Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy? -

szynszyle są aktywnie głównie wieczorem i w nocy?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Szkody wyrządzone przez nasze szylki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 Floralyce

Floralyce

W wolnych chwilach szyje hamak

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 kwiecień 2012 - 23:39

Czy tylko moje wariaty mają tendencję do destrukcji jakichkolwiek kabli lub innych rzeczy? Dziś pokonana została klawiatura.

a Wy jakie straty odnieśliście w związku z chowaniem szynszyli? :)
  • 0

#2 herbatka

herbatka

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 98 postów
  • LokalizacjaWrocław/Żagań

Napisano 24 kwiecień 2012 - 23:54

Jakiś poważniejszych szkód póki co nie było.. CJ uwielbia gryźć stolik z ikei, jak raz zanurzył w nim zęby to koniec.. :roll: ale ze względu na to że kosztował 19,99 nie robimy z tego problemu, nawet lepiej że to sobie upodobał a nie nasze nowe meble.. aaa i jeszcze bardzo lubi papier - czy to ręczniczki czy kartki do drukarki, kiedyś go muszę nagrać jak z tym fajnie ucieka :)
  • 0

#3 Floralyce

Floralyce

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2012 - 07:01

w takim razie czekam na nagranie:)

mój też uwielbia kartki, najgorzej szło przekonać nauczycielkę ze szkolne zeszyty lezą w upodobaniach szylki...
  • 0

#4 Immo

Immo

• Użytkownik
  • 40 postów
  • Lokalizacjakrakow

Napisano 25 kwiecień 2012 - 08:25

Moje ostatnio mi poobgryzały kalendarz, wstyd go teraz wyjąć z torebki:P Uwielbiają obgryzać drzwi:/ No i krzesła z ikei... Aha jeszcze ostatni nasikały do ziemniaków w kuchni:/ Nie wiem w którym momencie nawet:P
  • 0

#5 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8805 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 25 kwiecień 2012 - 08:43

Nasz Dyziek załatwił mi kozaczki. Wygryzł mi piękną dziurę na czubku buta zmuszając nas tym samym do chowania butów do szafki :-) Na szczęście kozaczki miały już swoje lata inaczej ogon bym mu wyskubała !

Oczywiście krzesła też musiał wypróbować. Co widać na załączonym obrazku łobuziak jeden. Capuccino jak na razie przyczynił się do kolejnej łatki izolacyjnej na kabelku do komputera zabezpieczonego od wtyczki na długości ok 50cm tekturowymi rolkami po ręcznikach papierowych-wydawało nam się, że tyle wystarczy i nie sięgną-nic bardziej mylnego. Nigdy nie przypuszczałam,że ten mały glut może się tak wyciągnąć na tych swoich łapkach.

Załączone pliki

• 0

#6 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 25 kwiecień 2012 - 09:48

CJ uwielbia gryźć stolik z ikei, jak raz zanurzył w nim zęby to koniec.. ale ze względu na to że kosztował 19,99 nie robimy z tego problemu,

A jaki masz kolor tego stolika? Ja mam dwa białe. :D I niestety ale nogi są całe podziurawione, wszystkie trzy jak już się zaczną nudzić na wybiegu to idą sobie piłować na nich ząbki. Jak siedzę po drugiej stronie pokoju to zanim pójdę, to ślad po ząbkach już jest. I moja komoda trochę ucierpiała. Raz też musiałam wymienić zasilacz do laptopa (na szczęście był niepodłączony).

U mnie prym w ciekawskim podgryzaniu wiedzie Sid i Amik, Badi natomiast zadowala się gałęziami, które wyciągam na wybieg.

Zobaczcie Sida i jego ulubioną zabawkę, troczek od bluzy:

http://www.youtube.com/watch?v=Md63htdPXzs&list=UU4uQRdPNxgcK1hGmJvd2kHw&index=1&feature=plcp

Że też mi się udało to uchwycić! :D

# Aniutka, super zdjęcie! :) Duziunio wygląda niewinnie, ale to tylko pozory 8-)
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#7 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8805 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2012 - 10:27

Zobaczcie Sida i jego ulubioną zabawkę, troczek od bluzy:

Jakbym widziała Dyźka w akcji. Uwielbia dobierać się do wszelkiej maści troczków nazywanych przez nas dzyndzolkami. Największa komedia jest wtedy kiedy Dyźkowi uda się złapać za sznureczek od małej latarki, i z nią uciekać. Wtedy po prostu zrywamy boki ze śmiechu. Może kiedyś uda mi się to nagrać i Wam pokazać.
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#8 dusmanim

dusmanim

• Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą

Napisano 25 kwiecień 2012 - 11:32

Moja szysza zawsze podkrada mi ołówki i kredki. Zawsze kiedy czytam to siada mi na brzuchu i zasłania cały tekst :-D . Ostatnio wskoczyła na biurko i poodgryzała wszystkie rysiki od kredek, było co temperować. Na szczęście nic jej sie nie stało.

Kiedyś zostawiłam ją dosłownie na kilka sekund bo musiałam kubek odłożyć do kuchni, wracam i widze wieeelką plame na poduszce i to na samym środku, kuwete se znalazła.
  • 0

#9 Floralyce

Floralyce

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2012 - 12:44

niesforne łobuziaki. Najgorsze jest to, że swoim niewinnym wzrokiem oraz niepozornym wyglądem powalają na kolana i nie pozwalają się długo gniewać, tak niestety pokonał mnie wczoraj Waldi... jak tylko zrobił te swoje słodkie oczka nogi zmiękły mi całkowicie.
  • 0

#10 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8805 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2012 - 12:52

No i do tego jak mobilizują nas do robienia porządków :lol: . Przez lata nie prałam pokrowców na kanapę a teraz wystarczyło 5 miesięcy bytności łobuziaków w naszym domu i pokrowce prane są min 3-4 razy w miesiącu :roll: w przeciwnym razie zyskują nowe wzory o kulistym kształcie i żółtawej barwie :-/
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#11 GrzesiuŻar

GrzesiuŻar

• Użytkownik
  • 63 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 25 kwiecień 2012 - 19:22

U nas jest tak: Czarny zajada wszystko co ma coś wspólnego z papierem: książki na ogień pierwszy, im starsze tym lepsze, notatki, kartki od drukarki gryzie nawet jak są w całej ryzie z opakowaniem, papier toaletowy potrafi porwać za koniec i uciekać, aż się rozwinie ładne kilka metrów i sam się zdziwi, co się stało :) Oprócz tego gryzienie drewna - komoda z ikei i regał również z ikei.. :) Pestka ma mniejszy pęd do papieru, ale meble to podobnie jak czarny. Jedynie jak siedzi na starych książkach, takich z pożółkniętymi kartkami to potrafi wmłucić okładkę w kilka h...

No i oczywiście oba lubią kable: do tej pory padł zasilacz od lapka, zasilacz od netbooka Patki ledwo zipie i ma na sobie więcej izolacji niż oryginalnego kabla, jeden głośnik z kina, ładowarka do Nokii 2szt. :D Pomimo, że kable etc. są pochowane to zawsze dojrzą nasz błąd przy ładowaniu laptopa w łóżku etc. :)

Jak biegają po parapecie to ogryzają farbę z gipsem z wnęki przy oknie... Małe szkodniki! :570:
  • 0
"Czarny" (czarny aksamit) - 30.06.2011
u nas od 30.09.2011

"Pestka" (standard) - 24.02.2007
u nas od 25.02.2012, przyjechała aż ze stolicy :)

#12 Floralyce

Floralyce

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2012 - 19:26

Moje właśnie wzięły się za ściany(mam wapienne)...

coś One mają do tej IKEI ;p
  • 0

#13 karolina09

karolina09

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2012 - 19:57

Moje też uwielbiają ściany!! Za to kostki wapienne w klatce nie ruszą :P

W efekcie mam wielkie białe, wygryzione plamy na bordowej ścianie... Spryciarze robią to za łóżkiem, tam gdzie ich nie widać :P
  • 0

#14 Floralyce

Floralyce

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 kwiecień 2012 - 22:02

z tą ścianą jest okropny problem. Musze bardzo uważać, ponieważ sa pomalowane i obawiam się, że może im to zaszkodzić.
  • 0

#15 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2012 - 00:34

Tak, ze ścianami to jest problem. Producenci farb dodają olbrzymie ilości antybiotyków do farb i jak szynszyla obgryzie kawałem, to na zdrowie raczej jej to nie wyjdzie.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#16 kammax

kammax

• Użytkownik
  • 1153 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecinka
  • Województwo:Zachodniopomorskie

Napisano 26 kwiecień 2012 - 07:03

Moje uwielbiają obgryzać ściany, myszkę do komputera załatwiły mi na amen, a wcześniej już parę razy był naprawiany kabel bo moje myszki wprost go uwielbiają. Zeszyty mojej córci też są przysmakiem zwłaszcza, że ona odrabia lekcje jak szynszylki biegają, a, że są ciekawskie i wszędzie muszą zajżeć to i zeszyty są troszkę obskubane. Szafką z IKEA też nie pogardzą - chyba odpowiada im z czego robią te meble - Hi hi!
  • 0
Życie jest darem i trzeba je szanowac, nie ważne czy ludzkie czy zwierzęcia

#17 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8805 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2012 - 07:46

Ikea Powinna zrobić ekologiczną reklamę z szynszylami w roli głównej :lol: pt Nawet Szynszyl wie że nasze meble są dobre (w domyśle smaczne) :lol: , bo to krzesło, które Dyziek obgryza również jest z Ikei - brzozowe :roll:
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#18 Immo

Immo

• Użytkownik
  • 40 postów
  • Lokalizacjakrakow

Napisano 26 kwiecień 2012 - 16:46

No dzisiaj zobaczyłam kolejną wyżartą dziurę na oparciu krzesła... Krzesła są z IKEI, model STEFAN. Więc kolejny Stefan został napoczęty :-P Ja nie wiem kiedy to robią... Siedzą w otwartej klatce to wychodzę na chwilę np zrobić herbatę. Wracam- szynszyle "dalej" w klatce. Tylko bobki są wszędzie:P
  • 0

#19 Floralyce

Floralyce

• Użytkownik
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:09

co oznacza, że IKEA jest dobrej jakości;)
  • 0

#20 GrzesiuŻar

GrzesiuŻar

• Użytkownik
  • 63 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 27 kwiecień 2012 - 06:34

Hehe, dziś jadę do IKEI i nie wiem, czy kupować cokolwiek do pokoju, w którym są szyszki :) Wczoraj ofiarą padły sznurówki w moich świeżo przygotowanych do sezonu biegania adidaskach... A jaki Czarny był potem z siebie dumny, podskakiwał i odbijał się od wszystkiego, co było po drodze do klatki... :roll:
  • 0
u nas od 30.09.2011

#21 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8805 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2012 - 07:34

Oj to adidaski masz jakieś kiepskiej jakości :lol: skoro Czarny nimi pogardził a dobrał się do sznurówek tylko ;-) Bo z tego co zauważyłam to nasze futrzaki byle czego nie gryzą :roll: Dobierają się tylko do dobrej jakości wyrobów najlepiej skórzanych, drewnianych i papierowych. U nas oprócz krzeseł z Ikei ofiarą padły tez buty męża, na szczęście tylko zyskały nowy wzorek na czubkach, bez dodatkowej wentylacji :lol:

A tak na poważnie to przy zakupie nowych mebli naprawdę trzeba się zastanowić co kupować czy raczej co z tego zostanie. To co napisała Immo, to nasz codzienna rzeczywistość :lol: nie ma pojęcia "upilnowanie" one są szybsze niż światło :lol:
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#22 Mariusz28

Mariusz28

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 437 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Województwo:Pomorskie

Napisano 15 maj 2012 - 17:04

Moje straty:

1) ładowarka do nokii (1)

2 Słuchawki Philipsa (moje ulubione za grubo ponad 100 zł) (1)

3) Klawiatura od komputera (1)

4) Mysz od komputera (2)

5) Lampka nocna (2) :-x

6) Meble (z BRW dla odmiany) :-(

7) Krzesło obrotowe (1)

8) masa książek i wszelakich książek

Dzieła Maksa i Soniacza:

Kątowniki przy oknie są na wierzchu :-x

Kabel od kablówki stracił trochę izolacji (już zabezpieczone)

Za łóżkiem jest wielka dziura bez farby i trochę tynku ubyło

Próg i drzwi obgryzione

Dodatkowo parę dni temu moje skrzaty dorwały się do pojemnika ze słonecznikiem. Efekt oczywisty :mrgreen:

Ps. nawet nie wiem jak mali komandosi uciekli wtedy z klatki ? :570:

[ Dodano: 15 Maj 2012, 18:05 ]

:mrgreen: masa książek i wszelakich pudełek kartonowych :->
  • 0

Maksia* (4 latka), Jacuś* (13 lat), Sonia (7 lat), Śnieżek (4 lata), Turi* (8 lat)

#23 GrzesiuŻar

GrzesiuŻar

• Użytkownik
  • 63 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 maj 2012 - 17:53

Adidaski mam super, były napastowane więc pewnie dlatego pogardził :P Dziś na domiar szczęścia Czarny znalazł miejsce na karoryferze, gdzie nad sobą ma parapet i można obgryzać od spodu pod parapetem tynk i farbę... Efekt kilku min. zabawy: kupka pyłu i resztek i ladne kilka cm2 obgryzionej ściany :) A jaki był zdziwiony jak go złapałem z doskoku :evil:
  • 0
u nas od 30.09.2011

#24 abrakadabra

abrakadabra

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 15 maj 2012 - 20:39

A jaki był zdziwiony jak go złapałem z doskoku

No nie wiem czy to taki dobry pomysł łapać z doskoku albo się złościć na nie za to, nasza wina, że nie zabezpieczamy dobrze mebli czy zakazanych miejsc na wybiegu. Lepiej delikatnie je zdjąć z kaloryfera i zatkać na czas wybiegu to miejsce.
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#25 GrzesiuŻar

GrzesiuŻar

• Użytkownik
  • 63 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 15 maj 2012 - 20:49

Może źle zrozumiałaś, na pewno nie straszę moich szylek :) A złościć się na nie nie złoszczę, dowodem na to jest powiększające się stadko w domu, a nie wręcz przeciwnie :) Po prostu często mi ręce opadają, ale ogólnie więcej szczęścia niż problemów.
  • 0
u nas od 30.09.2011

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych