Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsze zamówienie jedzenia dla szynszyli.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziemowitek

Ziemowitek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 02 grudzień 2017 - 12:52

Witam, otóż w następnym tygodniu trafi do mnie moja pierwsza szynszyla i chciałbym jak najlepiej się nią zaopiekować już od początku i zamówić potrzebne pożywienie. Jestem zielony w wyborze najlepszej strony internetowej (z polecanych przez was), w której znajdę to co potrzebuję w najlepszej cenie. Również spośród tak wielu ziół, mieszkanek, rodzajów pokarmu nie wiem co wybrać. Czy moglibyście napisać mi kilka najważniejszych produktów, które powinny się znaleźć w moim pakiecie startowym? Pomogłyby też linki do stron, na których mam szukać. Dziękuję :)

Możecie zajrzeć też tu: http://forum-szynszy...ki/#entry127016

Użytkownik Ziemowitek edytował ten post 02 grudzień 2017 - 13:05

• 0

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 02 grudzień 2017 - 19:24

@Ziemowitek, - w Poradniku, który Ci poleciłam jest spis rzeczy, która powinna się znaleźć w pierwszej wyprawce. Zanim kupisz szynszylę koniecznie przeczytaj pierwszy Rozdział. Osobiście polecam mieszankę dla szynszyli z Royal Herbs https://royalherbs.pl/ polecam też sklep Spizarniagryzonia.pl 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#3 Ziemowitek

Ziemowitek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 grudzień 2017 - 19:59

Ok, a osobiście jaką karmę stosujesz? Widziałem 3 rodzaje z Versela Laga: Complete, Natural, Crispy Pellets. Warto dopłacić do tej najdroższej?
  • 0

#4 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2017 - 20:02

@Ziemowitek, ponownie będę Ci namawiała na przeczytanie I Rozdziału :) Nie stosuję żadnej karmy tak żeby warto było o tym pisać. Karma stanowi znikomy dodatek to menu zwierzaka. Podaję Cunipic w ilości kilku granulek / głowę 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#5 Ziemowitek

Ziemowitek

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 9 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 grudzień 2017 - 20:48

Czytałem :D Wiem, że ma to być tylko dodatek ale jednak jakąś trzeba kupić. A książce były 4 wymienione (w tym Versala Lage Complete). Po prostu najczęściej była wymieniana jak czytałem jakieś artykuły na internecie dlatego nawet zapamiętałem nazwę. Dobra, więc zrozumiałem że na tyle mało się jej stosuje, że można nawet kupić najlepszą (droższą), bo szybko nie zejdzie. Dlaczego wybrałaś właśnie Cunipic? :D
  • 0

#6 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2017 - 22:46

Dobra, więc zrozumiałem że na tyle mało się jej stosuje, że można nawet kupić najlepszą (droższą),
trzeba kupić najlepszą ale nie dlatego, że schodzi jej mało - powód jest taki, że jeśli nie będziesz odżywiał szynszyli prawidłowo to szybko poniesiesz tego konsekwencje finansowe (koszty leczenia liczone w tysiącach) a Twoje szynszyle zdrowotne.

Cunipic wybrałam ze względu na dobry skład: bez zbóż, bez cukru, ponad 20% włókna, poniżej 16% białka :)

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych