Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Kupno szynszyli z zoologicznego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziemowitek

Ziemowitek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 28 listopad 2017 - 18:07

Witam, otóż myślałem nad kupnem jakiegoś zwierzaka i zdecydowałem się na szynszyla. W sobotę byłem w sklepie zoologicznym i mieli jednego, kolor standardowy, wyglądający na zadbanego, który przykuł moją uwagę. Jeśli chodzi o cenę to przeceniony ze 150 na 120zł. Porozmawiałem ze sprzedawczynią i dowiedziałem się, że jest to samiczka, wiek 8 miesięcy. Sprzedać mogą dopiero mniej więcej za dwa tygodnie (jak wyzdrowieje), bo ma ranę na tylnej łapce (podobno sobie zaczęła wygryzać) i teraz ma smarowane to antybiotykiem czy jakąś maścią leczniczą oraz środkiem o gorzkim smaku, żeby zniechęcał do ponownego rozgryzania rany. Pani po rozmowie wydawała się dosyć obeznana w temacie i chyba dobrze się opiekująca synszylą przez okres mieszkania w sklepie. Co sądzicie o tym przypadku i czy warto przygarnąć taką szynszyle? Jakie mogą czekać na mnie zagrożenia lub nieprzyjemności związane z wybraniem takiego sposobu jej nabycia? Czy cena jest ok? W jaki sposób trafiają do takich sklepów pojedyncze szynszyle? Czy ona tam siedziała kilka miesięcy, jeśli czytałem że można już oddawać od 3 miesiąca życia? Proszę o pomoc i rozwinięcie dyskusji w tym temacie. Z góry dziękuję za wszelkie rady i opinie. Pozdrawiam :)
  • 0

#2 Black7

Black7

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 380 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 28 listopad 2017 - 19:02

No to tak, szynszyla była sama w klatce? (Bo jak z królikami, jak się zdarza to odradzam). Ogólnie więcej ludzi odradza kupno szynszyli w zoologicznym, także z ferm (Ja mam szynszyla z fermy i nie ma problemu). Co do ceny - cena jest jak najbardziej ok, jak na zoologiczny sklep, w kakadu widziałem po 300 zł :P. I jeśli chodzi o wiek, to nie wiadomo w jakim wieku go przywieziono i ile siedział w sklepie. Czy opłaca Ci się kupić w zoologicznym? Ja jestem neutralny, niech wypowie się ktoś kto lepiej się na tym zna niż ja. 

• 0

Oskar: 

bc2d3e7440.png

:loveszynszyla:

#3 Ziemowitek

Ziemowitek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 29 listopad 2017 - 01:31

Ta w zoologicznym miała klatkę z półkami, podobno wcześniej nie gryzła sobie tej łapki tylko teraz się to jakoś zdarzyło (no nie wiem może np drzazga jej weszła czy coś). Była w klatce sama, bez innych zwierząt itd. Była dosyć ruchliwa i futerko wyglądało na zadbane. Mogę się jeszcze dopytać sprzedawczyni o różne rzeczy tylko musiał bym wiedzieć co jest ważne.. :/ Pochodzenie? Ilość czasu w sklepie? Choroby? Myślicie, że dostanę szczere odpowiedzi na pytania? Możecie jeszcze poradzić o czym rozmawiać. Dzięki

Myślę że z fermy można tak samo kupić kota w worku jak w zoologicznym i prywatnej hodowli. Musiałbym wydać ogromne pieniądze, żeby dostać pewnego osobnika z jakiegoś miejsca poleconego, z dobrymi opiniami. No nie wiem co robić.. To moja pierwsza szynszyla to trochę mam dylemat :(

Użytkownik Ziemowitek edytował ten post 29 listopad 2017 - 01:31

• 0

#4 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8845 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 30 listopad 2017 - 15:07

@Ziemowitek, Przesyłam Ci książkę (w pdf) - poradnik: "Z szynszyla pod jednym dachem" przeczytaj ją - odpowie na wszystkie Twoje pytania i dzięki tej wiedzy będziesz mógł podjąć świadomą i odpowiedzialną decyzję 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#5 Ziemowitek

Ziemowitek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 30 listopad 2017 - 16:12

@Ziemowitek, Przesyłam Ci książkę (w pdf) - poradnik: "Z szynszyla pod jednym dachem" przeczytaj ją - odpowie na wszystkie Twoje pytania i dzięki tej wiedzy będziesz mógł podjąć świadomą i odpowiedzialną decyzję

Ślicznie dziekuje. Dzięki temu już nie będę musiał co chwilę zakładać nowego tematu lub szukać informacji w przeglądarce gdy nie będę czegoś wiedział. Jestem na prawdę bardzo Wdzięczny za to. <3 Jednak niezdecydowałem się na tą z zoologicznego i poszukałem na OLX najpierw w obrębie 50 km od mojego miejsca zamieszkania, a potem 100km i znalazłem szynszyle na sprzedaż od prywatnych chodowców. Mam nadzieję, że wybiorę dobrze i będę się cieszył zdrową i szczęśliwą szynszylą :D

• 0

#6 Black7

Black7

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 380 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 01 grudzień 2017 - 15:01

Jak zakupisz ją to pochwal się na forum :D
  • 0

Oskar: