Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?
Witamy na FORUM SZYNSZYLE


Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Rejestracja
Witamy na FORUM SZYNSZYLE!

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Z szynszylą pod jednym dachem - poradnik


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Stowarzyszenie

Stowarzyszenie

  Pomagamy szynszylom i ich właścicielom

 • Admin SMSM
 • 159 postów
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaStowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

Napisano 08 sierpień 2017 - 15:14

W końcu! "Nadejszła wiekopomna chwila!" - nasza pierwsza książkowa publikacja "Z szynszylą pod jednym dachem" jest już po korektach, trafiła wlaśnie do składu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za około 3 tygodnie będzie w druku. 1f389.png🎉 
Dziękujemy "naszym" lekarzom za wspaniale napisane rozdziały (kolejność alfabetyczna): EgzooVet lek.wet. Przemysław ŁuczakOddział Drobnych Ssaków UP LublinOgonekPrzychodnia Weterynaryjna Salamandra Przemysław BaranPulsvetSKVet Klinika Weterynaryjna, dziękujemy firmom, które są cały czas z nami i sponsorują część nakładu: Manufaktura Niezłe Ziółkopupilkowo.comPupillo - Sklep zoologicznySklep SzynszyloveSpizarniagryzoniaTIVO Polska, dziękujemy Wam - prywatnym darczyńcom oraz naszym fanom! 1f4d6.png📖
Wciąż można wspomóc wydruk większej ilości egzemplarzy, zapraszamy po szczegóły w prywarnych wiadomościach.
Dziękujemy, że jesteście z nami!  

 

 

Załączony plik  20690307_1054248998011965_1613417792119485792_o.jpg   101,28 KB   5 Ilość pobrań

📚

 

 


 • 0

Konto na potrzeby Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej


#2 bellamorte

bellamorte

  Wydaje mu się, że jest szefem stada

 • Użytkownik
 • 1344 postów
 • Wiek: 36
 • Płeć:Kobieta
 • LokalizacjaZielona Góra
 • Województwo:Lubuskie

Napisano 14 listopad 2017 - 09:56

   Poradnik "Z szynszylą pod jednym dachem" trafia do coraz większej liczby odbiorców. Często pytani jesteśmy, skąd pomysł na jego stworzenie. Dlatego dziś (dość długa) geneza jego powstania :-)
 
   Sam pomysł niedużego zbioru wiedzy zrodził się w naszych głowach dość dawno. Podyktowany był tym, że wiele osób zgłaszało się do nas po rady i informacje, jak zajmować się szynszylą, co zrobić, kiedy zachoruje, jak żywić, łączyć, jaką wybrać lecznicę, etc. Cierpliwie odpowiadaliśmy na te pytania, ciesząc się, że ktoś szuka pomocy i jednocześnie zdając sobie sprawę, że każdy/ każda z nas kiedyś nie miał/a tej wiedzy, jaką ma obecnie-po latach opieki nad szynszylami. 
   Początkowo interesowała nas tylko treściwa broszura z wypunktowaną wiedzą i estetycznymi grafikami. Jednak punkty rozrastały się w podpunkty, podpunkty w myślniki, myślniki w gwiazdki. Broszura zaczęła się powiększać.  Wtedy to zaczęliśmy poważnie myśleć o większym formacie i powoli zbierać pomysły na rozdziały, tworzyć zespół i planować zawartość.
   Zdajemy sobie sprawę, że o szynszylach można napisać wiele, że wiedza o nich jest niezwykle rozległa, że nie wszystko da się wytłumaczyć czarno na białym, nie wszystko jest proste i oczywiste... Kiedy powstawało stowarzyszenie założyliśmy sobie, że jednym z jego nadrzędnych celów będzie edukacja miłośników szynszyli (głównym celem jest pomoc szynszylom i ich opiekunom). Uważamy, że głównie dzięki promowaniu wiedzy i edukacji, możemy przyczynić się do poprawy bytu wielu istot. Chcemy trafiać nie tylko do tych, którzy tę wiedzę już mają, ale szczególnie do osób, które dopiero wkraczają w świat opieki nad szynszylami-stąd dostępność poradników w sklepach stacjonarnych i lecznicach.
   Dzięki pomocy lekarzy weterynarii, współpracy z lecznicami, sklepami, producentami ziół, domowymi hodowlami, doświadczonymi opiekunami oraz prywatnymi osobami, poradnik  "Z szynszylą pod jednym dachem" mógł ujrzeć światło dzienne. Gdyby nie pomoc z ich strony (również finansowa) poradnik by nie powstał. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo udało nam się zawrzeć w nim wiedzę potrzebną każdemu opiekunowi-niezależnie od poziomu jego zaawansowania. Wychodzimy z założenia, że im więcej wiesz na temat swojego zwierzęcia, tym lepszym opiekunem dla niego jesteś. Chcemy (i będziemy!) rozwijać tę sferę naszej działalności, bo wiemy, jak ważna jest wiedza i edukacja w opiece nad zwierzętami.
 
Nasze marzenie? Chcielibyśmy, żeby podobne poradniki, broszury i ulotki trafiały w przyszłości do rąk jak największej liczby miłośników szynszyli, dzięki czemu będą mogli świadomie i odpowiedzialnie opiekować się swoimi małymi przyjaciółmi.

 • 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych