Skocz do zawartości

Czy wiesz, że... dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela? -

dobrym sposobem na rozładowanie energii jest karuzela?

Witamy na FORUM SZYNSZYLE

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Zaloguj się lub zarejestruj aby w pełni korzystać z zasobów forum.

Jeżeli miałaś / miałeś konto na starym forum koniecznie zajrzyj tu: LISTA SPRAW PO MIGRACJI

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Ile żyją szylki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ile lat żyją Wasze szyle?

Ile lat żyją Wasze szyle?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 morelka

morelka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 16 maj 2012 - 12:43

Hejka!

Mam do Was ogromną prośbę! Czy możecie podzielić się ze mną informacją ile mają lat Wasze szyle? chciałabym wiedzieć ile lat mogę spędzić z moimi szylami. W internecie piszą tak różne przedziały czasowe, że wolałabym usłyszeć to od Was - ile udało się wam przeżyć szczęśliwych lat z tymi wspaniałymi kuleczkami. Nawet weterynarze różnie odpowiadają mi na pytanie ile lat żyją szylki. Jeden powiedział mi że max 6, inny że ma pacjenta w wieku 10 lat, na necie piszą, że nawet do 20 lat:/

Proszę piszcie jak u Was wygląda hodowla, lub u Waszych znajomych
  • 0

#2 Aniutka

Aniutka

Dobrze wytresowana posłuszna służba szynszyli

• Administracja
  • 8812 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Województwo:Mazowieckie

Napisano 16 maj 2012 - 12:49

morelka, w twojej ankiecie brakuje przedziału 10-13, 13-16, 16-18, 18-20.

Na tym forum jest osoba, która ma szynszyle już żyjącą 14 lat -zabraknie jej przedziału w twojej ankiecie. No i chyba warto zmienić pytanie na ile lat żyje Twoja szynszyla, bo długość życia szynszyli zależy od wielu czynników, a na swiecie znany jest przypadek takiej, która żyła ponad 20 lat :)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#3 nitika

nitika

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 442 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 16 maj 2012 - 12:58

Zgadzam się -wszystko zależy od warunków w jakich są trzymane zwierzaczki. Często słyszę że szynszylki dłużej żyją jeśli mają towarzysza dlatego warto mieć dwa szynszylki.

Moja Kingusia ma już 14lat jej partner kilka miesięcy temu od nas odszedł był w podobnym wieku. Oprócz 14 letniej mam dwa 5 letnie i dwa kilku miesięczne. Uważam, że kupując szynszylka trzeba się liczyć z tym że mogą żyć grubo ponad 10 lat i tego każdemu właścicielowi jak i szynszylkowi życzę ;)
  • 0
Kinga 15lat(*), Spayk 13lat(*),Buli i Usia 4lata, Mushu (25.07.12) i Lusi 2,5roku >> All My Love!

#4 morelka

morelka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 16 maj 2012 - 13:04

ok olejcie ankietę, chwalcie się ile u was zyją szylki, bo naprawdę bardzo mnie to interesuje. Ankieta zawierała więcej przedziałów, ale niestety mi je wycieło :( Już ją poprawiłam. Chciałabym, żeby szyle były ze mną jak najdłużej i jestem ciekawa ile to może być. Moje szylki mają duzy wybieg w domu, a latem jeżdżą ze mną na ogród na którym mają specjalnie wygrodzone miejsce po którym szaleją.
  • 0

#5 nitika

nitika

Patologicznie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 442 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 16 maj 2012 - 15:08

Zaznaczyłam 12-15 z racji że mój najstarszy szynszylek ma 14latek :)

też jestem ciekawa ankiety :)
  • 0
Kinga 15lat(*), Spayk 13lat(*),Buli i Usia 4lata, Mushu (25.07.12) i Lusi 2,5roku >> All My Love!

#6 abrakadabra

abrakadabra

Tańczy jak mu szynszyle zagrają

• Użytkownik
  • 1032 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Województwo:Łódzkie

Napisano 16 maj 2012 - 19:50

morelka, w twojej ankiecie brakuje przedziału 10-13, 13-16, 16-18, 18-20.

Na tym forum jest osoba, która ma szynszyle już żyjącą 14 lat -zabraknie jej przedziału w twojej ankiecie.

Nie zabraknie, zaznaczy opcję 12-15 :)

Taka górna granica szynszyli domowej małej to właśnie około 15-20 lat, jeśli ma zdrowie i jest pod dobrą opieką. Więc to długoletnie zobowiązanie. :)

[ Dodano: 16 Maj 2012, 20:51 ]

Ja na chwilę obecną zaznaczyłam 1-5, mam nadzieję, że keidyś będę mogła zaznaczyć ostatnią opcję. ... :)
  • 0
Sid (beż Towera homo) - 27.03.2011 - 19.05.2013
Badi (standard) - 04.2011

#7 herbatka

herbatka

Nie ma na nic czasu - ma szynszyle

• Użytkownik
  • 98 postów
  • LokalizacjaWrocław/Żagań

Napisano 16 maj 2012 - 21:43

ja póki co nie zaznaczam nic.. szylek ma niecały rok, ale chciałabym by żył jak najdłużej
  • 0

#8 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8812 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2012 - 07:46

Mój Dyzio też jeszcze się nie łapie bo rok skończy (chyba) w czerwcu :lol: a Capuccino to w ogóle smarkacz :-) ma dopiero ok 7 miesięcy
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#9 morelka

morelka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 17 maj 2012 - 08:15

Szyle to wspaniałe futrzaki, słodkie kuleczki!! Miło słyszeć, ze naprawdę żyją tak długo, bo rozstanie z ukochanym zwierzakiem to najgorsza rzecz... :(
  • 0

#10 Michał

Michał

Gipsuje dziury w ścianach

• Administrator
  • 2215 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2012 - 05:56

Zaznaczyłem 10-12 bo we wrześniu będzie 11 lat jak jest u nas :)

[ Dodano: 18 Maj 2012, 06:56 ]

Oczywiście mam na myśli najstarszego.
  • 0

Zapoznaj się z nową funkcją na forum "NASZE BLOGI" zajrzyj tu (klik) i zacznij blogowanie

Pojawiły się dodatkowe reklamy, zobacz co jest ich powodem (klik)

:loveszynszyla:

#11 Schizo

Schizo

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 maj 2012 - 17:57

Moja szyszka dopiero będzie kończyła rok w czerwcu :P
  • 0

#12 Natalii

Natalii

• Użytkownik
  • 56 postów
  • LokalizacjaRacula

Napisano 21 maj 2012 - 20:34

Moja konczy roczek w środę, ale zaznaczyłam pierwszą opcję :-D Szynszyle średnio powinny żyć 10-15 lat, ale dobrych warunkach 20 lat. Oczywiście to ile lat będzie życ twoja szynszyla zależy od tego jak bedziesz sie nią zajmować i czy nie zachoruje. Mam nadzieje, że moja kulka będzie żyć jak najdłużej :-D
  • 0
Natalii

Odwiedź mój blog:
www.cudowne-szynszyle.blog.onet.pl

oraz stronę na Facebooku:
www.facebook.com/NaszeSzynszyle

Dołączona grafika

#13 morelka

morelka

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 22 maj 2012 - 08:37

Tak wiem, wiadomo podobnie jak z ludźmi niektórzy zyją 80 lat inni umierają przedwcześnie :( staram się jak mogę, żeby niczego nie brakowało do jedzenia, dbam także o kondycję fizyczną - oprócz ogromnej klatki jest spory wybieg, a wiosną i latem w ciepłe dni jeżdżą na działkę na duży wybieg, obgrodzony, zabezpieczony przed niepożądanymi roślinami.

Ankietę zrobiłam, żeby zobaczyć jak u Was chowają się szyle :)
  • 0

#14 frugon

frugon

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 24 lipiec 2013 - 20:29

Witka! Moj Szynszyl ochrzczony przez mojego synka Mikim, nigdy nie widział weterynarza choć raz był prawie martwy po porażeniu prądem 230V (lubi gryźć kabelki) żyje już ponad 10 lat i jest starszy od naszego 5.5 letniego synka.
Po zachowaniu nie widać wcale wieku ,jest żwawy, lubi uciekać ,skacze jak kiedyś tylko stał się jakby bardziej oswojony.
  • 0

#15 Yoshiko

Yoshiko

Zakaźnie zaszynszylowany

• Użytkownik
  • 3138 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą/Jastrzębie-Zdrój
  • Województwo:Śląskie

Napisano 24 lipiec 2013 - 20:43

frugon, najstarsza znana mi szylka żyła 27 lat :D...więc i Wam życzę jakiego wieku...w niewoli średnim wiekiem jest 15, max 20 lat ;). Niestety mało która dotrzymuje takiego wieki :(...Macie ogromne szczęście, że wasz kulek przetrwał spotkanie z prądem...moja Risa niestety nie...
  • 0
...Baka wa shinanakya naoranai... - ...Unless an idiot dies, he won't be cured...

Kourin :serce: - ze mną od 16.01.2012
Saki :serce: - ze mną od 12.01.2013
Hotaru :serce: - ze mną od 9.08.2013
Shinju :serce: - ze mną od 10.04.2014

Risa [*]...16.12.2011 - 7.04.2013... :( - na zawsze w moim :serce:

#16 Jacek

Jacek

• Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Województwo:Kujawsko-pomorskie

Napisano 25 lipiec 2013 - 07:35

Ja dokładnie nie znam wieku mojej Myszki, ale na pewno ma ponad 7lat. Mam nadzieję, że jeszcze długo z nami będzie w dobrej kondycji i zdrowiu.
  • 0
Natura dała nam dwoje oczu,
dwoje uszu,
ale tylko jeden język -
po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

#17 didaś

didaś

Nadworny medyk Miłościwie Panującego Dyktatora

• Administracja
  • 3213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Województwo:Małopolskie

Napisano 25 lipiec 2013 - 07:41

Bazyli ile ma dokładnie nie wiem- wzięłam malucha z fermy pod koniec września rok temu, założyłam, że miał wtedy 3 miesiace, więc trzymam się jego czerwcowej daty urodzin- aktualnie ponad rok. Mam nadzieję, że mimo problemów zdrowotnych, dożyje mi bestyja pięknego, sędziwego wieku :) forumowi seniorzy napawają mnie taką nadzieją :)
  • 0

"Do not quench your inspiration and your imagination; do not become the slave of your model."
V. van Gogh

458966ff1b.png

#18 agacik

agacik

Dealer Tymotki

• Użytkownik
  • 313 postów
  • LokalizacjaRadlin
  • Województwo:Śląskie

Napisano 26 lipiec 2013 - 08:40

Myślę że z tej ankiety nie dowiesz się ile lat żyją szynszyle, jeśli chodzi o wiek, jaki dożywają. Każdy będzie zaznaczał ile lat ma jego szynszyla, która jeszcze żyje. O to chodzi w tej ankiecie, ale to, że teraz moja szynszyla ma roczek, nie znaczy że nie dożyje 12, czy nawet 20. Myślę że bardziej obiektywną ankietą byłaby taka, w której odpowiedzi udzielałyby osoby, których szynszylki już umarły. Ankieta miałaby temat ile lat miała Twoja szynszyla kiedy odchodziła za tęczoy most. A pod spodem każdy pisałby z jakiego powodu szynszylka zmarła np. starość, powód choroby czy np. komplikacje z ciążą, itd. Dzięki takiej ankiecie mogłabyś się dowiedzieć jakiego wieku dożywały szynszyle i jaki był ewentualny powód śmierci.
Dzięki tej ankiecie dowiemy się ile lat mają nasze szynszylki w tym czasie, czyli w jakim wieku szynszylek na forum jest najwięcej :)
Pozdrawiam
  • 0

#19 Wags

Wags

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2018 - 23:18

Tak wiem, wiadomo podobnie jak z ludźmi niektórzy zyją 80 lat inni umierają przedwcześnie :( staram się jak mogę, żeby niczego nie brakowało do jedzenia, dbam także o kondycję fizyczną - oprócz ogromnej klatki jest spory wybieg, a wiosną i latem w ciepłe dni jeżdżą na działkę na duży wybieg, obgrodzony, zabezpieczony przed niepożądanymi roślinami.

Ankietę zrobiłam, żeby zobaczyć jak u Was chowają się szyle :)

Dodaj jeszcze ważny składnik - doskonały pokarm. Najlepiej weterynaryjny. Moja najstarsza szyla ma ok. 15 lat, inny 10 latek został przesłodzony i miał wizytę u weterynarza, po karmie którą nam polecił nie ma żadnych problemów. 

• 0

#20 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8812 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2018 - 19:05

@Wags, czy zwróciłaś uwagę na datę posta, który przytoczyłaś ? :D 

• 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

#21 Wags

Wags

Zielony jak tymotka

• Użytkownik
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2018 - 20:38

Tak, zwróciłam. Odpisałam dlatego, że sama czegoś szukając zaglądam gdzie się da. Nie ukrywam, że z mojej karmy jestem bardzo zadowolona, stąd komentarz. Jeśli tak nie wolno robić, to przepraszam - kajam się całą sobą i więcej takiej głupoty nie popełnię. 

• 0

#22 Aniutka

Aniutka

• Administracja
  • 8812 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 14:01

Jeśli tak nie wolno robić, to przepraszam - kajam się całą sobą i więcej takiej głupoty nie popełnię. 
  nie aż tak to nie tylko jeśli oczekiwałabyś na odpowiedź to prawdopodobnie nie doczekałabyś się na nią :) Co do pokarmu - to o ile się orientuje w temacie w przypadku szynszyli - zdrowych, których nie trzeba dokarmiać karma ratunkową, nie istnieje coś takiego jak "pokarm weterynaryjny" Na forum sporo na temat żywienia szynszyli piszemy. Karma stanowi dodatek (niewielki) do codziennej diety szynszyli. Zapraszam do zapoznania się z tematem o żywieniu. :)
  • 0

Dyzio I Franio M
Dyzio i Franio
banerek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych