Skocz do zawartości

Czy wiesz, że...

szynszyla może dożyć 20 lat?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Szynszyla dostała jakby padaczki.

pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 dziuroslav

dziuroslav

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 sierpień 2018 - 08:00

Witam,

Na wstępie powiem, że mam szynszylę prawie rok, oswajanie było długie lecz szynszyla bardzo lubi towarzystwo ludzi i być głaskana. Dwa dni temu moja szynszyla przestała jeść, nie chciała skakać ani pić. Pomyślałem, że jest jej za gorąco i dałem wiatrak do pokoju (z drugiej strony pokoju) aby miał dodatkowe chłodzenie. Po 2h zauważyłem, że jest gorzej jak lepiej. Wziąłem ją do weterynarza a on nic nie stwierdził. Dzisiaj moja szyszka jak siedzi w klatce to lezy ciaglę jakby zmęczona, nie chce jeść ani pić. A na dodatek dzisiaj jak chciałem ja napoić strzykawką troszkę to tak jakby padaczki dostałą, przednie łapki poszly do przodu a ona zaczęła się telepać mocno. Trwało to kilka sekund tylko ale jeżeli chce cos przy niej zrobić to panicznie się boi teraz i ucieka gdzie w między czasie ją paraliżuje a nigdy czegoś takiego nie było. Zawsze bardzo chętnie mi przeszkadzała jak coś robiłem w klatce i była bardzo żywa. 

Na upalne dni zrobiłem jej chłodzone podłoże (wklady od lodówki oraz marmur) i wiatrak dałem. 

Czy to wszystko może być przez gorąc? 

• 0

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8844 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 05 sierpień 2018 - 15:34

Moim zdaniem, dzieje się cos złego. Nawet jeśli winny jest upał to nadal jest to niepokojący objaw. Schładzanie to jedno, ale ja bym nie odpuszczałą i poszła ponownie do weta. Polecam SKVet dr Grzegorz Dziwak lub dr Alicja Teodorczyk

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Zobacz podobne tematy z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych