Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyla może dożyć 20 lat? -

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Łzawienie oczu,opuchlizna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rozalitta

Rozalitta

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 10 listopad 2017 - 23:11

Witam

Zauważyłam dosłownie przed chwilą ze moja szynszyla ma mokre futerko koło prawego oka i lekko wydaje mi się przypuchnięte.Bardzo się boję ze to coś poważnego. Od czego mogło jej się to zrobić? I jak to leczyć niektórzy piszą że rumianek pomaga.Proszę o szybką odpowiedź.

• 0

#2 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3211 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 listopad 2017 - 01:43

Rumianek w żadnym wypadku nie, ponieważ podrażnia i może wysuszać. Do przemywania jedynie napar ze świetlika lub (co zresztą będzie Ci łatwiej jutro dostać, bo są apteki dyżurujące) sól fizjologiczna do zakroplenia.

Szynszylka kąpała się może w piasku dzisiaj? Mogło jej wpaść trochę piasku do oczka, mogła podrażnić siankiem. Obserwowałabym czy sytuacja się nie zmieni, a jeśli nie będzie poprawy po zakropleniu, to koniecznie wizyta u lekarza. Co prawda jutro przychodnia Salamandra zamknięta, ale może w razie potrzeby poratują, jeśli ktoś odbierze telefon.

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#3 Rozalitta

Rozalitta

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 listopad 2017 - 11:28

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.A czy mogłabym Zamiast soli fizjologicznej zakraplac oczka kroplami do oczu rowniez ze świetlika? I kiedy powinno jej to przejść?
  • 0

#4 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3211 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 listopad 2017 - 17:35

Standardowo czekamy około dnia, a jeśli nie ma poprawy, to lecimy do lekarza. Jeśli nie jest gorzej, to może do poniedziałku możecie poczekać, a jeśli jest, to możecie spróbować jutro uderzyć do Maxwetu na Szafirowej - osobiście do czynienia z nimi nie miałam, ale jedna dziewczyna na szynszylowej grupie ich kiedyś polecała i w sumie wyglądają dość sensownie, a w niedzielę są otwarci kilka godzin ( http://maxvet.com.pl/  podobno doktor Oleksyszyn najbardziej z zespołu siedzi w szynszylach). Jest też całodobowa Arka, ale odkąd doktora Barana u nich nie ma, to nie wiem czy jest sens poza sytuacją zagrożenia życia. A tak na spokojnie to do Salamandry na Nowowiejskiej (doktor Baran albo doktor Urbańska, reszta zespołu też super, ale oni najbardziej szynszylowi) w poniedziałek.

Krople ze świetlikiem wydaje mi się, że jedynie do przemywania. Do zakraplania to albo sól fizjologiczna, albo Vidisic. Sorry za tak późną odpowiedź, ale utknęłam przy pieczeniu rogali ;) Jak  dzisiaj oko szynszylki?

• 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#5 Rozalitta

Rozalitta

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 listopad 2017 - 22:09

Nie ma problemu :D i dziękuję za tak szczegółowy odpowiedź.Problem z oczkiem zauważyłam wczoraj wieczorem i mając niepewne informacje przemylam troszkę rumiankiem:/ bo wiele osob pisalo ze mozna ale nie zauwAżyłam żadnych zmian ani pogorszenia a dzis z rana poleciałam do apteki po ziele ze świetlika i przemywalam jej tym oczko jutro zobacze jak bedzie to wygladalo zakraplac wole w ostateczności bo szyszka nie jest zadowolona juz z samego przemywania :).Myślę ze mogla sobie podrażnic od piasku wiec jej go narazie odstawiłam i nie ropieje jej co jest podobno częste przy zapaleniu spojowki ma tylko troszke opuchnięte co można zauważyć patrząc na jej lewe oko a prawe i zauważyłam również mokre futerko kolo oka wiec pewnie łzawi ale oprócz tego na szczęście nic niepokojącego nie zauwAżyłam :)
  • 0

#6 martin

martin

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 427 postów
  • LokalizacjaSłupsk
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 30 listopad 2017 - 20:59

ma tylko troszke opuchnięte co można zauważyć patrząc na jej lewe oko a prawe i zauważyłam również mokre futerko kolo oka wiec pewnie łzawi ale oprócz tego na szczęście nic niepokojącego nie zauwAżyłam

Samo to powinno być sygnałem do zaniepokojenia,opuchlizna,mokre futerko,czy łzawiące oczko.To może być przytkany kanalik łzowy.Na coś takiego nie wystarczy świetlik,trzeba do weta na przegląd oczka i coś mocniejszego do zakraplania

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych