Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Próba wymiotów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 twerktwerkkk

twerktwerkkk

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Województwo:Wielkopolskie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 08:46

Hej :) mam problem. Swoją szynszyle mam już od 2 lat i od niedawna zauważyłam niepokojące objawy. Szisza co jakiś czas ma jakby odruch wymiotny, przebiera językiem i ma otwarty pyszczek, często z głową w dół. Tak jakby chciała zwymiotować, ale nie może. Jest na karmie weterynaryjnej, ma stały dostęp do wody, dostaje oprócz tego zioła. Ostatnio dałam jej gałązkę do gryzienia i nawet jej nie ruszyła. Apetyt jak zawsze, skacze, biega, wszystko pod tym względem wydaje mi się, że jest okej. Czym może być spowodowane to jej dziwne zachowanie?
  • 0

#2 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Użytkownik
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:29

Byłaś u weterynarza z szynszylą? Od jakiego czasu ma takie objawy? Pojawiają się w konkretnych momentach/ sytuacjach? Z opisu wygląda to na problem neurologiczny, ale mogę się mylić. Jeśli tak jest konieczny będzie DOBRY weterynarz znający się na szynszylach i morfologia poszerzona o elektrolity. Do tego warto zbadać uzębienie, może coś jej przeszkadza, utknęło w pyszczku i próbuje się tego pozbyć. Radzę nie zwlekać z wizytą.

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#3 mikar78

mikar78

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1252 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 16:22

mój Tofik tak się zachowywał jak mial problem z ząbkami, warto udać się do weta który się zna na kulkach. Mój próbował wymiatać jedzonko łapeczką z pysia, otwieral go szeroko, krzywil się. Jak z wagą u Twojego, nie spada?

• 0
Afik 28.07.2009, Czaruś 13.04.2010 i Tofik 05.04.2013

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

#4 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:54

Ostatnio dałam jej gałązkę do gryzienia i nawet jej nie ruszyła

jak pisała @mikar78, to może wskazywac na żęby, u kotów natomiast jest podobnie ale u kotów oznaczać to może jeszcze poważne problemy z sercem - HCM.

• 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#5 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 05 czerwiec 2017 - 07:49

Równiez uważam, że konieczne jest sprawdzenie ząbków. Niestety to, że ma apetyt i skacze jak gdyby nigy nic nie znaczy że wszuystko jest OK. Szynszyle maskuja objawy aż do chwili gdy to juz nie jest możliwe, bo dolegliwości sa tak duże , że sie już nie da udawać że ich nie ma. Tylko, że wtedy zwykle zaawansowanie choroby też jest już bardzo duże - nie zwlekaj idź do weta na kontrole zębów. 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych