Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Dziwne zachowanie szynszyla po porodzie, apatia, charczenie. POMOCY.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Meo

Meo

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzprotawa
  • Województwo:Lubuskie

Napisano 04 kwiecień 2018 - 09:41

Witam, moja szynszyla jest 10 dni po porodzie. Urodziła 2 zdrowe szynszyle. Samiec wciąż jest w innej klatce. (stoją obok siebie) Wszystko było ok, normalnie piła, jadła i biegała po wybiegu. Od wczoraj wygląda na zmęczoną, dużo leży, ale wypuszczona z klatki biega chętnie. Ma mniejsze kupki niż zazwyczaj, mniej pije i bardzo dużo śpi. 
Zauważyłam też, że podczas, gdy wkładam rękę do klatki zaczyna ona ciężej oddychać, słychać "charczenie".
Nie ma żadnej wydzieliny z nosa, uszy także w porządku. Problemem jest, że do najbliższego specjalisty od szynszyli mam godzinę drogi w jedną stronę. Boję się pozostawić młode na tak długi okres czasu same, a także o to, że długa podróż strasznie wyczerpie szynszyla. Byłabym wdzięczna za rady. Z góry dziękuję.

• 0

#2 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Administracja
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 05 kwiecień 2018 - 14:01

Jak dziś sytuacja? Objawy wyglądają niepokojąco. Może to być osłabienie po porodzie, ale równie dobrze może się zaczynać dziać coś poważniejszego. Jaką dietę stosujesz u szynszyli? Czy mama karmi samodzielnie, czy odrzuciła młode i dokarmiasz je Ty? Jeśli jej stan się nie poprawia, weterynarz będzie konieczny. Zajrzyj na naszą grupę na facebooku: https://www.facebook...ynszylowe abc.

Gdybyś miła z czymkolwiek problemy, pomożemy i doradzimy.

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

#3 Meo

Meo

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 05 kwiecień 2018 - 16:41

Jak dziś sytuacja? Objawy wyglądają niepokojąco. Może to być osłabienie po porodzie, ale równie dobrze może się zaczynać dziać coś poważniejszego. Jaką dietę stosujesz u szynszyli? Czy mama karmi samodzielnie, czy odrzuciła młode i dokarmiasz je Ty? Jeśli jej stan się nie poprawia, weterynarz będzie konieczny. Zajrzyj na naszą grupę na facebooku: https://www.facebook...ynszylowe abc.

Gdybyś miła z czymkolwiek problemy, pomożemy i doradzimy.

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj sytuacja się trochę poprawiła, pije więcej wody. Nie jest już taka apatyczna, nie leży ciągle na boku, chętnie wychodzi z klatki pobiegać. Ale nadal zdarza jej się wydawać te dziwne odgłosy (charczenie). Karmi samodzielnie swoje dzieci, jest z nimi cały czas i nie widać absolutnie odruchów odrzucenia. Na jej matczyną miłość nie mogę narzekać. Używam karmy beaphar nature, zioła, lucernę oraz granulat, a przede wszystkim sianko. Myślę, że sytuacja się trochę poprawiła. Czy masz może namiary na dobrego weterynarza, który specjalizuje się w szynszylach?

• 0

#4 bellamorte

bellamorte

Wydaje mu się, że jest szefem stada

• Administracja
  • 1344 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 06 kwiecień 2018 - 21:43

Charczenie jest niepokojące. Mogą to być problemy z płucami albo coś innego. Internetowo lepiej nie gdybać.

Zapakuj mamę z dzieciaczkami do transporterka (zabezpiecz ekipę przed przeciągami a maluchy przed ucieczką) i jedź: w Zielonej Górze warto zajrzeć do dr Ryś http://www.lecznica.info/,

w Szczecinie jest dr Sulima z http://www.vetmedic.szczecin.pl/

Czy podajesz mieszankę ziołową swoim szynszylom? Piszesz o karmie i granulacie. Jaki to granulat? Beaphar nie jest najlepszą karmą, warto pomyśleć o zmianie, np. na Cunipic.

Przy okazji wizyty dobrze zrobić poszerzoną morfologię, biochemię, i zbadać bobki w kierunku pasożytów (zbierasz z 3 dni po kilka, trzymasz w lodówce w małym pojemniczku i jak najszybciej zawozisz do badania).

• 0

Luna + Lucek - ze mną od 09.08.2015
Lilu <3 2009-2015

Moja kula szczęścia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych