykiet-Medium Ebony
Escada-Dark/Medium Tan
Yanys-Chocolate

#40 agacik

agacik

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 313 postów
  • LokalizacjaRadlin
  • Województwo:Śląskie

Napisano 21 styczeń 2013 - 15:42

ale o jaką różnicę ci chodzi? Jeśli chodzi ci o potomstwo przyszłej parki, to tak jak pisze Diablo, musisz popatrzeć na rodziców szynszylek. Natomiast jeśli chodzi ci o charakter, usposobienie, to nie ma różnic między odnianami barwnymi. Każda szynszylka ma wlasny charakter niezależnie od koloru.
  • 0

#41 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 15:58

kicia20009, z tego co pamiętam to masz szyszkę od niedawna i nie masz jeszcze doświadczenia, a już chcesz parkę??? Przecież z tego będą maluchy, a przy maluchach trzeba mieć duuużo wiedzy, czasu i pieniędzy - których też Ci podobno brakuje... Sprowadziłaś klatkę od Zoji?
  • 0

#42 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica
  • Województwo:Dolnośląskie

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:34

Kicia, jeżeli chcesz porównać kolory to na naszej stronie jest mnóstwo zdjęć, w albumie, prywatnych galeriach. Ale na razie nie rozmnażaj szylków, trzeba je najpierw poznać i oswoić. maluchy to radość, ale przede wszystkim odpowiedzialność i dużo obowiązku. Dlatego nie zdecydowałam się na parkę, maluszkom później trzeba znaleźć dom i z tym miała bym problem, za bardzo przywiązuje się do zwierzaków.
  • 0

#43 kicia20009

kicia20009

• Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:38

Mausi, nie sprowadziłam klatki od Zoji i jej nie mam, bo wyszło zamieszanie..
Tak, mam od nie dawna szynszylkę tylko pytam, bo chciałam się dowiedzieć, jaką w razie czego dobrać, ponieważ mój brat chce mieć szylke-Henia. Tak brakuje mi pieniędzy, chciałam tylko zapytać o rodzaj i nic więcej, ale ok.
  • 0

#44 Gość_Mausi_*

Gość_Mausi_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:45

kicia20009, napisałaś, że chcesz dokupić samiczce samca, więc czemu teraz na sb piszesz, że nie chcesz ich rozmnażać? Zamierzasz go kastrować? To jest niebezpieczny zabieg dla szyszki, lepiej po prostu dokupić jej koleżankę.
  • 0

#45 kicia20009

kicia20009

• Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:03

Quiet, wiem, żeby jeszcze nie rozmnażać :) Tylko pytałam ;D
  • 0

#46 Quiet

Quiet

Gipsuje dziury w ścianach

• Użytkownik
  • 2091 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:12

Jeżeli brat kupi samca, będziesz musiała bardzo uważać. Ja wiem, że bym nie oddała małego, a trzymanie szylków w osobnych kaltkach nie wchodzi u mnie w grę mam za małe mieszkanie. Dlatego świadomie nie kupiłam samiczki.
  • 0

#47 Eev

Eev

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2013 - 06:08

Kup bratu samiczkę i powiedz, że to samiec. Ile brat ma lat? Bo jednak wybacz, ale Twój wiek w profilu oznacza, że jesteś stanowczo na młoda na rozmnażanie czegokolwiek poza fasolkami... :<
  • 0

Dołączona grafika

Akise - Pink White Mosaic♂
Nero - Ebony Medium♂

#48 RoboCop

RoboCop

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 59 postów
  • Województwo:Lubelskie

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:56

Poprzednicy mają rację. Jeżeli chcesz mieć dwie szynszyle to najlepiej tej samej płci. Do połączenia szynszyli potrzeba dużo czasu i cierpliwości. Czasami nawet nie udaje się ich połączyć. Kiedyś Mausi napisała, że warto przed dokupieniem drugiej szylki dobrze oswoić naszą pierwszą kulę. Wtedy jedna będzie uczyc się od drugiej, że człowiek to nie tylko straszna, dwunoga maszkara, tylko worek wypełniony smakołykami :mrgreen:
Sam w niedalekiej przyszłości mam zamiar dokupić samiczkę TOV, Ebony, Pink, WhiteW lub Mosaic, żeby moja panna nie była smutna nocą.
Ps. Jeżeli brat chce mieć zwierzątko(o ile ma ponad 10 lat), to niech rodzice kupią mu chomika. Ale uprzednio musi się odpowiednio douczyć co wolno, a czego nie. Jeżeli korzysta z komputera do pokaż mu stronę
http://ochomikach.w.interia.pl/

• 0

#49 kicia20009

kicia20009

• Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaŻary

Napisano 23 styczeń 2013 - 00:13

Mój brat ma 17 lat, ale ok hehe. Mausi, tak, pisałam, że chcę kupić dla samiczki samca, mając nie mając na myśli rozmnażania. Słuchajcie, nie zrozumieliśmy się. :)
Chodzi mi o to, że tak jak pisał RoboCop, chcę dokupić w dalekiej przyszłości, jak nabiorę doświadczenia i oswoję do końca kuleczkę moją. Bardzo dobrze was rozumiem, że piszecie wszystko przeciwnie, tylko mi nie chodziło o rozmnażanie. Wiadomo, maluchy też bym chciała, ale to wielka odpowiedzialność i czas-jak pisaliście. Tak jak pisałam wcześniej, chcę małego dopiero później, nie teraz czy za pół roku. Eev, to bolesne, że "oceniasz książkę po okładce". Że mam 13 lat, (w marcu) nie znaczy, że jestem gówniarą, która nie ma pojęcia o szylkach. Tak, jasne kupię mu samca i powiem, że to samiczka? Za dużo wyobraźni... Myślałam, że jeżeli będę na forum, i napiszę swój PRAWDZIWY wiek, to że nikt mnie nie wyśmieje i nie zakpi, że młoda to "głupia". (wiem, nie pisałaś tego, ale tak myślą inni, i chyba ty też) Jednak się myliłam. 3 osoby, które mnie rozumiały, to był Michał, Olijkaa i Zoja. Eev, to przykre, że traktujesz młodszych od siebie jako gorszych. Przepraszam bardzo, "rozmnażanie fasolek"? No cóż, zmykam z tego forum, było miło z wami pogadać :)
Eev Dzięki za szczerość. Obyś ty nie rozmnażała fasolek :!: Papatki : *
  • 0

#50 Eev

Eev

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 519 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 styczeń 2013 - 06:17

]Eev[/b], to bolesne, że "oceniasz książkę po okładce". Że mam 13 lat, (w marcu) nie znaczy, że jestem (ocenzurowano), która nie ma pojęcia o szylkach. Tak, jasne kupię mu samca i powiem, że to samiczka? Za dużo wyobraźni... Myślałam, że jeżeli będę na forum, i napiszę swój PRAWDZIWY wiek, to że nikt mnie nie wyśmieje i nie zakpi, że młoda to "głupia". (wiem, nie pisałaś tego, ale tak myślą inni, i chyba ty też) Jednak się myliłam. 3 osoby, które mnie rozumiały, to był Michał, Olijkaa i Zoja. Eev, to przykre, że traktujesz młodszych od siebie jako gorszych. Przepraszam bardzo, "rozmnażanie fasolek"? No cóż, zmykam z tego forum, było miło z wami pogadać :)
Eev Dzięki za szczerość. Obyś ty nie rozmnażała fasolek :!: Papatki : *

Fasolki mam już za sobą, były elo, nie wiem co chcesz, moja miała na imię Wacław :C
Nie chodzi o to, że jesteś głupia. Chodzi o to, że w tym wieku NIE JESTEŚ W STANIE zapewnić małym szynszylom należytej opieki. Chodzisz to szkoły, zajmij się tym. Nie raz, nie dwa, maluchy są odtrącane, matka ginie przy porodzie, trzeba maluchy dokarmiać co godzinę. Co zrobisz? Zwolnisz się ze szkoły na dwa miesiące, bo musisz karmić szynszyle? W pracy można wziąć urlop, można się z pracodawcą dogadać, ze szkołą to nie przejdzie.
  • 0

Dołączona grafika

Akise - Pink White Mosaic♂
Nero - Ebony Medium♂

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych