Skocz do zawartości

FORUM SZYNSZYLE używa plików cookies. Przeczytaj Polityka prywatności aby zobaczyć więcej szczegółów. Aby zamknąć i nie pokazywać już tej wiadomości kliknij przycisk:    AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
AKCEPTUJĘ PLIKI COOKIES I POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Czy wiesz, że... kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe? -

kolby zawierające produkty piekarnicze są niezdrowe?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana karmy, a mama i jej młode

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ta_od_szynszyli

Ta_od_szynszyli

Zielony jak tymotka

• Użytkownik - osesek
  • 1 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 30 styczeń 2019 - 17:25

Witam,
Dokładnie dziewięć dni temu moja szynszyla została mamą. Chciałabym zmienić karmę całej rodzince (samiec, samiczka i dwa młode), jednakże nie wiem, czy mogę zrobić to w takim momencie. Maluchy są na etapie, gdzie piją mleko matki, ale próbują też podjadać coś z miseczki. Chciałabym (oczywiście stopniowo) zmienić im karmę na inną, lepszą, jednakże, dodatkowo martwi mnie fakt, że gdy maluchy trafią później do nowego domu, pewnie znowu będą miały zmianę karmy.
Czy to nie za dużo razy w dość bliskim jak dla szynszyl okresie czasu? Czy mogę zmienić im karmę na takim etapie rozwoju?
Będę wdzięczna za wszelkie rady i porady :)

Użytkownik Ta_od_szynszyli edytował ten post 30 styczeń 2019 - 17:32

• 0

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8866 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 03 luty 2019 - 19:09

Chciałabym (oczywiście stopniowo) zmienić im karmę na inną, lepszą, jednakże, dodatkowo martwi mnie fakt, że gdy maluchy trafią później do nowego domu, pewnie znowu będą miały zmianę karmy.

@Ta_od_szynszyli, Szynszyle w ogóle nie potrzebuja karmy komercyjnej. To dobry moment na przestawienie dorosłych i maluchów na dietę dla szynszyli naturalną: sianko - 75% menu, 20% mieszanka ziołowa np Royal Herbs lub Lato Yupiego i 5% suszone kwiaty (takie jak nagietek, malwa, ślaz dziki, płątki róży, płatki słonecznika), korzenie (topinambur, skorzonera, korzenie cykorii podróżnik, mniszka lekarskiego).

Nowym opiekunom również przekaż taką informację.

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych